FileZilla 3.6.0.2 - en to an translation catalogue (1422 entries)

en: %H:%M:%S elapsed
an: Ha transcorriu %H:%M:%S

en: %H:%M:%S left
an: En queda %H:%M:%S

en: %a - Account (Lines containing this will be omitted if not using Account logontype)
an: %a - Cuenta (As linias que contiengan isto serán omitidas si no se ye usando o tipo d'inicio de Cuenta)

en: %d directory | %d directories
an[0]: %d directorio
an[1]: %d directorios

en: %d directory with its contents | %d directories with their contents
an[0]: %d directorio con os suyos contenius
an[1]: %d directorios con os suyos contenius

en: %d file | %d files
an[0]: %d fichero
an[1]: %d fichers

en: %d file. Total size: %s | %d files. Total size: %s
an[0]: %d fichero. Grandaria total: %s
an[1]: %d fichers. Grandaria total: %s

en: %d file. Total size: At least %s | %d files. Total size: At least %s
an[0]: %d fichero. Grandaria total: A lo menos %s
an[1]: %d fichers. Grandaria total: A lo menos %s

en: %d second | %d seconds
an[0]: %d segundo
an[1]: %d segundos

en: %h - Host
an: %h - Servidor

en: %p - Password
an: %p - Clau

en: %s - Certificate expired!
an: %s - O certificau ha venciu!

en: %s - Not yet valid!
an: %s - Encara no ye valido!

en: %s - Proxy user
an: %s - Usuario d'o proxy

en: %s and %s. Total size: %s
an: %s y %s. Grandaria total: %s

en: %s and %s. Total size: At least %s
an: %s y %s. Grandaria total: A lo menos %s

en: %s with %d bits
an: %s con %d bits

en: %u - Username
an: %u - Nombre d'usuario

en: %w - Proxy password
an: %w - Clau d'o proxy

en: &About...
an: &Arredol de...

en: &Account:
an: &Cuenta:

en: &Active
an: &Activo

en: &Add bookmark...
an: &Adhibir marcapachinas...

en: &Add files to queue
an: &Adhibir fichero a la coda

en: &Add to queue
an: &Adhibir a la coda

en: &Always trust certificate in future sessions.
an: Confiar &siempre en o certificau en sesions venideras.

en: &Always trust this host, add this key to the cache
an: &Confiar siempre en iste puesto, adhibir a suya clau a la caché

en: &Always use default editor
an: Us&ar siempre l'editor predeterminau

en: &Always use selection for unassociated files
an: Us&ar siempre selección ta fichers no asociaus

en: &Always use this action
an: Usar &siempre ista acción

en: &Ask your operating system for the external IP address
an: &Preguntar a suya adreza IP externa a lo sistema operativo

en: &Auto
an: &Automatico

en: &Autodetect
an: Detectar &automaticament

en: &Binary
an: &Binario

en: &Binary prefixes using SI symbols. (e.g. 1 KB = 1024 bytes)
an: Prefixos &binarios usando símbolos SI (p. eix. 1 KB = 1024 bytes)

en: &Bookmarks
an: &Marcapachinas

en: &Browse...
an: &Examinar...

en: &Burst tolerance:
an: Tolerancia a rafa&gas:

en: &Cancel
an: &Cancelar

en: &Clear private data...
an: &Limpiar información privada...

en: &Close FileZilla
an: &Zarrar FileZilla

en: &Configure speed limits...
an: &Configurar os limites de velocidat...

en: &Configure...
an: &Configurar...

en: &Connect
an: &Connectar

en: &Copy current connection to Site Manager...
an: &Copiar connexión actual ta lo chestor de puestos...

en: &Copy to clipboard
an: &Copiar en o portafuellas

en: &Create directory
an: &Creyar directorio

en: &Create new tab
an: &Ubrir una nueva pestanya

en: &Debug
an: &Depuración

en: &Debug information in message log:
an: &Información de depuración en o log de mensaches:

en: &Default editor:
an: E&ditor predeterminau:

en: &Default file exists action...
an: &Acción predeterminada si lo fichero ya bi existe...

en: &Delay between failed login attempts:
an: &Intervalo entre intentos de connexión fallius:

en: &Delete
an: &Borrar

en: &Delete symlink
an: &Borrar vinclo simbolico

en: &Directory comparison
an: Comparanza de &directorios

en: &Discard local file then download and edit file anew
an: &Descartar fichero local y alavez descargar y editar fichero nuevo

en: &Disconnect
an: &Desconnectar

en: &Display momentary transfer speed instead of average speed
an: &Amostrar velocidat de transferencia momentania en cuenta d'a velocidat meya

en: &Display size in bytes
an: &Amostrar grandaria en bytes

en: &Don't show this dialog again.
an: &No tornar a amostrar iste dialogo

en: &Don't use external IP address on local connections.
an: &No usar adreza IP externa en connexions locals.

en: &Double-click action on files:
an: Accions de &dople clic sobre fichero:

en: &Download
an: &Descargar

en: &Download to:
an: &Descargar ta:

en: &Download...
an: &Descargar...

en: &Downloads:
an: &Descargas:

en: &Edit
an: &Edición

en: &Edit filter rules...
an: &Editar regles de filtro...

en: &Enable
an: &Activar

en: &Enable speed limits
an: Activar limites de velocidat

en: &Encoding:
an: &Codificación:

en: &Encryption:
an: Zi&frau

en: &Enter custom command...
an: M&eter comando personalizau...

en: &Execute
an: &Executar

en: &Export Site Manager entries
an: &Exportar dentradas d'o chestor de puestos

en: &Export...
an: &Exportar...

en: &Fall back to active mode
an: &Revertir a modo activo

en: &File
an: &Fichero

en: &File Attributes...
an: &Atributos de fichero...

en: &File permissions...
an: Premisos de &fichero...

en: &File:
an: &Fichero:

en: &Filter conditions:
an: Condicions de Filtros:

en: &Filter sets:
an: Conchuntos de Filtros:

en: &Filters:
an: &Filtros:

en: &Finish editing and delete local file
an: &Rematar a edición y borrar o fichero local

en: &Flatten remote paths, download all contained files directly into target directory
an: Simplificar as rotas remotas, descargar totz os fichers que contiengan dreitament a lo directorio destín

en: &Follow symlink, delete target directory contents
an: &Siguir o vinclo simbolico y Borrar o conteniu d'o directorio de destín

en: &Get external IP address from the following URL:
an: O&btener a IP externa a partir d'a siguient URL:

en: &Getting help...
an: &Obtener aduya...

en: &Global bookmark
an: Marcapachinas &global

en: &HTTP/1.1 using CONNECT method
an: &HTTP/1.1 usando o metodo CONNECT

en: &Help
an: Adu&ya

en: &Hide identical files
an: &Ocultar fichers identicos

en: &Highest
an: A mas &alta

en: &Highest available port:
an: Puerto mas &alto disponible:

en: &Host:
an: &Servidor:

en: &IEC binary prefixes (e.g. 1 KiB = 1024 bytes)
an: Prefixos binarios &IEC (p. eix. 1 KiB = 1024 bytes)

en: &ISO 8601 (example: 2007-09-15)
an: &ISO 8601 (eixemplo: 2007-09-15)

en: &Import...
an: &Importar...

en: &Inherit system's filetype associations
an: Usar asociacions de t&ipos de fichero d'o sistema

en: &Keep remote path structure relative to search root
an: &Mantener estructura d'a rota remota relativa a radiz d'a busca

en: &Layout of file and directory panes:
an: Distribución d'os pane&ls de fichers y directorios:

en: &Limit local ports used by FileZilla
an: &Limitar puertos locals usaus por FileZilla

en: &Limit number of simultaneous connections
an: &Limitar o numero de connexions simultanias

en: &Local directory tree
an: Arbol de directorio &local

en: &Local directory:
an: Directorio &local:

en: &Log to file
an: Alzar rechistro en &fichero

en: &Logon Type:
an: &Modo d'acceso:

en: &Logontype:
an: &Modo d'acceso:

en: &Low
an: &Baixa

en: &Manage bookmarks...
an: &Chestionar marcapachinas...

en: &Manual transfer...
an: Transferencia &manual...

en: &Maximum number of connections:
an: Numero &maximo de connexions

en: &Maximum number of retries:
an: Numero &maximo de reintentos:

en: &Message log
an: &Rechistro de mensaches

en: &Minimize to tray
an: &Minimizar ta la barra de quefers

en: &Name:
an: &Nombre:

en: &Network configuration wizard...
an: &Asistent de configuración de ret...

en: &New
an: &Nuevo

en: &New Site
an: &Nuevo puesto

en: &New version available!
an: Bi ha una nueva versión disponible!

en: &Next >
an: &Siguient >

en: &None
an: &Dengún

en: &Numeric value:
an: Valura &numerica:

en: &OK
an: &Acceptar

en: &OPEN
an: &Ubrir

en: &Open
an: &Ubrir

en: &Overwrite
an: S&obreescribir

en: &Passive
an: &Pasivo

en: &Password:
an: &Clau

en: &Play sound
an: Re&producir son

en: &Port:
an: &Puerto

en: &Preserve timestamps of transferred files
an: &Preservar información horaria d'os fichers transferius

en: &Queue
an: &Coda

en: &Quickconnect
an: &Connexión rapida

en: &Quickconnect bar
an: Barra de &connexión rapida

en: &Read
an: &Leyer

en: &Reconnect
an: &Reconnectar

en: &Refresh
an: &Refrescar

en: &Remote directory:
an: Di&rectorio remoto

en: &Remote path:
an: &Rota remota:

en: &Remove
an: &Borrar

en: &Remove key
an: Bo&rrar clau

en: &Remove selected
an: Bo&rrar o seleccionau

en: &Rename
an: &Renombrar

en: &Rename...
an: &Renombrar...

en: &Reopen local file
an: &Tornar a ubrir fichero local

en: &Replace invalid characters with:
an: &Substituir os caracters no validos por:

en: &Report a bug...
an: Info&rmar d'una error...

en: &Reset and requeue all
an: &Reiniciar y tornar a meter tot en a coda

en: &Restart Wizard
an: &Reenchegar l'Asistent

en: &Resume
an: &Reprener

en: &Run command...
an: Executa&r comando...

en: &Run configuration wizard now...
an: &Executar agora l'asistent de configuración...

en: &Run update check now...
an: &Executar agora a comprebación d'actualizacions...

en: &SITE
an: &Puesto

en: &Save as...
an: Alzar como...

en: &Search
an: &Mirar

en: &Search remote files...
an: &Mirar fichers remotos...

en: &Select Entry:
an: &Seleccionar dentrada

en: &Select language:
an: &Seleccione l'idioma

en: &Select the columns that should be displayed:
an: &Seleccione as columnas que s'habrían d'amostrar:

en: &Server
an: &Servidor

en: &Settings
an: &Opcions

en: &Settings...
an: &Opcions...

en: &Show debug menu
an: &Amostrar menú de depuración

en: &Show timestamps in message log
an: Amo&strar calendata y hora en o rechistro de mensaches

en: &Site Manager...
an: &Chestor de puestos...

en: &Site-specific bookmark
an: Marcapachinas especifico de &puesto

en: &Skip
an: &Blincar

en: &Speed limits
an: Limites de &velocidat

en: &Start transfer immediately
an: Prencipiar tran&sferencia immediatament

en: &Swap local and remote panes
an: &Intercambiar panels local y remoto

en: &TLS Ciphers
an: Zifraus TLS

en: &Test
an: &Prebar

en: &Theme:
an: &Tema:

en: &Transfer
an: &Transferencia

en: &Transfer mode:
an: Modo de &transferencia:

en: &Transfer queue
an: Coda de &transferencia

en: &Treat dotfiles as ASCII files
an: &Tractar os fichers punto como ASCII

en: &Unedit
an: &Desfer edición

en: &Update cached key for this host
an: &Esviellar en caché la clau d'iste servidor

en: &Upload
an: P&uyar

en: &Uploads:
an: P&uyadas:

en: &Use custom program
an: &Usar programa personalizau

en: &Use synchronized browsing
an: &Usar navegación sincronizada

en: &Use system's default editor for text files
an: &Usar editor predeterminau d'o sistema ta fichers de texto

en: &Use the following IP address:
an: &Usar a siguient adreza IP:

en: &Use the server's external IP address instead
an: Emplegar l'adreza IP externa d'o servidor en c&uenta

en: &Use thousands separator
an: &Usar separador de milars

en: &User:
an: &Usuario:

en: &Username:
an: Nombre d'&usuario:

en: &Version %s
an: &Versión %s

en: &View
an: &Veyer

en: &View/Edit
an: &Veyer/Editar

en: &Watch locally edited files and prompt to upload modifications
an: &Monitorizar os fichers editaus localment y preguntar si se puyan as modificacions

en: &When checking for updates, check for:
an: &Quan se miren actualizacions, mirar:

en: &Write
an: &Escribir

en: &Yes
an: &Sí

en: '%s' does not exist or cannot be accessed.
an: '%s' no existe u no ye accesible.

en: '%s' is not a directory.
an: '%s' no ye un directorio.

en: 'Account' logontype not supported by selected protocol
an: L'acceso con cuenta no ye suportau por o protocolo seleccionau

en: 'Normal' and 'Account' logontypes are not available, using 'Ask for password' instead.
an: Os inicios de sesión 'Normal' y 'Cuenta' no son disponibles, emplega en cuenta 'preguntar por a clau'.

en: 'Normal' and 'Account' logontypes are not available. Your entry has been changed to 'Ask for password'.
an: Os inicios de sesión 'Normal' y 'Cuenta' no son disponibles, Tu dentrada ha estau cambiada ta 'preguntar por a clau'.

en: 'quote' is usually a local command used by commandline clients to send the arguments following 'quote' to the server. You might want to enter the raw command without the leading 'quote'.
an: 'quote' ye normalment un comando local usau por clients de linia de comando ta ninviar arguments seguius de 'quote' a lo servidor. Por un regular preferirá escribir o comando dreitament sin 'quote'.

en: (%d object filtered) | (%d objects filtered)
an[0]: (%d obchecto filtrau)
an[1]: (%d obchectos filtraus)

en: (0 for no limit)
an: (0 ta no limitar)

en: (0-999 seconds)
an: (0-999 segundos)

en: (example: %H:%M)
an: (eixemplo: %H:%M)

en: (example: %Y-%m-%d)
an: (eixemplo: %Y-%m-%d)

en: (in %s/s)
an: (en %s/s)

en: --:--:-- left
an: En queda --:--:--

en: -c cannot be used together with an FTP URL.
an: -c no puet estar usau de conchunta con una URL de FTP.

en: -l can only be used together with an FTP URL.
an: -l Solament se puet usar con una URL de FTP.

en: -s and -c cannot be present at the same time.
an: -s y -c no pueden estar presents a lo mesmo tiempo.

en: -s cannot be used together with an FTP URL.
an: -s no puet estar usau de conchunta con una URL de FTP.

en: 0 - None
an: 0 - Denguna

en: 1 - Warning
an: 1 - Alvertencia

en: 2 - Info
an: 2 - Informativa

en: 3 - Verbose
an: 3 - Detallada

en: 4 - Debug
an: 4 - Depuración

en: < &Back
an: < Enta &zaga

en: A bookmark with the entered name already exists. Please enter an unused name.
an: Ya existe un marcapachinas con o nombre metiu. Por favor mete un nombre que no siga usau.

en: A default editor needs to be set.
an: Cal fixar un editor predeterminau.

en: A directory cannot be dragged into one of its subdirectories.
an: No se puet arrocegar un directorio dentro d'un d'os suyos subdirectorios.

en: A few servers don't allow passive mode or are misconfigured. In such cases you would have to use active mode. In active mode, FileZilla opens a port and asks the server to connect to it.
an: Qualques servidors no permiten o modo pasivo u son mal configuraus. En tals casos, s'habría d'usar o modo activo. En modo activo, FileZilla ubre un puerto y pide a lo servidor que se connecte por iste.

en: A file previously opened has been changed.
an: Ha estau cambiau un fichero ubierto previament.

en: A file with that name is already being transferred.
an: Ya se ye transferindo un fichero con ixe nombre.

en: A file with that name is still being edited. Please close it and try again.
an: Un fichero con ixe nombre ya ye estando editau. Por favor zarra-lo y intenta-lo de nuevas.

en: A local filename could not be decoded.
    Please make sure the LC_CTYPE (or LC_ALL) environment variable is set correctly.
    Unless you fix this problem, files might be missing in the file listings.
    No further warning will be displayed this session.
an: No s'ha puesto descodificar un fichero local.
    Comprebe que la variable d'entorno LC_TYPE (u LC_ALL) tien a valor correcta.
    Si no corriche iste problema, podrían faltar fichers en os listaus.
    No s'amostrarán mas avisos entre ista sesión.

en: A proper server always shows all files, but some broken servers hide files from the user. Use this option to force the server to show all files.
an: Un servidor adequau siempre amuestra totz os fichers, pero qualques servidors con problemas ocultan fichers a l'usuario. Use ista opción ta forzar a lo servidor ta amostrar totz os fichers.

en: A proper server does not require this. Contact the server administrator if you need this.
an: Un servidor adequau no ameneste isto. Contacte con l'administrador d'o servidor si vusté l'ameneste.

en: A remote operation is in progress and synchronized browsing is enabled.
    Disable synchronized browsing and continue changing the local directory?
an: Una operación remota ye en curso y a navegación sincronizada ye activada.
    Quiers desactivar a navegación sincronizada y continar cambiando lo directorio local?

en: A&dd
an: A&dhibir

en: A&llow resume of ASCII files
an: Premitir &o reprener fichers ASCII

en: A&pply only to downloads
an: A&plicar nomás a las descargas

en: A&pply only to uploads
an: A&plicar nomás que a las puyadas

en: A&pply to all files and directories
an: A&plicar a totz os fichers y directorios

en: A&utomatically remove successful transfers
an: Borrar a&utomaticament transferencias satisfactorias

en: About FileZilla
an: Arredol de FileZilla

en: Above the file lists
an: Dencima d'a lista de fichers

en: Account
an: Cuenta

en: Action after queue &completion
an: Acción dimpués de &completar a coda de fichers

en: Action on selected file:
an: Acción sobre fichero seleccionau:

en: Action to perform:
an: Acción a realizar:

en: Action:
an: Acción:

en: Active mode
an: Modo activo

en: Active mode FTP test failed. FileZilla does not know the correct external IP address.
an: A comprebación d'o modo activo ha fallau. FileZilla no puet determinar a adreza IP externa correcta.

en: Active mode FTP test failed. FileZilla does not know the correct external IP address. In addition to that, your router has modified the sent address.
an: A comprebación d'o modo activo ha fallau. FileZilla no puet determinar a adreza IP externa correcta. Amás, l'enrotador ha modificau la adreza IP ninviada.

en: Active mode FTP test failed. FileZilla knows the correct external IP address, but your router or firewall has misleadingly modified the sent address.
an: A comprebación d'o modo FTP activo ha fallau. FileZilla conoixe la adreza IP externa correcta, pero lo suyo enrotador u o tallafuegos ha modificau erroniament l'adreza IP ninviada.

en: Active mode IP
an: IP ta modo activo

en: Add files to &queue only
an: &Adhibir fichero nomás que ta la coda

en: Add selected directory to the transfer queue
an: Adhibir carpeta seleccionada ta la coda de transferencia

en: Add selected files and folders to the transfer queue
an: Adhibir fichers y directorios seleccionaus ta la coda de transferencia

en: Add to queue
an: Adhibir ta la coda

en: Address type not supported
an: O tipo d'adreza no ye suportau

en: Advanced
an: Abanzau

en: Advice: Unless you want to test new features, please keep using stable versions only. Beta versions and nightly builds are development versions meant for testing purposes. Nightly builds of FileZilla may not work as expected and might even damage your system. Use beta versions and nightly builds at your own risk.
an: Alvertencia: De no estar que quieras prebar nuevas caracteristicas, por favor, contina emplegando nomás a versión estable. As versions Beta y as versions compiladas son versions de desembolique ta fins de preba. As versions compiladas de FileZilla pueden no funcionar como s'aspera y mesmo podrían danyar o tuyo sistema. Emplegar as versions beta y compiladas ye baixo lo tuyo risgo.

en: Algorithm:
an: Algorismo:

en: All files have been successfully transferred
an: Totz os fichers s'han transferiu con exito

en: All ports in the given range have to be between 1024 and 65535.
an: Totz os puertos de l'intervalo dau han d'estar entre o 1024 y o 65535.

en: All transfers have finished. %d file could not be transferred. | All transfers have finished. %d files could not be transferred.
an[0]: Totz os fichers s'han transferiu con exito, fueras de %d fichero que no ha puesto transferir-se.
an[1]: Totz os fichers s'han transferiu con exito, fueras de %d fichers que no han puesto transferir-se.

en: Allow &fall back to other transfer mode on failure
an: Premitir tornar ta unatro modo de trans&ferencia si falla

en: Allow fallback to other transfer mode on failure
an: Premitir tornar ta unatro modo de transferencia si falla

en: Already connected
an: Ya ye connectau

en: Alternatively you can use the Pageant tool from PuTTY to manage your keys, FileZilla does recognize Pageant.
an: Alternativament puet usar a ferramienta Pageant de PuTTy ta chestionar as suyas claus, FileZilla reconoixe Pageant.

en: Alternatively you can use your system's SSH agent. To do so, make sure the SSH_AUTH_SOCK environment variable is set.
an: Alternativament puede usar o suyo client de SSH d'o sistema. Ta fer-lo, asegurar que a variable d'entorno SSH_AUTH_SOCK ye definida.

en: An error occurred loading the transfer queue from "%s".
    Some queue items might not have been restored.
an: S'ha produciu una error en cargar a coda de transferencia dende "%s".
    Qualques obchectos d'a coda podrían no haber-se restaurau.

en: An error occurred saving the transfer queue to "%s".
    Some queue items might not have been saved.
an: S'ha produciu una error en alzar a coda de transferencia en "%s".
    Qualques obchectos d'a coda podrían no haber-se alzau.

en: An item with the same name as the dragged item already exists at the target location.
an: Ya existe un elemento con o mesmo nombre que o que s'ha arrocegau en a localización indicada.

en: Anonymous
an: Anonimo

en: Another remote operation is already in progress, cannot change directory now.
an: Unatra operación remota ye ya en execución, agora no se puet cambiar o directorio.

en: Any changes made in the Site Manager could not be saved.
an: No s'ha puesto alzar dengún cambeo realizau en o chestor de puestos.

en: Any changes made to the filters could not be saved.
an: No s'ha puesto alzar dengún cambeo realizau en os filtros.

en: Any changes made to the filters will not be saved.
an: No s'alzará dengún cambeo realizau en os filtros.

en: App&ly to directories only
an: Ap&licar nomás que a directorios

en: Apply
an: Aplicar

en: Apply to &current queue only
an: Aplicar nomás que a la &coda actual

en: Apply to &files only
an: Aplicar nomás que a &fichers

en: Archive
an: Fichero

en: As tab in the transfer queue pane
an: Como pestanya en o panel de coda de transferencia

en: Ask for action
an: Preguntar acción

en: Ask for password
an: Preguntar clau

en: Ask operating system for a port.
an: Pedir un puerto a lo sistema operativo.

en: Ask your operating system for the external IP address
an: Pregunta l'adreza IP externa a o sistema operativo.

en: Associated program not found:
an: No s'ha trobau o programa asociau:

en: At least one filter condition is incomplete
an: A lo menos una condición de filtro ye incompleta

en: At this point, all required information has been gathered.
an: Plegaus a iste punto, toda la información obligatoria ha estau replegada.

en: Attribute
an: Atributo

en: Authentication failed.
an: L'autenticación ha fallau.

en: Author:
an: Autor:

en: Auto
an: Automatico

en: Automatic file type classification
an: Clasificación automatica de tipos de fichero

en: B <Unit symbol for bytes. Only translate first letter>
an: B

en: B&ypass proxy
an: Privar prox&y

en: Basic usage instructions
an: Instruccions basicas d'emplego

en: Behaviour
an: Comportamiento

en: Being edited
an: Estando editau

en: Beware! Certificate has been revoked
an: Para cuenta! O certificau ha estau refusau

en: Binary
an: Binario

en: Blackboard
an: Pizarra

en: Bookmark
an: Marcapachinas

en: Bookmark:
an: Marcapachinas:

en: Bookmarks
an: Marcapachinas

en: Build date:
an: Calendata de creyación:

en: Build information
an: Información de creyación

en: Business category:
an: Categoría de negocio:

en: By default uses any available local port to establish transfers in active mode. If you want to limit FileZilla to use only a small range of ports, please enter the port range below.
an: Por defecto s'usa qualsiquier puerto local disponible ta establir transferencias en modo activo. Si quiere limitar a FileZilla ta que use solament un chicot intervalo de puertos, por favor introduzca l'intervalo a continación.

en: C&ancel current operation
an: C&ancelar a operación actual

en: C&lear all
an: &Limpiar-lo tot

en: C&opy URL(s) to clipboard
an: C&opiar URL(s) en o portafuellas

en: C&ustom
an: Personali&zau

en: C&ustom filetype associations:
an: Aso&ciacions de tipo de fichero personalizadas:

en: Calculating timezone offset of server...
an: Calculando compensación d'a zona horaria d'o servidor...

en: Can't read from file
an: No s'ha puesto leyer dende o fichero

en: Can't write data to file.
an: No s'ha puesto escribir os datos en o fichero.

en: Can't write data to file: %s
an: No s'han puesto escribir datos en o fichero: %s

en: Cancel
an: Cancelar

en: Cancel current operation
an: Cancelar a operación en curso

en: Cancels the current operation
an: Cancela a operación en curso

en: Cannot access '%s', no media inserted or drive not ready.
an: No se puet acceder ta '%s', no bi ha disco ficau u lo dispositivo no ye listo.

en: Cannot add server to Site Manager
an: No se puet adhibir o servidor a lo chestor de puestos

en: Cannot close tab while busy.
    Cancel current operation and close tab?
an: No se puet zarrar a pestanya mientras tienga actividat.
    Cancelar a operación actual y zarrar a pestanya?

en: Cannot compare directories, different filters for local and remote directories are enabled
an: No se puet comparar directorios, bi ha distintos filtros activos t'os directorios locals y remotos.

en: Cannot create new filter
an: No s'ha puesto creyar un filtro nuevo

en: Cannot edit file
an: No se puet editar o fichero

en: Cannot edit file, not connected to any server.
an: No se puet editar o fichero, no yes connectau a dengún servidor.

en: Cannot edit file, remote path unknown.
an: No se puet editar o fichero, rota remota desconoixida.

en: Cannot establish FTP connection to an SFTP server. Please select proper protocol.
an: No se puet establir una connexión FTP a un servidor SFTP. Por favor seleccione o protocolo apropiau.

en: Cannot load toolbar from resource file
an: No s'ha puesto cargar a barra de ferramientas dende o fichero de recursos

en: Cannot remember password
an: No se pueden remerar claus

en: Cannot rename entry
an: No se puet renombrar a dentrada

en: Cannot rename file
an: No s'ha puesto renombrar o fichero

en: Cannot save filterset
an: No s'ha puesto alzar o conchunto de filtros

en: Cannot select filter
an: No s'ha puesto seleccionar filtro

en: Cannot set file association
an: No se puet establir l'asociación de fichero

en: Cannot show dialog
an: No se puet amostrar o dialogo

en: Cannot view/edit selected file
an: No se puet veyer/editar o fichero seleccionau

en: Certificate and session data are not available yet.
an: Os datos de sesión y o certificau no son disponibles encara.

en: Certificate in chain:
an: Certificar en cadena:

en: Certificate issuer
an: Achent de certificau

en: Challenge:
an: Desafío:

en: Change file attributes
an: Cambiar os atributos d'o fichero

en: Change the file permissions.
an: Cambiar os premisos d'o fichero.

en: Changing logfile settings requires restart of FileZilla.
an: Cambiar os achustes d'o fichero de rechistro amenesta reenchegar FileZilla.

en: Character encoding issue
an: Problema de codificación de caracters

en: Charset
an: Chuego de caracters

en: Check for &updates...
an: Comprebar si bi ha act&ualizacions...

en: Check for FileZilla &updates automatically:
an: Mirar act&ualizacions de FileZilla automaticament:

en: Check for newer versions of FileZilla
an: Compreba si bi ha nuevas versions de FileZilla

en: Check for updates failed
an: A comprebación d'actualizacions ha fallau

en: Checking for correct external IP address
an: Comprebando si la IP externa ye correcta

en: Choose the default local directory
an: Seleccione o directorio local predeterminau

en: Choose the local directory
an: Seleccione lo directorio local

en: Chunk data improperly terminated
an: Trozo de datos rematau incorrectament

en: Cipher:
an: Zifrau:

en: Cl&ose tab
an: &Zarrar a pestanya

en: Classic
an: Clasico

en: Clear &layout cache
an: Borrar caché

en: Clear history
an: Borrar historial

en: Clear private data
an: Limpiar información privada

en: Clear quickconnect bar
an: Borrar barra de connexión rapida

en: Click on Finish to save your configuration.
an: Faiga clic en rematar ta alzar a configuración.

en: Client to server MAC:
an: MAC de client ta servidor:

en: Client to server cipher:
an: Zifrau de client ta servidor:

en: Close &all other tabs
an: Zarrar todas as pestanyas

en: Close FileZilla
an: Zarrar FileZilla

en: Close all running instances of FileZilla
an: Zarrar todas as copias de FileZilla en execución.

en: Closes current tab
an: Zarra la pestanya actual

en: Co&mments:
an: Co&mentarios:

en: Column properties
an: Propiedatz de columna

en: Column setup
an: Configuración de columna

en: Command and its arguments should be properly quoted.
an: O comando y os suyos argumentos han d'estar correctament entre cometas.

en: Command failed
an: O comando ha fallau

en: Command not supported
an: Comando no suportau

en: Command not supported by this protocol
an: Comando no suportau por o protocolo

en: Command:
an: Comando:

en: Comment
an: Comentario

en: Common name:
an: Nombre común:

en: Communication tainted by router or firewall
an: Comunicación contaminada por l'enrotador u lo tallafuegos

en: Compare &modification time
an: Comparar tiempo de &modificación

en: Compare file&size
an: Comparar &grandaria de fichero

en: Comparison &threshold (in minutes):
an: &Branquil de comparanza (en minutos):

en: Comparison threshold needs to be between 0 and 1440 minutes.
an: L'umbral de comparanza ameneste estar entre 0 y 1440 minutos.

en: Compiled for:
an: Compilau pa:

en: Compiled on:
an: Compilau en:

en: Compiled with:
an: Compilau con:

en: Compiler flags:
an: Parametros de compilación:

en: Compressed
an: Comprimiu

en: Concurrent transfers
an: Transferencias simultanias

en: Conditions are c&ase sensitive
an: As condicions son sensibles a mayusclas y minusclas

en: Configuration test
an: Preba de configuración

en: Configure passive mode
an: Configurar o modo pasivo

en: Configure port range
an: Configurar intervalo de puertos

en: Configuring FileZilla and your network
an: Configurar FileZilla y o tuyo ret

en: Confirm deletion
an: Confirmar borrau

en: Confirmation needed
an: S'ameneste confirmación

en: Congratulations, your configuration seems to be working.
an: Enhorabuena, a suya configuración pareixe que funciona.

en: Connect bypassing proxy settings
an: Connectar sin pasar por as opcions d'o servidor

en: Connect to specified Site Manager site
an: Connectar a un puesto especifico d'o gestor de puestos

en: Connecting
an: Connectando

en: Connecting to %s
an: Se ye connectando a %s

en: Connecting to %s...
an: Se ye connectando a %s...

en: Connection
an: Connexión

en: Connection attempt failed
an: L'intento de connexión ha fallau

en: Connection attempt failed with "%s", trying next address.
an: L'intento de connexión con "%s" ha fallau, intentando a siguient adreza.

en: Connection attempt failed with "%s".
an: L'intento de connexión con "%s" ha fallau.

en: Connection attempt interrupted by user
an: L'intento de connexión ha estau aturau por l'usuario

en: Connection closed
an: A connexión ha estau zarrada

en: Connection closed by server
an: A connexión ha estau zarrada por o servidor

en: Connection established, initializing TLS...
an: Connexión establida, Se ye inicializando TLS...

en: Connection established, sending HTTP request
an: Connexión establida, Se ye ninviando petición HTTP

en: Connection established, waiting for welcome message...
an: Connexión establida, Se ye asperando o mensache de bienvenida...

en: Connection lost
an: A connexión s'ha perdiu

en: Connection not allowed by ruleset
an: A connexión no ye premitida por o conchunto de regles

en: Connection refused
an: A connexión ha estau refusada

en: Connection timed out.
an: A connexión superó o tiempo d'aspera.

en: Connection to server lost.
an: A connexión a lo servidor s'ha perdiu.

en: Connection with proxy established, performing handshake...
an: A connexión con o proxy s'ha establiu, se ye realizando a negociación...

en: Connection with server got closed prematurely.
an: A connexión con o servidor se ye zarrada prematurament.

en: Connection with the test server failed.
an: Ha fallau la connexión con o servidor de comprebación.

en: Copy (%d) of %s
an: Copiau (%d) de %s

en: Copy of %s
an: Copia de %s

en: Copy the URLs of the selected items to clipboard.
an: Copiar en o portafuellas as URL d'os elementos seleccionaus.

en: Could not accept connection: %s
an: No s'ha puesto acceptara connexión: %s

en: Could not add connection to Site Manager
an: No s'ha puesto adhibir a connexión a lo chestor de puestos

en: Could not complete operation
an: No s'ha puesto completar a operación

en: Could not connect to server
an: No s'ha puesto connectar a lo servidor

en: Could not connect to server: %s
an: No s'ha puesto connectar a lo servidor: %s

en: Could not convert command to server encoding
an: No s'ha puesto convertir o comando ta la codificación d'o servidor

en: Could not convert private key
an: No s'ha puesto convertir a clau privada

en: Could not copy URLs
an: No s'han puesto copiar as URL

en: Could not copy data
an: No s'han puesto copiar os datos

en: Could not determine the target of the Drag&Drop operation.
    Either the shell extension is not installed properly or you didn't drop the files into an Explorer window.
an: No s'ha puesto determinar o destín d'a operación d'arrocegar y soltar.
    U bien a extensión de consola no ye instalada adequadament u no soltó os fichers en una finestra de l'Explorador.

en: Could not establish connection to server
an: No s'ha puesto establir connexión con o servidor

en: Could not find the resource files for FileZilla, closing FileZilla.
    You can set the data directory of FileZilla using the '--datadir <custompath>' commandline option or by setting the FZ_DATADIR environment variable.
an: No s'han puesto trobar os fichers de recursos ta FileZilla, se ye zarrando FileZilla.
    No se puet establir o directorio de datos de FileZilla usando la opción '- datadir <rotapersonalizada>' en a linia de comandos u por meyo d'a creyación d'a variable d'entorno FZ_DATADIR.

en: Could not generate custom login sequence.
an: No s'ha puesto chenerar a seqüencia d'inicio personalizau de sesión.

en: Could not get distinguished name of certificate issuer, gnutls_x509_get_issuer_dn failed
an: No s'ha puesto obtener o nombre completo de l'emisor d'o certificau, error en gnutls_x509_get_issuer_dn

en: Could not get distinguished name of certificate subject, gnutls_x509_get_dn failed
an: No s'ha puesto obtener o nombre completo de l'afer d'o certificau, error en gnutls_x509_get_dn

en: Could not get full remote path.
an: No s'ha puesto obtener a rota remota completa.

en: Could not get reply from fzputtygen.
an: No s'obtenió respuesta de fzputtygen.

en: Could not get temporary directory to download file into.
an: No s'ha puesto obtener un directorio temporal ta descargar o fichero dentro.

en: Could not load "%s", please make sure the file is valid and can be accessed.
    Any changes made in the Site Manager will not be saved.
an: No s'ha puesto ubrir "%s", verifique que lo fichero siga valido y que siga accesible.
    Qualsiquier cambeo realizau en o chestor de Puestos no s'alzará.

en: Could not load private key
an: No s'ha puesto cargar a clau privada

en: Could not obtain corresponding local directory for the remote directory '%s'.
    Disable synchronized browsing and continue changing the remote directory?
an: No s'ha puesto obtener o directorio local correspondient t'o directorio remoto '%s'.
    Quiers desactivar a navegación sincronizada y continar cambiando o directorio remoto?

en: Could not obtain corresponding local directory for the remote directory '%s'.
    Synchronized browsing has been disabled.
an: No s'ha puesto obtener o directorio local correspondient t'o directorio remoto '%s'.
    a navegación sincronizada ha estau desactivada.

en: Could not obtain corresponding remote directory for the local directory '%s'.
    Synchronized browsing has been disabled.
an: No s'ha puesto obtener o directorio remoto correspondient t'o directorio local '%s'.
    a navegación sincronizada ha estau desactivada.

en: Could not open clipboard
an: No s'ha puesto ubrir o portafuellas

en: Could not open log file: %s
an: No s'ha puesto ubrir o fichero de rechistro: %s

en: Could not parse remote path.
an: No s'ha puesto analisar a rota remota.

en: Could not parse server address:
an: No s'ha puesto analisar l'adreza d'o servidor:

en: Could not read from socket: %s
an: No s'ha puesto leyer dende lo socket: %s

en: Could not read server item.
an: No s'ha puesto leyer o elemento d'o servidor.

en: Could not seek to the end of the file
an: No s'ha puesto buscar dica a fin d'o fichero

en: Could not send command to fzputtygen.
an: No s'ha puesto ninviar o comando a fzputtygen.

en: Could not spawn IO thread
an: No s'ha puesto creyar un filo de dentrada/salida

en: Could not start proxy handshake: %s
an: No s'ha puesto prencipiar o saludo con o servidor: %s

en: Could not start transfer
an: No s'ha puesto prencipiar a transferencia

en: Could not write "%s", any changes to the Site Manager could not be saved: %s
an: No s'ha puesto escribir "%s", os cambeos realizaus en o chestor de puestos no s'han puesto alzar: %s

en: Could not write "%s", the bookmark could not be added: %s
an: No s'ha puesto escribir "%s", o marcapachinas no s'ha puesto adhibir: %s

en: Could not write "%s", the global bookmarks could no be saved: %s
an: No s'ha puesto escribir "%s", os marcapachinas globals no s'han puesto alzar: %s

en: Could not write "%s", the queue could not be saved.
    %s
an: No s'ha puesto escribir "%s", a coda no ha puesto alzar.
    %s

en: Could not write "%s", the selected sites could not be exported: %s
an: No s'ha puesto escribir "%s", os puestos seleccionaus no han puesto exportar: %s

en: Could not write to local file
an: No s'ha puesto escribir en o fichero local

en: Could not write to log file: %s
an: No s'ha puesto escribir en o fichero de rechistro: %s

en: Could not write to socket: %s
an: No s'ha puesto escribir en o socket: %s

en: Country:
an: País:

en: Crea&te new file
an: Cre&yar nuevo fichero

en: Create a new subdirectory in the current directory
an: Creyar un nuevo subdirectorio en o directorio actual

en: Create a new, empty file in the current directory
an: Creyar un nuevo, fichero vuedo en o directorio actual

en: Create directory
an: Creyar directorio

en: Create empty file
an: Creyar fichero vuedo

en: Creating directory
an: Se ye creyando un directorio

en: Creating directory '%s'...
an: Se ye creyando o directorio '%s'...

en: Critical error
an: Error critica

en: Critical file transfer error
an: Error critica de transferencia de fichero

en: Critical file transfer error after transferring %s in %s
an: Error critica de transferencia de fichero dimpués de transferir %s en %s

en: Current remote directory (%s) is not below the synchronization root (%s).
    Synchronized browsing has been disabled.
an: O directorio remoto actual (%s) no ye baixo a radiz de sincronización (%s).
    a navegación sincronizada ha estau desactivada.

en: Current transfer type is set to ASCII.
an: O tipo de transferencia actual ye fixau en ASCII.

en: Current transfer type is set to automatic detection.
an: O tipo de transferencia actual ye fixau en detección automatica.

en: Current transfer type is set to binary.
an: O Tipo de transferencia actual ye fixau en binario.

en: Cus&tom
an: Pesonali&zau

en: Custom filter set
an: Conchunto de filtros personalizau

en: Custom server
an: Servidor personalizau

en: D&ata type
an: Tipo de d&atos

en: D&ecimal prefixes using SI symbols (e.g. 1 KB = 1000 bytes)
an: Prefixos d&ecimals usando simbolos SI (p. eix. 1 KB = 1000 bytes)

en: D&efault
an: Por d&efecto

en: D&elete
an: &Borrar

en: D&isable all
an: Desactivar-lo tot

en: D&o not save passwords
an: N&o alzar claus

en: D&ouble-click action on directories:
an: Acci&ons de dople clic sobre directorios:

en: D&uplicate
an: D&uplicau

en: DOS-like with virtual paths
an: Con rotas virtuals a lo estilo DOS

en: Dangerous filetype
an: Tipo de fichero perigloso

en: Data
an: Datos

en: Data socket closed too early.
an: O socket de datos s'ha zarrau masiau pronto.

en: Date
an: Calendata

en: Date formatting
an: Formato de calendata

en: Date/time format
an: Formato de calendata/hora

en: Date/time unknown
an: Calendata/hora desconoixida

en: Debug
an: Depuración

en: Debugging settings
an: Opcions de depuración

en: Default &local directory:
an: Directorio &local predeterminau:

en: Default (Autodetect)
an: Predeterminau (Detectar automaticament)

en: Default editor not properly quoted.
an: O editor predeterminau no ye correctament entre cometas.

en: Default file exists action
an: Acción predeterminada si lo fichero existe

en: Default r&emote directory:
an: Directorio r&emoto predeterminau:

en: Default remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path for the selected server type.
an: No se puet analisar a rota remota predeterminada. Mira que siga valida t'o tipo de servidor seleccionau.

en: Default system language
an: Idioma predeterminau d'o sistema

en: Default transfer mode:
an: Modo de transferencia predeterminada:

en: Default transfer type:
an: Tipo de transferencia predeterminada:

en: Default: http://ip.filezilla-project.org/ip.php
an: Predeterminada: http://ip.filezilla-project.org/ip.php

en: Delay between failed connection attempts has to be between 1 and 999 seconds.
an: L'intervalo entre intentos de connexions fallidas debe estar entre 1 y 999 segundos.

en: Delaying connection for %d second due to previously failed connection attempt... | Delaying connection for %d seconds due to previously failed connection attempt...
an[0]: Se ye retardando la connexión por %d segundo a causa d'un intento previo de connexión falliu...
an[1]: Se ye retardando la connexión por %d segundos a causa d'un intento previo de connexión falliu...

en: Delete Site Manager entry
an: Borrar dentrada d'o chestor de puestos

en: Delete selected directory
an: Borrar o directorio seleccionau

en: Delete selected files and directories
an: Borrar os fichers y carpetas seleccionadas

en: Deleting symbolic link
an: Se ye borrando un vinclo simbolico

en: Desktop
an: Escritorio

en: Details
an: Detalles

en: Details for new key:
an: Detalles ta la nueva clau

en: Dire&ctories
an: Dire&ctorios

en: Direction
an: Adreza

en: Directory
an: Directorio

en: Directory comparison
an: Comparanza de directorios

en: Directory comparison failed
an: A comparanza de directorios ha fallau

en: Directory containing the logfile does not exist or filename is invalid.
an: O directorio que contién o fichero de rechistro no existe u lo nombre d'o fichero no ye valido.

en: Directory listing aborted by user
an: O listau de directorio ha estau cancelau por l'usuario

en: Directory listing failed
an: O listau de directorios ha fallau

en: Directory listing filters
an: Filtros de listau de directorio

en: Directory listing successful
an: O listau de directorio ha estau correcto

en: Disa&ble all
an: Desactivar-lo tot

en: Disable synchronized browsing and continue changing the remote directory?
an: Desactivar a navegación sincronizada y continar cambiando o directorio remoto?

en: Disable this option again if you will not be able to see the correct directory contents anymore.
an: Desactiva ista opción de nuevo si ya no puetz tornar a veyer correctament os contenius d'o directorio.

en: Disconnect from server
an: Desconnectar d'o servidor

en: Disconnected from server
an: Desconnectau d'o servidor

en: Disconnected from server: %s
an: Desconnectau d'o servidor: %s

en: Disconnecting from previous server
an: Se ye desconnectando d'o servidor anterior

en: Disconnects from the currently visible server
an: Desconnectar d'o servidor actualment visible

en: Display about dialog
an: Amostrar o dialogo arredol de

en: Do &not use default editor
an: No emplegar l'editor predeterminau

en: Do you really want to close FileZilla?
an: Yes seguro que quiers zarrar FileZilla?

en: Do you really want to delete all Site Manager entries and the transfer queue?
an: Yes seguro que quiers borrar todas as dentradas d'o chestor de puestos y a coda de transferencia?

en: Do you really want to delete all Site Manager entries?
an: Yes seguro que quiers borrar todas as dentradas d'o chestor de puestos?

en: Do you really want to delete selected entry?
an: Yes seguro que quiers borrar a dentrada seleccionada?

en: Do you really want to delete the transfer queue?
an: Yes seguro que quiers borrar a coda de transferencia?

en: Do you really want to send '%s' to the server?
an: Yes seguro que quiers ninviar '%s' ta lo servidor?

en: Documentation
an: Documentación

en: Don't use external IP address on &local connections.
an: No emplegar una adreza IP externa en as connexions locals.

en: Dotfiles are filenames starting with a dot, e.g. .htaccess
an: Os fichers punto son nombres de fichers que prencipian con un punto, p. eix. .htaccess

en: Double-click action
an: Acción de dople clic

en: Download
an: Descargar

en: Download &limit:
an: &Limite de descarga:

en: Download limit: %s/s
an: Limite de descarga: %s/s

en: Download limit: none
an: Limite de descarga: garra

en: Download search results
an: Descargar resultaus de busca

en: Download selected directory
an: Descargar directorio seleccionau

en: Download selected files and directories
an: Descargar fichers y carpetas seleccionadas

en: Download speed: %s/s
    Upload speed: %s/s
an: Velocidat de baixada: %s/s
    Velocidat de puyada: %s/s

en: Downloading
an: Descargando

en: Downloading %s
an: Se ye descargando %s

en: Drag&drop between different instances of FileZilla has not been implemented yet.
an: Encara no ha estau implementada a función d'arrocegar y soltar entre esferents instancias de FileZilla.

en: Drag&drop between different servers has not been implemented yet.
an: Arrocegar y soltar entre esferents servidors no ha estau implementado encara.

en: Dupl&icate
an: Dupl&icau

en: E&nable all
an: A&ctivar-lo tot

en: E&nter directory
an: E&ntrar en directorio

en: E&xecute
an: E&xecutar

en: E&xit
an: Sali&r

en: E-Mail:
an: Correu electronico:

en: Each filter needs at least one condition.
an: Cada filtro ameneste a lo menos una condición.

en: Edit filters
an: Editar filtros

en: Edit the file with the configured editor and upload changes to the server.
an: Editar o fichero con l'editor configurau y puyar os cambeos ta lo servidor.

en: Editing failed
an: Edición fallida

en: Email:
an: Correu electronico:

en: Empty command
an: Comando vuedo

en: Empty command.
an: Comando vuedo.

en: Empty directory listing
an: Listau d'o directorio vuedo

en: Empty directory.
an: Directorio vuedo.

en: Empty file extension.
an: Extensión de fichero vueda.

en: Empty filter names are not allowed.
an: No se permite nombre de filtro en blanco.

en: Empty name
an: Nombre vuedo

en: Empty quoted string.
an: Cadena vueda entre cometas.

en: En&able all
an: &Activar-lo tot

en: Enable invalid character &filtering
an: Activar &filtrau de caracters no validos

en: Encrypted
an: Zifrau

en: Encryption
an: Zifrau

en: Encryption details
an: Detalles de zifrau

en: End comparison and change sorting order?
an: Rematar comparanza y cambiar l'orden de clasificación?

en: Enter &custom command...
an: Escribir &comando personalizau...

en: Enter 0 for unlimited speed.
an: Mete 0 ta velocidat ilimitada.

en: Enter command
an: Mete lo comando

en: Enter custom command
an: Mete lo comando personalizau

en: Enter directory
an: Mete lo directorio

en: Enter filter name
an: Mete lo nombre de filtro

en: Enter name for filterset
an: Mete lo nombre d'o conchunto de filtros

en: Enter new name for filterset
an: Mete lo nuevo nombre ta o conchunto de filtros

en: Enter password
an: Mete la clau

en: Enter selected directory
an: Mete lo directorio seleccionau

en: Enter username and password
an: Mete nombre d'usuario y clau

en: Error exporting settings
an: S'ha produciu una error en exportar as opcions

en: Error importing
an: S'ha produciu una error en importar

en: Error loading queue
an: S'ha produciu una error en cargar a coda

en: Error loading xml file
an: S'ha produciu una error en cargar o fichero xml

en: Error saving queue
an: S'ha produciu una error en alzar a coda

en: Error starting program
an: S'ha produciu una error en encetar o programa

en: Error writing xml file
an: S'ha produciu una error en escribir o fichero xml

en: Example: png "c:\program files\viewer\viewer.exe" -open
an: Eixemplo: png "c:\fichero de programa\visor\visor.exe" -open

en: Examples
an: Eixemplos

en: Exe&cute
an: Exe&cutar

en: Executable contains no version info, cannot check for updates.
an: L'executable no contién información de versión, no se puet comprebar si bi ha actualizacions.

en: Explorer
an: Explorador

en: Export &Queue
an: Exportar &coda

en: Export &Settings
an: Exportar &opcions

en: Export settings
an: Exportar opcions

en: F&ilter name:
an: &Nombre d'o filtro:

en: FTP - File Transfer Protocol
an: FTP - Protocolo de tranferencia de fichers

en: FTP - File Transfer Protocol with optional encryption
an: FTP - Protocolo de Transferencia de Fichers con zifrau opcional

en: FTP - Insecure File Transfer Protocol
an: FTP - Protocolo de Transferencia de Fichers no seguro

en: FTP Engine not initialized, can't connect
an: O motor de FTP no ye inicializau, no se puet connectar

en: FTP Proxy
an: Proxy FTP

en: FTP URL
an: URL d'o FTP

en: FTP uses secondary connections for data transfers. These additional connections can be established in two ways.
an: O FTP emplega connexions secundarias t'a transferencia de datos. Istas connexions adicionals se pueden establir de dos trazas.

en: Failed to change directory
an: S'ha produciu una error en cambiar de directorio

en: Failed to change language
an: S'ha produciu una error en cambiar d'idioma

en: Failed to copy or move sites
an: S'ha produciu una error en copiar u mover puestos

en: Failed to create backup copy of xml file
an: S'ha produciu una error en creyar una copia de seguranza d'o fichero xml

en: Failed to create listening socket for active mode transfer
an: S'ha produciu una error en creyar socket ta transferencia en modo activo

en: Failed to get 'My Documents' path
an: S'ha produciu una error en obtener a rota de 'Os míos Documentos'

en: Failed to get desktop path
an: S'ha produciu una error en obtener a rota d'o escritorio

en: Failed to get peer address of control connection, connection closed.
an: S'ha produciu una error en obtener l'adreza homonima d'a connexión de control, a connexión ha estau zarrada.

en: Failed to get peer address of data connection, connection closed.
an: S'ha produciu una error en obtener l'adreza homonima d'a connexión de datos, a connexión ha estau zarrada.

en: Failed to initialize FTP engine
an: S'ha produciu una error en inicializar o motor de FTP

en: Failed to initialize TLS.
an: S'ha produciu una error en inicializar TLS.

en: Failed to load panels, invalid resource files?
an: S'ha produciu una error en cargar os panels, os fichers de recursos no son validos?

en: Failed to load private key: %s
an: S'ha produciu una error en cargar a clau privada: %s

en: Failed to open "%s" for appending/writing
an: S'ha produciu una error en ubrir "%s" ta adhibir u escribir

en: Failed to open "%s" for reading
an: S'ha produciu una error en ubrir "%s" ta leyer

en: Failed to open "%s" for writing
an: S'ha produciu una error en ubrir "%s" ta escribir

en: Failed to parse returned path.
an: S'ha produciu una error en analisar a rota devuelta.

en: Failed to receive data
an: S'ha produciu una error en recibir datos

en: Failed to retrieve directory listing
an: S'ha produciu una error en recuperar o listau d'o directorio

en: Failed to retrieve the external IP address.
an: S'ha produciu una error en recuperar l'adreza IP externa.

en: Failed to send command.
an: S'ha produciu una error en ninviar o comando.

en: Failed to set language to %s (%s), using default system language
an: S'ha produciu una error en cambiar a l'idioma %s (%s), se ye emplegando l'idioma predeterminau de l'equipo

en: Failed to set language to %s (%s), using default system language (%s, %s).
an: S'ha produciu una error en cambiar a l'idioma %s (%s), se ye emplegando l'idioma predeterminau de l'equipo (%s, %s).

en: Failed to set language to %s (%s), using default system language.
an: S'ha produciu una error en cambiar a l'idioma %s (%s), se ye emplegando l'idioma predeterminau de l'equipo.

en: Failed to set language to %s, using default system language
an: S'ha produciu una error en establir l'idioma %s, se ye emplegando l'idioma predeterminau d'o sistema

en: Failed to set language to %s, using default system language (%s, %s).
an: S'ha produciu una error en cambiar a l'idioma %s, se ye emplegando l'idioma predeterminau de l'equipo (%s, %s).

en: Failed to set language to %s, using default system language.
an: S'ha produciu una error en cambiar a l'idioma %s, se ye emplegando l'idioma predeterminau de l'equipo.

en: Failed to validate settings
an: S'ha produciu una error en validar as configuracions

en: Failed to verify peer certificate
an: S'ha produciu una error en verificar o certificau d'o destín

en: Failed to write to file %s
an: S'ha produciu una error en escribir o fichero %s

en: Failed to write xml file
an: S'ha produciu una error en escribir o fichero xml

en: Failed transfers
an: Transferencias fallidas

en: Fall back to active mode
an: Revertir ta lo modo activo

en: Fil&e:
an: Fich&ero:

en: Fil&es
an: Fich&ers

en: File
an: Fichero

en: File does not contain any importable data.
an: O fichero no contién garra dato que se pueda importar.

en: File editing
an: Edición de fichero

en: File exists
an: O fichero existe

en: File exists action
an: Acción si lo fichero existe

en: File has changed
an: O fichero ha cambiau

en: File lists
an: Listaus de fichers

en: File not found
an: No s'ha trobau o fichero

en: File search
an: Busca de fichers

en: File transfer aborted by user
an: A transferencia ha estau interrumpida por l'usuario

en: File transfer aborted by user after transferring %s in %s
an: A transferencia ha estau interrumpida por l'usuario dimpués de transferir %s en %s

en: File transfer failed
an: Ha fallau a transferencia de fichero

en: File transfer failed after transferring %s in %s
an: Transferencia fallida dimpués de transferir %s en %s

en: File transfer skipped
an: Transferencia de fichero omitida

en: File transfer successful
an: Transferencia de fichero correcta

en: File transfer successful, transferred %s in %s
an: Transferencia de fichero correcta, transferidos %s en %s

en: File transfers still in progress.
an: Encara bi ha transferencias en progreso.

en: File would transfer with ASCII data type.
an: O fichero se transferiría como tipo de datos ASCII.

en: File would transfer with binary data type.
an: O fichero se transferiría como tipo de datos binario.

en: FileZilla Error
an: Error de FileZilla

en: FileZilla can now test your configuration to ensure everything is configured properly.
an: FileZilla puet comprebar agora a suya configuración ta asegurar que tot ye configurau adequadament.

en: FileZilla is already connected to a server.
an: FileZilla ya ye connectau a un servidor.

en: FileZilla needs to be restarted for the language change to take effect.
an: Cal reenchegar FileZilla ta que o cambeo d'idioma faiga efecto.

en: FileZilla updates
an: Actualizacions de FileZilla

en: Filelist status &bars
an: &Barras d'estau de lista de fichers

en: Filename
an: Nombre de fichero

en: Filename cannot be constructed for directory %s and filename %s
an: No se puet construir o nombre de fichero t'o directorio %s y nombre de fichero %s

en: Filename invalid
an: O nombre de fichero no ye valido

en: Filename unchanged
an: O nombre de fichero no ha cambiau

en: Filename:
an: Nombre de fichero:

en: Filenames may not contain any of the following characters: / * ? < > |
an: Os nombre de fichero no puet contener dengún d'os siguients caracters: / * ? < > |

en: Filenames may not contain any of the following characters: / \ : * ? " < > |
an: O nombre de fichero no puet contener dengún d'os siguients caracters: / \ : * ? " < > |

en: Files currently being edited
an: Fichers que son estando editaus actualment

en: Filesize
an: Grandaria d'o fichero

en: Filesize format
an: Formato de grandaria de fichero

en: Filetype
an: Mena de fichero

en: Filetype associations
an: Asociacions de mena de fichero

en: Filter applies to:
an: Filtros aplicaus a:

en: Filter invalid characters in filenames
an: Filtrar caracters invalidos en os nombres de fichero

en: Filter name already exists
an: O nombre d'o filtro ya existe

en: Filter out items matching all of the following
an: Filtrar os elementos que quadren con totz os siguients

en: Filter out items matching any of the following
an: Filtrar os elementos que quadren con belún d'os siguients

en: Filter out items matching none of the following
an: Filtrar os elementos que no quadren con dengún d'os siguients

en: Filter set already exists
an: O conchunto de filtros ya existe

en: Filter the directory listings
an: Filtrar o listau d'o directorio

en: Filter validation failed
an: S'ha produciu una error en a validación d'o filtro

en: Fingerprint (SHA-1):
an: Ditalada (SHA-1):

en: Firewall and router configuration wizard
an: Asistent de configuración de tallafuegos y enrotador

en: For more detailed information about what these options do, please run the network configuration wizard.
an: Ta información mas detallada sobre qué fa cada opción, executa l'asistent de configuración de ret.

en: For reliability you should specify a range of at least 10 ports.
an: Ta mas fiabilidat, habría d'especificar un intervalo d'a lo menos 10 puertos.

en: For this session the default settings will be used. Any changes to the settings will not be saved.
an: Ta ista sesión s'emplegarán os achustes predeterminaus. No s'alzará dengún cambeo d'os achustes.

en: Force &UTF-8
an: Forzar &UTF-8

en: Force showing &hidden files
an: Forzar l'amostrar os f&ichers amagaus

en: Force showing hidden files
an: Forzar l'amostrar os fichers amagaus

en: Format specifications:
an: Especificacions d'o formato:

en: Format: Extension followed by properly quoted command and arguments.
an: Formato: Extensión siguida por o comando correctament citau y argumentos.

en: Further documentation
an: Documentación adicional

en: General
an: Cheneral

en: General SOCKS server failure
an: Fallo cheneral de servidor SOCKS

en: Generic proxy
an: Servidor chenerico

en: Get external IP address from the following URL:
an: Obtener l'adreza IP externa dende la siguient URL:

en: Getting help
an: Obtener aduya

en: Given filterset name already exists, overwrite filter set?
an: Ya existe un conchunto de filtros con ixe nombre, deseya sobrescribir-lo?

en: Global bookmarks
an: Marcapachinas globals

en: Group permissions
an: Premisos de colla

en: H&igh
an: A&lta

en: HTTPS - HTTP over TLS
an: HTTPS - HTTP sobre TLS/SSL

en: Hidden
an: Amagau

en: High
an: Alto

en: Highest
an: O mas alto

en: Highest available port has to be a number between 1024 and 65535.
an: O puerto mas alto disponible debe estar un numero entre 1024 y 65535.

en: Hold the shift key to toggle the filter state on both sides simultaneously.
an: Mantener preta a tecla mayusclas ta cambiar o estau d'o filtro en totz dos costaus simultaneament.

en: Homepage:
an: Pachina prencipal:

en: Host key mismatch
an: A clau de puesto no coincide

en: Host starts with '[' but no closing bracket found.
an: O servidor prencipia con '[' pero no s'ha trobau a zarrada de gafet.

en: Host unreachable
an: No se puet alcanzar o servidor

en: Host:
an: Puesto:

en: Hours,
an: Horas,

en: I&SO 8601 (example: 15:47)
an: I&SO 8601 (por eixemplo: 15:47)

en: If no data is sent or received during an operation for longer than the specified time, the connection will be closed and FileZilla will try to reconnect.
an: Si no se ninvian u reciben datos en una operación entre un tiempo superior a lo especificau, a connexión se zarrará y FileZilla intentará reconnectar-se.

en: If reporting bugs, please provide logs with "Verbose" logging level.
an: Si quiers informar d'errors, ninvia rechistros con un libel de depuración "Verboso".

en: If the automatic test at the end of this wizard succeeds, but you cannot transfer files to a particular server, the server might be misconfigured and you should try active mode. You can set the transfer mode on a per-server basis in the Site Manager.
an: Si la comprebación automatica a la fin de l'asistent tien exito, pero no se pueden transferir fichers ta un servidor en concreto, ye posible que o servidor siga mal configurau y habrías de prebar con o modo activo. Puet configurar o modo de transferencia individualment por servidor en o chestor de Puestos.

en: If the fallback option is enabled, you will be able to connect to misconfigured servers which reject the selected transfer mode.
an: Si lo modo alternativo ye activau, te será posible connectar a servidors mal configuraus que refusen o modo de transferencia seleccionau.

en: If the host key change was not expected, please contact the server administrator.
an: Si no asperabas o cambeo de clau d'o servidor, por favor, contacta con o suyo administrador.

en: If the problem persists, some router and/or firewall keeps blocking FileZilla.
an: Si o problema persiste, bell enrotador y/u tallafuegos contina bloqueyando lo FileZilla.

en: If the problem persists, some router and/or firewall keeps interrupting the connection.
an: Si o problema persiste, bell enrotador y/u tallafuegos contina interrumpindo a connexión.

en: If the size of the logfile reaches the limit, it gets renamed by adding ".1" to the end of the filename (possibly overwriting older logfiles) and a new file gets created.
an: Si a grandaria d'o fichero de rechistro aconsigue o limite, se renombra adhibindo ".1" a la fin d'o nombre de fichero (posiblement sobreescribindo antigos fichers de rechistro) y se creya un nuevo fichero.

en: If the symlink points to a directory, FileZilla can either delete the symbolic link or remove the contents of the linked directory.
an: Si o vinclo simbolico referencia a un directorio, FileZilla puet bien borrar o vinclo simbolico u borrar o conteniu d'o directorio referenciau.

en: If this problem persists, please contact your router or firewall manufacturer for a solution.
an: Si o problema persiste, contacta por favor con o fabricant d'o tuyo enrotador u tallafuegos ta demandar-le una solución.

en: If this problem stays, please contact your router manufacturer.
an: Si o problema persiste, contacta por favor con o fabricante d'o tuyo enrotador.

en: If using timestamp based comparison, consider two files equal if their timestamp difference does not exceed this threshold.
an: Si se ye emplegando comparanza basada en a calendata d'edición, considerar dos fichers iguals si a diferencia entre calendatas no excedeixe iste umbral.

en: If you click on test, FileZilla will connect to probe.filezilla-project.org and will perform some simple tests.
an: Si pretas Prebar, FileZilla se connectará a probe.filezilla-project.org y levará a cabo unas quantas comprebacions simplas.

en: If you close FileZilla, your changes will be lost.
an: Si zarras FileZilla, os tuyos cambeos se perderán.

en: If you enter the wrong filetypes, those files may get corrupted when transferred.
an: Si escribes menas de fichers incorrectos, ye posible que se corrompan en estar transferius.

en: If you get any errors, your configuration is not correct.
an: Si obtienes bella error, a tuya configuración no ye correcta.

en: If you have problems to retrieve directory listings or to transfer files, try to change the default transfer mode.
an: Si tiens problemas ta recuperar os directorios u transferir fichers, prueba a cambiar ta lo modo de transferencia predeterminau.

en: If you keep having problems with a specific server, the server itself or a remote router or firewall might be misconfigured. In this case try to toggle passive mode and contact the server administrator for help.
an: Si continas tenendo problemas con un servidor en concreto, o servidor u belún enrotador remoto podrían estar malament configuraus. En iste caso, intenta alternar o modo pasivo y pide aduya a l'administrador d'o servidor.

en: If you successfully complete the wizard and the final test succeeds, any firewalls and routers you have should be configured properly.
an: Si s'acaba l'asistent satisfactoriament y a comprebación final tien exito, qualsiquier tallafuegos y enrotadors que tiengas habrían d'estar configuraus apropiadament.

en: If you use a firewall, make sure FileZilla is allowed to accept connection on all given ports.
an: Si emplegas un tallafuegos, asegura-te que a FileZilla le se permiten as connexions dentrants en totz os puertos trigaus.

en: If you use a router, make sure all these ports are forwarded to the machine you're running FileZilla on.
an: Si emplegas un enrotador, asegura-te que totz istos puertos sigan reendrezaus ent'a maquina an se ye executando FileZilla.

en: If your router keeps changing the IP address, please contact your router manufacturer.
an: Si l'enrotador contina modificando l'adreza IP, contacta con o fabricant.

en: Import data from older version
an: Importar datos dende una versión más viella

en: Import settings
an: Importar opcions

en: Import successful
an: Importación satisfactoria

en: Improperly quoted association.
an: L'asociación ye no metida correctament entre cometas.

en: In active mode, FileZilla has to listen on a port for data transfers. You have to specify which ports FileZilla will use.
an: En o modo activo, FileZilla ha d'escuitar en un puerto ta transferir datos. Has d'especificar qué puertos emplegará FileZilla.

en: In case you have a router, you will have to forward all available ports, as FileZilla has no influence on the ports your system chooses.
an: En o caso que tiengas un enrotador, habrá de reendrezar totz os puertos disponibles, ya que en dito caso FileZilla no puet trigar os puertos que s'emplegarán.

en: In order to use active mode, FileZilla needs to know your external IP address.
an: Ta emplegar o modo activo, FileZilla ameneste conoixer a suya adreza IP externa.

en: In passive mode, which is recommended for most users, FileZilla asks the server for a port and connects to the given port. Not much configuration has to be done for this.
an: En o modo pasivo, que ye o recomendau t'a mayoría d'os usuarios, FileZilla le pide un puerto a o servidor y se connecta ta ixe puerto. Ta ixo no cal configurar cosa.

en: Incorrect password
an: Clau incorrecta

en: Initializing TLS...
an: Se ye inicializando TLS...

en: Insecure server, it does not support FTP over TLS.
an: O servidor no ye seguro, no suporta FTP sobre TLS.

en: Interactive
an: Interactivo

en: Interface
an: Interfaz

en: Interrupted by user
an: Interrumpiu por l'usuario

en: Invalid Content-Length
an: A capitera Content-Length no ye valida

en: Invalid HTTP Response
an: A respuesta HTTP no ye valida

en: Invalid character sequence received, disabling UTF-8. Select UTF-8 option in site manager to force UTF-8.
an: S'ha recibiu una seqüencia no valida de caracters, se desactiva UTF-8. Selecciona la opción UTF-8 en o chestor de puestos ta forzar UTF-8.

en: Invalid chunk size
an: A grandaria de trozo no ye valida

en: Invalid data received
an: Os datos recibius no son validos

en: Invalid date
an: A calendata no ye valida

en: Invalid filename
an: O nombre de fichero no ye valido

en: Invalid host, after closing bracket only colon and port may follow.
an: O servidor no ye valido, dimpués d'o zarre de gafet nomás pueden siguir-le dos puntos y o puerto.

en: Invalid input
an: A dentrada no ye valida

en: Invalid port given. The port has to be a value from 1 to 65535.
an: O puerto introduciu no ye valido. O puerto debe estar una valor entre 1 y 65535.

en: Invalid proxy host, after closing bracket only colon and port may follow.
an: O servidor no ye valido, dimpués d'o zarre de gafet nomás pueden siguir-le dos puntos y o puerto.

en: Invalid regular expression in search conditions.
an: A expresión regular no ye valida en as condicions de busca.

en: Invalid response code
an: O codigo de respuesta no ye valido

en: Invalid search conditions: %s
an: As condicions de busca no son validas: %s

en: Invalid site path
an: A rota d'o puesto no ye valida

en: Invalid size in condition
an: A grandaria no ye valida en a condición

en: Invalid username given.
an: O nombre d'usuario introduciu no ye valido.

en: Jurisdiction country:
an: País de churisdicción:

en: Jurisdiction locality:
an: Localidat de churisdicción:

en: Jurisdiction state or province:
an: Provincia de churisdicción:

en: Keep directories on top
an: Meter os directorios alto

en: Keep in mind that not all servers support this feature and may return incorrect listings if this option is enabled. Although FileZilla performs some tests to check if the server supports this feature, the test may fail.
an: Para cuenta que no totz os servidors permiten ista función y pueden retornar listaus incorrectos si ista opción ye activada. Encara que FileZilla realiza qualques prebas ta comprebar si o servidor permite ista función, a comprebación podría fallar.

en: Key exchange
an: Intercambeo de clau

en: Key exchange:
an: Intercambeo de clau:

en: L&owest
an: A mas bai&xa

en: Language
an: Idioma

en: Language changed
an: Sh'ha cambiau l'idioma

en: Last modified
an: Zaguera modificación

en: Layout
an: Distribución

en: Limit for concurrent &downloads:
an: Limite ta descargas simultanias:

en: Limit for concurrent &uploads:
an: Limite ta puyadas simultanias:

en: Limit local ports
an: &Limitar os puertos locals

en: Limit size of logfile
an: Limite de grandaria t'o fichero de rechistro

en: Limit:
an: Limite:

en: Line length exceeded
an: S'ha excediu a longaria de linia

en: Linked against
an: Vinclau contra

en: Listen socket closed
an: Socket d'escuita zarrau

en: Listing:
an: Listau:

en: Lo&west available port:
an: O p&uerto más baixo disponible

en: Local file
an: Fichero local

en: Local file does not exist.
an: O fichero local no existe.

en: Local file is a directory instead of a regular file.
an: O fichero local ye un directorio en cuenta d'un fichero normal.

en: Local file is not a valid filename.
an: O fichero local no tien un nombre de fichero valido.

en: Local filters:
an: Filtros locals:

en: Local site:
an: Puesto local:

en: Locality:
an: Localidat:

en: Log file
an: Fichero de rechistro

en: Logging
an: Rechistro

en: Login data contains non-ASCII characters and server might not be UTF-8 aware. Cannot fall back to local charset since using proxy.
an: Os datos d'inicio de sesión contienen caracters que no son ASCII y lo servidor podría no estar compatible con UTF-8. No se puet tornar a lo chuego de caracters local ya que se ye emplegando un proxy.

en: Login data contains non-ASCII characters and server might not be UTF-8 aware. Trying local charset.
an: Os datos d'inicio de sesión contienen caracters que no son ASCII y lo servidor podría no estar compatible con UTF-8. se ye Prebando o chuego de caracters local.

en: Logontype has to be either 'ask' or 'interactive' (without the quotes).
an: O tipo de rechistro debe estar 'preguntar' u 'interactivo' (sin cometas).

en: Logontype, can only be used together with FTP URL. Argument has to be either '%s' or '%s'
an: O rechistro puet emplegar-se nomás que con una URL FTP. L'argumento ha d'estar bien '%s' u '%s'

en: Low
an: Baixo

en: Lowest
an: O mas baixo

en: Lowest available port has to be a number between 1024 and 65535.
an: O puerto mas baixo disponible ha d'estar un numero entre 1024 y 65535.

en: Make sure the file can be accessed and is a well-formed XML document.
an: Asegura-te que se puet acceder a lo fichero y ye un documento XML bien formau.

en: Malformed chunk data: %s
an: O trozo de datos ye mal formau: %s

en: Manual transfer
an: Transferencia manual

en: Match all of the following
an: Coincidir con todas as siguients

en: Match any of the following
an: Coincidir con bella d'as siguients

en: Match none of the following
an: No coincidir con denguna d'as siguients

en: Maximum simultaneous &transfers:
an: Maximo de transferencias simultanias:

en: Message log
an: Rechistro de mensaches

en: Minutes
an: Minutos

en: Move &down
an: Bai&xar

en: Move &up
an: P&uyar

en: My Computer
an: O mío equipo

en: My Documents
an: Os míos documentos

en: My Sites
an: Os míos puestos

en: Name
an: Nombre

en: Name already exists
an: O nombre ya existe

en: Name of bookmark already exists.
an: O nombre d'o marcapachinas ya existe.

en: Name:
an: Nombre:

en: Need to enter filter name
an: Cal escribir o nombre d'o filtro

en: Need to enter valid remote path
an: Cal escribir una rota remota valida

en: Need to specify a character encoding
an: Cal especificar una codificación de caracters

en: Network unreachable
an: No se puet alcanzar o ret

en: Never
an: Nunca

en: New &Folder
an: Nueva &carpeta

en: New &tab
an: Nueva &pestanya

en: New Book&mark
an: Nuevo &marcapachinas

en: New bookmark
an: Nuevo marcapachinas

en: New directory
an: Nueva carpeta

en: New features and improvements in %s
an: Nuevas caracteristicas y milloras en %s

en: New filter
an: Nuevo filtro

en: New folder
an: Nueva carpeta

en: New site
an: Nuevo puesto

en: Next to the transfer queue
an: Amán d'a coda de transferencia

en: No category to export selected
an: No bi ha categoría d'exportación seleccionada

en: No command given, aborting.
an: No s'ha dau garra comando, se ye abortando.

en: No external IP address set, trying default.
an: No s'ha configurau l'adreza IP externa, se ye intentando con a valura predeterminada.

en: No files are currently being edited.
an: Actualment no se son editando fichers.

en: No filter name given
an: No s'ha dau garra nombre a lo filtro

en: No host given, please enter a host.
an: No has especificau un puesto, por favor mete un.

en: No images available
an: No bi ha imachens disponibles

en: No name for the filterset given.
an: No s'ha dau un nombre a lo conchunto de filtros.

en: No program associated with filetype
an: No bi ha programa asociau con a mena de fichero

en: No program has been associated to edit files with the extension '%s'.
an: No s'ha asociau garra programa ta editar fichers con a extensión '%s'

en: No search results
an: No bi ha resultaus de busca

en: No sites available
an: No bi ha puestos disponibles

en: No supported SOCKS5 auth method
an: Metodo d'autenticación SOCKS5 no admitiu

en: No username given.
an: No s'ha dau garra nombre

en: None
an: Dengún

en: None selected yet
an: Garra seleccionau encara

en: Not connected
an: No yes connectau

en: Not connected to any server
an: No yes connectau a garra servidor

en: Not connected to any server.
an: No yes connectau a garra servidor.

en: Not connected.
an: No yes connectau.

en: Note that this feature is only supported using the FTP protocol.
an: Tien en cuenta que ista función solament ye disponible emplegando lo protocolo FTP.

en: Note: This only works with plain, unencrypted FTP connections.
an: Nota: Isto solament funciona con connexions FTP simplas, sin zifrar.

en: Note: Using a generic proxy forces passive mode on FTP connections.
an: Nota: Emplegar un proxy chenerico obliga a lo modo pasivo en as connexions FTP.

en: Number of decimal places:
an: Numero de posicions decimals:

en: Number of retries has to be between 0 and 99.
an: O numero de reintentos ha d'estar entre 0 y 99.

en: OK
an: Acceptar

en: On the following pages, the selected transfer mode will be configured, as well as the fallback mode if enabled.
an: En as pachinas siguients, se configurará o modo de transferencia seleccionau, asinas como lo modo alternativo, si se ye activau.

en: Once
an: Una vez

en: Once a week
an: Una vez a la semana

en: Open directory in system's file manager
an: Ubrir directorio en o chestor d'o sistema de fichers

en: Open the Site Manager
an: Ubrir o chestor de puestos

en: Open the Site Manager.
an: Ubrir o chestor de puestos.

en: Open the Site Manager. Right-click for a list of sites.
an: Ubrir o chestor de puestos. Fe clic dreito ta veyer un listau de puestos.

en: Open the file.
an: Ubrir o fichero.

en: Open the settings dialog of FileZilla
an: Ubrir o dialogo de opcions de FileZilla

en: Opened as:
an: Ubierto como:

en: Opening failed
an: S'ha produciu una error en ubrir

en: Opens a new tab
an: Ubre una nueva pestanya

en: Opens the Site Manager
an: Ubre o chestor de Puestos

en: Opens the directory listing filter dialog. Right-click to toggle filters.
an: Ubrir a finestra de filtro de listau de directorios. Fe clic dreito ta alternar filtros.

en: Organization:
an: Organización:

en: Other:
an: Atro:

en: Overview
an: Anvista previa

en: Overwrite &if source newer
an: Sobrescribir s&i l'orichen ye más recient

en: Overwrite file
an: Sobrescribir fichero

en: Overwrite file if size differs
an: Sobrescribir si tienen distinta grandaria

en: Overwrite file if size differs or source file is newer
an: Sobrescribir o fichero si tienen distinta grandaria u lo fichero orichen ye más recient

en: Overwrite file if source file newer
an: Sobrescribir o fichero si lo fichero orichen ye mas recient

en: Overwrite if &different size
an: Sobrescribir si tienen &distinta grandaria

en: Overwrite if different si&ze or source newer
an: Sobrescribir si tienen distinta &grandaria u l'orichen ye más recient

en: Owner permissions
an: Premisos de propietario

en: Owner/Group
an: Propietario/grupo

en: P&revent system from entering idle sleep during transfers and other operations
an: E&vitar que o sistema dentre en aspera (stand-by) entre a transferencia y atras operacions

en: P&roxy host:
an: Servidor p&roxy:

en: PORT command tainted by router or firewall.
an: Comando PORT contaminau por l'enrotador u lo tallafuegos

en: Pa&ssive (recommended)
an: Pa&sivo (recomendau)

en: Parameter not a valid URL
an: O parametro no ye una URL valida

en: Pass&word:
an: Contra&senya:

en: Passive (recommended)
an: Pasivo (recomendau)

en: Passive mode
an: Modo pasivo

en: Passive mode has been set as default transfer mode.
an: O modo pasivo ha estau establiu como modo de transferencia predeterminau.

en: Password required
an: Clau requerida

en: Path
an: Rota

en: Path cannot be constructed for directory %s and subdir %s
an: No se puet construir a rota t'o directorio %s y lo subdirectorio %s

en: Paths
an: Rotas

en: Pending removal
an: En aspera ta borrar

en: Permission
an: Premiso

en: Permissions
an: Premisos

en: Platform:
an: Plataforma:

en: Please check on https://filezilla-project.org/probe.php that the server is running and carefully check your settings again.
an: Por favor compreba en https://filezilla-project.org/probe.php que o servidor ye activo y torna a comprebar cudiadosament a configuración.

en: Please configure any firewalls and routers so that FileZilla can establish outgoing connection to arbitrary ports.
an: Por favor configura os enrotadors y tallafuegos de traza que FileZilla pueda establir connexions salients enta puertos arbitrarios.

en: Please disable settings like 'DMZ mode' or 'Game mode' on your router.
an: Por favor desactiva en o suyo enrotador configuracions tals como 'Modo DMZ' u 'Modo de chuegos'.

en: Please ensure you have a stable internet connection and carefully check your settings again.
an: Por favor asegura-te que tiens una connexión a internet estable y compreba de nuevo os tuyos achustes cudiadosament.

en: Please enter a custom date format.
an: Por favor, mete un formato de calendata personalizau.

en: Please enter a custom time format.
an: Por favor, mete un formato d'hora personalizau.

en: Please enter a date of the form YYYY-MM-DD such as for example 2010-07-18.
an: Por favor, mete una calendata en formato AAAA-MM-DD como por eixemplo 2012-12-21.

en: Please enter a download speed limit greater or equal to 0 %s/s.
an: Por favor, mete un limite de velocidat de descarga igual u superior a 0 %s/s.

en: Please enter a name for the new filter.
an: Por favor, mete un nuevo nombre t'o nuevo filtro.

en: Please enter a new name for the copied filter.
an: Por favor, mete un nuevo nombre t'o filtro copiau.

en: Please enter a new name for the filter set "%s"
an: Por favor, mete un nuevo nombre t'o conchunto de filtros "%s"

en: Please enter a new name for the filter.
an: Por favor, mete un nuevo nombre t'o filtro .

en: Please enter a number between 0 and 10 for the number of concurrent downloads.
an: Por favor mete un numero entre 0 y 10 t'o numero de descargas simultanias.

en: Please enter a number between 0 and 10 for the number of concurrent uploads.
an: Por favor, mete un numero entre 0 y 10 t'o numero de puyadas simultanias.

en: Please enter a number between 1 and 10 for the number of concurrent transfers.
an: Por favor, mete un numero entre 1 y 10 t'o numero de transferencias simultanias.

en: Please enter a password for this server:
an: Por favor, mete una clau ta iste servidor:

en: Please enter a unique name for this filter set
an: Por favor, mete un nombre unico ta iste conchunto de filtros

en: Please enter a username for this server:
an: Por favor, mete un nombre d'usuario ta iste servidor:

en: Please enter a valid portrange.
an: Por favor, mete un intervalo de puertos valido.

en: Please enter an URL where to get your external address from
an: Por favor, mete una URL d'án se pueda obtener a tuya adreza externa

en: Please enter an upload speed limit greater or equal to 0 %s/s.
an: Por favor, mete un limite de velocidat de puyada igual u superior a 0 %s/s.

en: Please enter raw FTP command.
    Using raw ftp commands will clear the directory cache.
an: Por favor, mete o comando FTP.
    En emplegar comandos FTP se vuedará la cache de directorios.

en: Please enter the name of the directory which should be created:
an: Por favor, mete o nombre d'o directorio que cal creyar:

en: Please enter the name of the file which should be created:
an: Por favor, mete o nombre d'o fichero que cal creyar:

en: Please enter username and password for this server:
an: Por favor, mete un nombre d'usuario y una clau ta iste servidor:

en: Please enter your external IP address
an: Por favor, mete a tuya adreza IP externa

en: Please enter your external IP address on the active mode page of this wizard. In case you have a dynamic address or don't know your external address, use the external resolver option.
an: Por favor, mete a tuya adreza IP externa en a pachina de modo activo d'o asistent. En caso que tiengas una adreza dinamica u que no la conoixcas, emplega la opción de resolución externa.

en: Please follow the instructions carefully, as wrong configuration will prevent successful FTP connections.
an: Por favor, sigue as instruccions cudiadosament, pus una configuración erronia te impedirá fer connexions FTP exitosas.

en: Please make sure FileZilla is allowed to establish outgoing connections and make sure you typed the address of the address resolver correctly.
an: Por favor, asegura-te que a FileZilla le se permite establir connexions salients y asegura-te que has escrito correctament l'adreza d'o servidor de resolución d'adrezas.

en: Please make sure the requested locale is installed on your system.
an: Por favor asegura-te que l'idioma solicitau ye instalau en o tuyo equipo.

en: Please make sure your router is using the latest available firmware. Furthermore, your router has to be configured properly. You will have to use manual port forwarding. Don't run your router in the so called 'DMZ mode' or 'game mode'.
an: Por favor asegura-te que o tuyo enrotador ye emplegando o firmware disponible mas recient. Amás, o tuyo enrotador tien que estar correctament configurau. Habrá de fer redirección manual de puertos. No configures o tuyo enrotador en o modo denominau 'DMZ' u 'de chuegos'.

en: Please note that FileZilla has no influence on the port the server chooses. So the server might choose a port which your firewall thinks is only used by trojans or other malware. This might raise a false alarm you can safely discard.
an: Por favor, para cuenta que FileZilla no puet influir en o puerto que o servidor triga. Asinas pues o servidor podría trigar un puerto que o tuyo enrotador estima que solament s'emplega ta troyanos u código malicioso. Ixo podría ocasionar una falsa alarma que puetz inorar tranquilament.

en: Please note that preserving timestamps on uploads on FTP, FTPS and FTPES servers only works if they support the MFMT command.
an: Por favor, tien en cuenta que preservar a calendata y a hora en as puyadas a servidors FTP, FTPS y FTPES solament funcionará si admiten o comando MFMT.

en: Please note that some servers might ban you if you try to reconnect too often or in too short intervals.
an: Por favor, considera que qualques servidors podrían denegar-te l'acceso si intentas reconnectar masiau a ormino u a intervalos masiau curtos.

en: Please run this wizard again should you change your network environment or in case you suddenly encounter problems with servers that did work previously.
an: Por favor, torna a executar iste asistent en caso que o tuyo ret cambee, u si de rapiconté trobas problemas con servidors que funcionaban antis.

en: Please select an action:
an: Por favor, selecciona una acción:

en: Please select the categories you would like to import.
an: Por favor, selecciona as categorías que te fería goyo importar.

en: Please select the default transfer mode you would like to use.
an: Por favor, selecciona lo modo de transferencia predeterminau que te fería goyo emplegar.

en: Please select the new attributes for the directory "%s".
an: Por favor, selecciona os nuevos atributos t'o directorio "%s".

en: Please select the new attributes for the file "%s".
an: Por favor, selecciona os nuevos atributos t'o fichero "%s".

en: Please select the new attributes for the selected directories.
an: Por favor, selecciona os nuevos atributos t'os directorios seleccionaus.

en: Please select the new attributes for the selected files and directories.
an: Por favor, selecciona os nuevos atributos t'os fichers y directorios seleccionaus.

en: Please select the new attributes for the selected files.
an: Por favor, selecciona os nuevos atributos t'os fichers seleccionaus.

en: Please update your firewall and make sure your router is using the latest available firmware. Furthermore, your router has to be configured properly. You will have to use manual port forwarding. Don't run your router in the so called 'DMZ mode' or 'game mode'. Things like protocol inspection or protocol specific 'fixups' have to be disabled
an: Por favor, esviella o tuyo tallafuegos y asegura-te que o tuyo enrotador emplega o firmware mas recient. Amás, o tuyo enrotador debe estar correctament configurau. Tendrás que emplegar a redirección manual de puertos. No emplegues o tuyo enrotador en o modo denominau 'DMZ' u 'de chuegos'. Cosetas como a inspección de protocolo u parches especificos de protocolo tienen que estar desactivaus.

en: Postal code:
an: Codigo postal:

en: Predefined Sites
an: Puestos predefinidos

en: Preserving file timestamps
an: Preservar calendatas de creyación d'os fichers

en: Primary connection and data connection certificates don't match.
an: A connexión primaria y os certificaus de connexión de datos no coinciden.

en: Print diagnostic information related to startup of FileZilla
an: Imprentar información de diagnostico sobre l'inicio de FileZilla

en: Print version information to stdout and exit
an: Imprentar información d'a versión por a salida estandar y salir

en: Prioritize directories (default)
an: Priorizar directorios (predeterminau)

en: Priority
an: Prioridat

en: Privacy policy: Only your version of FileZilla, your used operating system and your CPU architecture will be submitted to the server.
an: Politica de privacidat: Nomás se ninviarán ta lo servidor a versión de FileZilla, o sistema operativo emplegau y l'arquitectura d'a CPU.

en: Private &keys:
an: Claus pri&vadas:

en: Pro&tocol:
an: Pro&tocolo:

en: Pro&xy password:
an: Clau d'o pro&xy:

en: Process &Queue
an: Procesar &Coda

en: Protocol:
an: Protocolo:

en: Proxy &port:
an: &Puerto d'o proxy:

en: Proxy &user:
an: &Usuario d'o proxy:

en: Proxy authentication failed
an: L'autenticación d'o proxy ha fallau

en: Proxy handshake failed: %s
an: Ha fallau a negociación con o proxy: %s

en: Proxy host starts with '[' but no closing bracket found.
an: O servidor prencipia con '[' pero no s'ha trobau o zarre de gafet.

en: Proxy reply: %s
an: Respuesta d'o proxy: %s

en: Proxy request failed: %s
an: Ha fallau a petición d'o proxy: %s

en: Proxy request failed: Unknown address type in CONNECT reply
an: Ha fallau a petición d'o proxy: Mena d'adreza desconoixida en a respuesta a CONNECT

en: Proxy set but proxy host or port invalid
an: S'ha fixau o proxy pero o servidor proxy u lo puerto no son validos

en: Public Key Authentication
an: Autenticación con clau publica

en: Public key algorithm:
an: Algorismo de clau publica:

en: Public permissions
an: Premisos publicos

en: Queue has been fully processed
an: A coda s'ha procesau de tot.

en: Queue: %s MiB
an: Coda: %s MiB

en: Queue: %s%s
an: En coda: %s%s

en: Queue: empty
an: Coda: vueda

en: Queued files
an: Fichers en coda

en: Queueing:
an: Se ye metiendo en coda:

en: R&emote directory tree
an: Arbol de directorio r&emoto

en: R&eset and requeue selected files
an: R&einiciar y meter de nuevas en coda os fichers seleccionaus

en: Raw FTP command
an: Comando FTP puro

en: Re&ad
an: Le&yer

en: Re&fresh
an: &Refrescar

en: Re&name
an: Re&nombrar

en: Re-run the wizard and carefully check your settings and configure all routers and firewalls accordingly.
an: Torna a executar l'asistent y compreba cudiadosament os achustes y configura totz os enrotadors y tallafuegos adequadament.

en: Rea&d
an: Le&yer

en: Read-only
an: Nomás lectura

en: Really cancel current operation?
an: Yes seguro de querer cancelar a operación actual?

en: Really delete %d directory with its contents from the server? | Really delete %d directories with their contents from the server?
an[0]: Yes seguro de querer borrar %d directorio y os suyos contenius?
an[1]: Yes seguro de querer borrar %d directorios y os suyos contenius?

en: Really delete %d file from the server? | Really delete %d files from the server?
an[0]: Yes seguro de querer borrar %d fichero?
an[1]: Yes seguro de querer borrar %d fichers?

en: Really delete %s and %s from the server?
an: Yes seguro de querer borrar %s y %s?

en: Really delete all selected files and/or directories from the server?
an: Yes seguro de querer borrar totz os fichers y directorios seleccionaus?

en: Really delete all selected files and/or directories from your computer?
an: Yes seguro de querer borrar totz os fichers y directorios seleccionaus?

en: Reason
an: Razón

en: Reboot now
an: Reenchegar agora

en: Rec&urse into subdirectories
an: Incl&uir totz os subdirectorios

en: Received a directory listing which appears to be encoded in EBCDIC.
an: S'ha recibiu un listau de directorios que pareix estar codificau en EBCDIC.

en: Received a line exceeding 10000 characters, aborting.
an: S'ha recibiu una linea que supera os 10000 caracters, se ye abortando.

en: Received data tainted
an: Os datos recibius s'han modificau.

en: Reconnect information cannot be cleared while connected to a server.
    If you continue, your connection will be disconnected.
an: A información de reconnexión no s'ha puesto limpiar entre a connexión a un servidor.
    Si continas, a connexión se perderá.

en: Reconnection settings
an: Opcions de reconnexión

en: Reconnects to the last used server
an: Reconnecta con o zaguer servidor emplegau

en: Refresh the file and folder lists
an: Refrescar as listas de fichers y carpetas

en: Remember passwords?
an: Remerar as claus?

en: Remote
an: Remoto

en: Remote certificate not trusted.
an: O certificau remoto no ye de confianza

en: Remote file
an: Fichero remoto

en: Remote file search
an: Busca de fichers remotos

en: Remote filters:
an: Filtros remotos:

en: Remote path
an: Rota remota

en: Remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path and is supported by the current site's servertype (%s).
an: No se puet analisar a rota remota. Asegura-te que ye una rota absoluta valida y premitida por a mena de servidor actual (%s).

en: Remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path and is supported by the servertype (%s) selected on the parent site.
an: No se puet analisar a rota remota. Asegura-te que ye una rota absoluta valida y premitida por a mena de servidor (%s) seleccionau en o puesto radiz.

en: Remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path.
an: No se puet analisar a rota remota. Asegura-te que ye una rota absoluta valida.

en: Remote path could not be parsed.
an: No s'ha puesto analisar a rota remota.

en: Remote path handling:
an: Chestión de rota remota:

en: Remote path:
an: Rota remota:

en: Remote site:
an: Puesto remoto:

en: Remove &all
an: Borr&ar tot

en: Remove &selected
an: Borrar as &seleccionadas

en: Rename file
an: Renombrar fichero

en: Rename selected directory
an: Renombrar o directorio seleccionau

en: Rename selected files and directories
an: Renombrar os fichers y carpetas seleccionadas

en: Renaming '%s' to '%s'
an: Se ye renombrando '%s' ta '%s'

en: Reporting bugs and feature requests
an: Informar d'errors y solicitutz de caracteristicas

en: Require explicit FTP over TLS
an: Requier FTP explicito sobre TLS

en: Require implicit FTP over TLS
an: Requier FTP implicito sobre TLS

en: Reset and requeue &all
an: Reiniciar y meter &tot de nuevas en a coda

en: Resolving address of %s
an: Se ye resolvendo l'adreza de %s

en: Response:
an: Respuesta:

en: Results:
an: Resultaus:

en: Resume file transfer
an: Continar a transferencia de fichers

en: Resuming ASCII files can cause problems if server uses a different line ending format than the client.
an: Reprener fichers ASCII puet causar problemas si o servidor emplega un formato de fin de linia diferent a lo d'o client.

en: Retrieving directory listing...
an: Se ye recuperando o listau d'o directorio...

en: Retrieving external IP address from %s
an: Se ye obtenendo l'adreza IP externa de %s

en: S&how files currently being edited...
an: Amostrar fic&hers que son estando editaus...

en: S&how the Site Manager on startup
an: Amostrar o c&hestor de puestos a l'enciet

en: S&top
an: A&turar

en: S&ynchronized browsing
an: Navegación s&incronizada

en: SQLite:
an: SQLite

en: Save settings?
an: Alzar opcions?

en: Saving of password has been disabled by your system administrator.
an: L'alzamiento de claus ye estau desactivau por o tuyo administrador de sistemas.

en: Saving of passwords has been disabled by you.
an: L'alzamiento d'as claus ha estau desactivau por tú.

en: Search &conditions:
an: &Condicions de busca:

en: Search &directory:
an: &Directorio de busca:

en: Search for files recursively.
an: Mirar fichers recursivament.

en: Search server for files
an: Servidor de busca ta fichers

en: Security information
an: Información de seguranza

en: See also: https://wiki.filezilla-project.org/Network_Configuration
an: Visita tamién https://wiki.filezilla-project.org/Network_Configuration

en: Sele&ct server
an: Selecciona un servidor

en: Select &page:
an: Selecciona una pachina:

en: Select Theme
an: Selecciona un tema

en: Select default action to perform if target file of a transfer already exists.
an: Selecciona l'acción predeterminada ta realizar si o fichero de destín ya existe.

en: Select default editor
an: Selecciona l'editor predeterminau

en: Select default file exists action if the target file already exists. This selection is valid only for the current session.
an: Selecciona l'acción predeterminada a realizar si lo fichero de destín ya existe. Ista selección ye valida solament t'a sesión actual.

en: Select default file exists action only for the currently selected files in the queue.
an: Seleccione a opción predeterminada a realizar si o fichero existe, solament t'os fichers actualment seleccionaus en a coda.

en: Select file containing private key
an: Selecciona o fichero que contién a clau privada

en: Select file for exported data
an: Selecciona un fichero t'os datos exportaus

en: Select file for exported queue
an: Selecciona un fichero t'a coda exportada

en: Select file for exported settings
an: Selecciona un fichero t'as opcions exportadas

en: Select file for exported sites
an: Selecciona un fichero t'os puestos exportaus

en: Select file to import settings from
an: Selecciona un fichero dende an importar opcions

en: Select file to upload
an: Selecciona un fichero ta puyar

en: Select how these files should be opened.
an: Selecciona como cal ubrir istos fichers.

en: Select target download directory
an: Selecciona o directorio destín de descarga

en: Select target filename
an: Selecciona o nombre de fichero destín

en: Select the categories to export:
an: Selecciona as categorías ta exportar:

en: Select the private data you would like to delete.
an: Selecciona os datos privaus que quiers borrar.

en: Selected %d directory with its contents for transfer. | Selected %d directories with their contents for transfer.
an[0]: S'ha seleccionau %d directorio y os suyos contenius ta transferir
an[1]: S'han seleccionau %d directorios y os suyos contenius ta transferir

en: Selected %d directory. | Selected %d directories.
an[0]: %d directorio seleccionau.
an[1]: %d directorios seleccionaus.

en: Selected %d file for transfer. | Selected %d files for transfer.
an[0]: S'ha seleccionau %d fichero ta transferir.
an[1]: S'han seleccionau %d fichers ta transferir.

en: Selected %d file. Total size: %s | Selected %d files. Total size: %s
an[0]: %d fichero seleccionau. Grandaria total: %s
an[1]: %d fichers seleccionaus. Grandaria total: %s

en: Selected %d file. Total size: At least %s | Selected %d files. Total size: At least %s
an[0]: %d fichero seleccionau. Grandaria total: A lo menos %s
an[1]: %d fichers seleccionaus. Grandaria total: A lo menos %s

en: Selected %s and %s for transfer.
an: Seleccionau %s y %s ta transferir.

en: Selected %s and %s. Total size: %s
an: Seleccionau %s y %s. Grandaria total: %s

en: Selected %s and %s. Total size: At least %s
an: Seleccionau %s y %s. Grandaria total: A lo menos %s

en: Selected editor does not exist.
an: L'editor seleccionau no existe.

en: Selected file already being edited
an: O fichero seleccionau ya ye estando editau

en: Selected file is already loaded
an: O fichero seleccionau ya ye cargau.

en: Selected file is already opened
an: O fichero seleccionau ya ye ubierto

en: Selected file is still being edited
an: O fichero seleccionau sigue estando editau

en: Selected filter only works for local files.
an: O filtro seleccionau nomás funciona con fichers locals.

en: Selected global bookmark and current server use a different server type.
    Use site-specific bookmarks for this server.
an: O marcapachinas global seleccionau y lo servidor actual emplegan distintas menas de servidor.
    Emplega marcapachinas especificos d'o puesto ta iste servidor.

en: Selected port usually in use by a different protocol.
an: O puerto seleccionau normalment ye emplegau por un protocolo diferent.

en: Send FTP &keep-alive commands
an: Ninviar comandos FTP ta mantener viva la connexión

en: Send custom command to the server otherwise not available
an: Ninviar comando personalizau ta lo servidor no ye disponible d'unatra traza

en: Sending keep-alive command
an: Se ye ninviando o comando ta mantener viva la connexión

en: Serial number:
an: Numero de serie:

en: Server &Type:
an: &Mena de servidor:

en: Server did not properly shut down TLS connection
an: O servidor no respondió adequadament, zarre de connexión TLS

en: Server does not support non-ASCII characters.
an: O servidor no premite reprener fichers mayors de 2 GB.

en: Server does not support resume of files > %d GB.
an: O servidor no permite reprener fichers mayors de %d GB.

en: Server does not support resume of files > %d GB. End transfer since file sizes match.
an: O servidor no premite reprener fichers mayors de %d GB. Remata la transferencia ya que as grandarias coinciden.

en: Server does not support resume of files > 2GB.
an: O servidor no premite reprener fichers mayors de 2 GB.

en: Server does not support resume of files > 4GB.
an: O servidor no premite reprener fichers mayors de 4 GB.

en: Server may not support resume of files > %d GB. End transfer since file sizes match.
an: O servidor podría no premitir reprener fichers mayors de %d GB. Remata la transferencia ya que as grandarias coinciden.

en: Server might require an account. Try specifying an account using the Site Manager
an: O servidor puet requerir una cuenta. Preba especificando una cuenta emplegando o chestor de puestos.

en: Server returned empty path.
an: O servidor ha retornau una rota vueda.

en: Server sent an additional login prompt. You need to use the interactive login type.
an: O servidor ninvió una petición adicional d'inicio de sesión. Amenestes emplegar l'inicio de sesión interactivo.

en: Server sent passive reply with unroutable address. Passive mode failed.
an: O servidor ninvió una respuesta pasiva con una adreza no enrotable. O modo pasivo ha fallau.

en: Server sent passive reply with unroutable address. Using server address instead.
an: O servidor ninvió una respuesta pasiva con una adreza no enrotable. Se ye emplegando en cuenta l'adreza d'o servidor.

en: Server sent unexpected reply.
an: O servidor ninvió una respuesta inasperada.

en: Server to client MAC:
an: MAC servidor ta client:

en: Server to client cipher:
an: Zifrau servidor ta client:

en: Server&type:
an: &Mena de servidor:

en: Server/Local file
an: Servidor/Fichero local

en: Server:
an: Servidor:

en: Session details
an: Detalles d'a sesión

en: Set &Priority
an: Establir &prioridat

en: Settings
an: Opcions

en: Show &raw directory listing
an: Amostra&r tal como lo listau d'o directorio

en: Show &welcome dialog...
an: Amostrar o mensache de &bienvenida...

en: Show both directory trees and continue comparing?
an: Amostrar totz dos arbols de directorios y continar comparando?

en: Shows available TLS ciphers
an: Amuestra as menas disponibles de zifrau TLS

en: Shows this help dialog
an: Amostrar ista finestra d'aduya

en: Shutdown now
an: Amortar agora

en: Site &Manager entries
an: Dentradas d'o chestor de &puestos

en: Site Manager
an: Chestor de puestos

en: Site Manager - Cannot remember password
an: Chestor de puestos - No puet remerar a clau

en: Site Manager - Invalid data
an: Chestor de puestos - Datos no validos

en: Site Manager already open
an: O chestor de puestos ya ye ubierto

en: Site does not exist.
an: O puesto no existe.

en: Site path has to begin with 0 or 1.
an: A rota d'o puesto ha de prencipiar con 0 u 1.

en: Site path is malformed.
an: A rota d'o puesto ye mal formada.

en: Site-specific bookmarks
an: Marcapachinas especificos d'o puesto

en: Site-specific bookmarks require the server to be stored in the Site Manager.
    Add current connection to the site manager?
an: Os marcapachinas especificos d'o puesto requieren que o servidor s'almacene en o chestor de puestos.
    Quiers adhibir a connexión actual a lo chestor de puestos?

en: Size
an: Grandaria

en: Size formatting
an: Formato de grandaria

en: Size unknown
an: Grandaria desconoixida

en: Skip file
an: Blincar fichero

en: Skipping download of %s
an: Se ye blincando a descarga de %s

en: Skipping upload of %s
an: Se ye blincando a puyada de %s

en: Some files are still being edited or need to be uploaded.
an: Qualques fichers se son editando encara u amenesten estar puyaus.

en: Some misconfigured remote servers which are behind a router, may reply with their local IP address.
an: Qualques servidores remotos mal configuraus que se troben dimpués d'un enrotador, podrían responder con l'adreza IP local d'ells.

en: Sort directories inline
an: Ordinar directorios mezclaus

en: Sort order cannot be changed if comparing directories.
an: L'orden de clasificación no puet cambiar si se son comparando directorios.

en: Sorting
an: Clasificación

en: Sorting &mode:
an: &Modo de clasificación:

en: Source and path of the drop operation are identical
an: Orichen y rota d'a operación de soltar son identicos

en: Source and target file may not be the same
an: O fichero d'orichen y destín no puet estar o mesmo

en: Source and target of the drop operation are identical
an: L'orichen y destín d'a operación de soltar son identicos

en: Source file:
an: Fichero d'orichen:

en: Speed Limits
an: Limites de Velocidat

en: Speed limits
an: Limites de velocidat

en: Speed limits are disabled, click to change.
an: Os limites de velocidat son desactivaus, fe clic ta cambiar-ne.

en: Speed limits are enabled, click to change.
an: Os limites de velocidat son activaus, fe clic ta cambiar-ne.

en: Stable and beta versions
an: Versions estables y beta

en: Stable versions only
an: Nomás que versions estables

en: Start transfer &immediately
an: Prencipiar transferencia &immediatament

en: Start with opened Site Manager
an: Prencipiar con o chestor de puestos ubierto

en: Starting download of %s
an: Se ye prencipiando a descarga de %s

en: Starting upload of %s
an: Se ye prencipiando a puyada de %s

en: State or province:
an: Estau u provincia:

en: Status
an: Estau

en: Status:
an: Estau:

en: Stop and remove &all
an: &Aturar y borrar-lo tot

en: Street:
an: Carrera:

en: Subject of certificate
an: Afer d'o certificau

en: Successful transfers
an: Transferencias exitosas

en: Summary of test results:
an: Resumen d'os resultaus d'a comprebación:

en: Symlinks to files are not affected by this choice, such symlinks are always deleted.
an: Os vinclos simbolicos no están afectaus por ista opción, istos cutio se borran.

en: Synchronized browsing
an: Navegación sincronizada

en: Synchronized browsing has been disabled.
an: A navegación sincronizada ha estau desactivada.

en: Syntax error
an: S'ha produciu una error de sintaxi

en: Syntax error in command line
an: S'ha produciu una error de sintaxi en a linia de comandos

en: System
an: Sistema

en: T&oolbar
an: Barra de ferramien&tas

en: TTL expired
an: O tiempo de vida ha venciu

en: Target file already exists
an: O fichero de destín ya existe

en: Target file:
an: Fichero de destín:

en: Target filename already exists!
an: Ya existe ixe nombre d'o fichero de destín!

en: Target filename already exists, really continue?
an: O fichero de destín ya existe, quiers continar?

en: Test results
an: Resultaus d'a comprebación

en: Testing resume capabilities of server
an: Se ye comprebando si o servidol ye capable de continar

en: The Site Manager is opened in another instance of FileZilla 3.
    Do you want to continue? Any changes made in the Site Manager won't be saved then.
an: O Chestor de Puestos se troba ubierto en unatra instancia de FileZilla 3.
    Quiers continar? D'estar asinas cualsiquier cambeo feito en o chestor de puestos se perderá.

en: The Site Manager is opened in another instance of FileZilla 3.
    Please close it or the data cannot be deleted.
an: O chestor de puestos ye ubierto en unatra instancia de FileZilla 3.
    Por favor zarra-lo u os datos no podrán estar borraus.

en: The address you entered was: %s
an: L'adreza que metiés yera: %s

en: The bookmark could not be added.
an: No s'ha puesto adhibir o marcapachinas.

en: The bookmarks could not be cleared.
an: No s'han puesto limpiar os marcapachinas.

en: The connection is encrypted. Click icon for details.
an: Ista connexión ye zifrada. Fe clic en l'icono ta mas detalles.

en: The custom login sequence cannot be empty.
an: A seqüencia d'inicio de sesión personalizau no puet estar vueda.

en: The default editor for text files could not be found.
an: No s'ha puesto trobar l'editor predeterminau ta fichers de texto.

en: The default editor for text files is '%s'.
an: L'editor predeterminau ta fichers de texto ye '%s'.

en: The entered filter name already exists, please choose a different name.
an: O nombre de filtro que has metiu ya existe, por favor esliche un diferent.

en: The extension '%s' does already exist in the list
an: A extensión '%s' ya existe en a lista

en: The file %s already exists.
    Please enter a new name:
an: O fichero %s ya existe.
    Por favor, escribe un nuevo nombre:

en: The file '%s' cannot be opened:
    The associated program (%s) could not be found.
    Please check your filetype associations.
an: O fichero '%s' no s'ha puesto ubrir:
    O programa asociau (%s) no s'ha puesto trobar.
    Por favor compreba las tuyas asociacions de menas de fichers.

en: The file '%s' could not be loaded or does not contain a private key.
an: O fichero '%s' no s'ha puesto cargar u no contién una clau privada.

en: The file '%s' could not be loaded.
an: No s'ha puesto cargar o fichero '%s'

en: The file '%s' could not be opened:
    No program has been associated on your system with this file type.
an: O fichero '%s' no s'ha puesto ubrir:
    Garra programa en o tuyo equipo ha estau asociau con ista mena de fichero.

en: The file '%s' could not be opened:
    The associated command failed
an: O fichero '%s' no s'ha puesto ubrir:
    O comando asociau ha fallau

en: The file '%s' is not in a format supported by FileZilla.
    Would you like to convert it into a supported format?
an: O fichero '%s' no ye en un formato admitiu por FileZilla.
    Te fería goyo convertir-lo en un formato admitiu?

en: The file selected as default editor does not exist.
an: O fichero seleccionau como editor predeterminau no existe.

en: The file you have selected contains site manager data from a previous version of FileZilla.
    Due to differences in the storage format, only host, port, username and password will be imported.
    Continue with the import?
an: O fichero que has seleccionau contién datos d'o chestor de puestos d'una versión anterior de FileZilla.
    A causa de diferencias en o formato d'almacenamiento, solament s'importarán servidor, puerto, usuario y clau.
    Quiers continar con a importación?

en: The filename column can neither be hidden nor moved.
an: A columna de nombre de fichero no se puet amagar ni mover.

en: The filename column cannot be hidden.
an: A columna de nombre de fichero no se puet amagar.

en: The following character will be replaced: %s
an: O siguient caracter será reemplazau: %s

en: The following characters will be replaced: %s
an: Os siguients caracters serán reemplazaus: %s

en: The free open source FTP solution
an: A solución FTP de código ubierto

en: The global bookmarks could not be saved.
an: No s'han puesto alzar os marcapachinas globals.

en: The higher the debug level, the more information will be displayed in the message log. Displaying debug information has a negative impact on performance.
an: Quanto mayor siga o libel de depuración, mas información se veyerá en o rechistro de mensaches. a visualización d'a información de depuración tien un impacto negativo en o rendimiento.

en: The limit needs to be between 1 and 2000 MiB
an: O limite ameneste estar entre 1 y 2000 MiB.

en: The local directory '%s' is not below the synchronization root (%s).
    Disable synchronized browsing and continue changing the local directory?
an: O directorio local '%s' no ye baixo o radiz de sincronización (%s).
    Quiers desactivar a navegación sincronizada y continar cambiando o directorio local?

en: The lowest available port has to be less or equal than the highest available port.
an: O puerto mas baixo disponible debe estar menor u igual a lo puerto mas alto disponible.

en: The queue will not be saved.
an: No s'alzará la coda.

en: The remote directory '%s' is not below the synchronization root (%s).
    Disable synchronized browsing and continue changing the remote directory?
an: O directorio remoto '%s' no ye baixo o radiz de sincronización (%s).
    Quiers desactivar a navegación sincronizada y continar cambiando o directorio remoto?

en: The selected categories have been imported.
an: As categorías seleccionadas han estau importadas.

en: The selected file contains importable data for the following categories:
an: O fichero seleccionau contién datos importables t'as siguients categorías:

en: The selected file is already being edited:
an: O fichero seleccionau ya ye estando editau:

en: The selected file is still opened in some other program, please close it.
an: O fichero seleccionau contina ubierto en belatro programa, por favor zarra-lo.

en: The server could not be added.
an: No s'ha puesto adhibir o servidor

en: The server sent an unexpected or unrecognized reply.
an: O servidor ninvió una respuesta inasperada u irreconoixible.

en: The server uses following charset encoding for filenames:
an: O servidor emplega lo siguient chuego de caracters ta los nombres de fichero:

en: The server's certificate is unknown. Please carefully examine the certificate to make sure the server can be trusted.
an: O certificau d'o servidor ye desconoixiu. Por favor, examina cudiadosament o certificau ta asegurar-te que o servidor ye de confianza.

en: The server's host key does not match the key that has been cached. This means that either the administrator has changed the host key, or you are actually trying to connect to another computer pretending to be the server.
an: La clau d'o servidor no corresponde con a clau que bi ha alzada en a caché. Isto sinnifica que u bien l'administrador ha cambiau a tuya clau de maquina, u estás intentando connectar-te ta atro ordinador que finche estar o servidor.

en: The server's host key is unknown. You have no guarantee that the server is the computer you think it is.
an: La clau d'o puesto d'o servidor ye desconoixida. No tiens denguna guarencia que o servidor siga o equipo que tú piensas que ye.

en: The settings have been imported. You have to restart FileZilla for all settings to have effect.
an: As opcions han estau importadas. Habrás que desactivar FileZilla ta que todas as opcions faigan efecto.

en: The system will soon reboot unless you click Cancel.
an: L'equipo se reenchegará en breus si no fas clic en Cancelar.

en: The system will soon shut down unless you click Cancel.
an: L'equipo s'amortará en breus intes si no pretas Cancelar.

en: The target file already exists.
    Please choose an action.
an: O fichero de destín ya existe.
    Por favor triga una acción.

en: The test did not succeed. Do you really want to save the settings?
an: A comprebación ha fallau. De verdat quiers alzar a configuración?

en: Themes
an: Temas

en: This filter set cannot be removed.
an: Iste conchunto de filtros no puet estar borrau.

en: This filter set cannot be renamed.
an: Iste conchunto de filtros no puet estar renombrau.

en: This means that some router and/or firewall is still interfering with FileZilla.
an: Isto sinnifica que bell enrotador y/u tallafuegos encara ye interferindo con FileZilla.

en: This only works if you are not behind a router, else your system would just return your internal address.
an: Isto solament funciona si no se troba dimpués d'un enrotador, d'unatro modo o sistema nomás retornaría l'adreza interna.

en: This wizard will help you to properly configure any routers and firewalls you have and tests your configuration.
an: Iste asistent le aduyará a configurar correctament os tuyos enrotadors y tallafuegos, y comprebará a tuya configuración.

en: Time
an: Hora

en: Time formatting
an: Formato d'hora

en: Time&out in seconds:
an: Tiempo d'aspera en segundos:

en: Timeout
an: Tiempo d'aspera

en: Title:
an: Titol:

en: To compare directories, both file lists have to be aligned.
an: Ta comparar directorios, todas dos listas de fichero han d'estar aliniadas.

en: To do this, the directory trees need to be both shown or both hidden.
an: Ta fer isto, ye necesario que totz dos arbols de directorio se sigan amostrando u sigan amagaus.

en: To support public key authentication, FileZilla needs to know the private keys to use.
an: Ta premitir l'autenticación con clau publica, FileZilla ameneste saber las claus privadas que cal emplegar.

en: Toggle directory comparison. Right-click to change comparison mode.
    
    Colors:
    Yellow: File only exists on one side
    Green: File is newer than the unmarked file on other side
    Red: File sizes different
an: Alternar comparanza de directorios. Fe clic con o botón dreito ta cambiar o modo de comparanza.
    
    Colors:
    Amariello: O fichero nomás existe en un costau
    Verde: O fichero ye mas nuevo que o fichero sin marcar en l'atro costau
    Royo: As grandarias d'os fichers son diferents

en: Toggle synchronized browsing.
    If enabled, navigating the local directory hierarchy will also change the directory on the server accordingly and vice versa.
an: Alternar navegación sincronizada.
    Si ye activada, navegar por a estructura local de directorios tamién cambiará o directorio correspondient en o servidor y viceversa.

en: Toggles processing of the transfer queue
an: Encetar u aturar o proceso d'a coda de transferencias

en: Toggles the display of the local directory tree
an: Amaga u amuestra l'arbol de directorios local

en: Toggles the display of the message log
an: Amaga u amuestra o rechistro de mensaches

en: Toggles the display of the remote directory tree
an: Amaga u amuestra l'arbol de directorios remoto

en: Toggles the display of the transfer queue
an: Amaga u amostra a coda de transferencia

en: Too long header line
an: Linia de capitera masiau larga

en: Too many redirects
an: Masiadas redireccions

en: Trace:
an: Traza:

en: Transfer
an: Transferencia

en: Transfer &direction
an: &Adreza d'a transferencia

en: Transfer &type
an: &Mena de transferencia

en: Transfer Mode
an: Modo de transferencia

en: Transfer Queue
an: Coda de transferencia

en: Transfer Settings
an: Opcions de Transferencia

en: Transfer connection interrupted: %s
an: Connexión de transferencia interrumpida: %s

en: Transferred data got tainted.
an: Os datos transferidos s'han corrompiu.

en: Transferring
an: Se ye transferindo

en: Transfers
an: Transferencias

en: Transfers finished
an: Transferencias rematadas

en: Treat files &without extension as ASCII file
an: Tractar fichers sin e&xtensión como fichers ASCII

en: Treat the &following filetypes as ASCII files:
an: Tractar as &siguients menas de fichers como ASCII:

en: Trust changed Hostkey:
an: Confiar en a clau de maquina cambiada:

en: Trust new Hostkey:
an: Confiar en a nueva clau de maquina:

en: Trust the new key and carry on connecting?
an: Quiers confiar en a nueva clau y continar con a connexión?

en: Trust this certificate and carry on connecting?
an: Quiers confiar en iste certificau y continar connectando-te?

en: Trust this host and carry on connecting?
an: Quiers confiar en iste puesto y continar con a connexión?

en: Type
an: Mena

en: Type of FTP Proxy:
an: Mena de Proxy FTP:

en: Type of generic proxy:
an: Mena de proxy chenerico:

en: U&pload
an: &Puyar

en: U&pload limit:
an: Limite de &puyada:

en: U&se filetype associations if available
an: Emplegar a&sociacions de mena de fichers si son disponibles

en: USER@&HOST
an: usuario@&puesto

en: Unassigned error code %d
an: Codigo d'error no asignau %d

en: Unit:
an: Unidat:

en: Unknown
an: Desconoixiu

en: Unknown FTP proxy type, cannot generate login sequence.
an: Mena de proxy FTP desconoixida, no se puet chenerar a seqüencia d'inicio de sesión personalizau.

en: Unknown SOCKS protocol version: %d
an: Versión de protocolo SOCKS desconoixida: %d

en: Unknown certificate
an: Certificau desconoixiu

en: Unknown host key
an: Clau de puesto desconoixida

en: Unknown protocol version of SOCKS Username/Password Authentication subnegotiation: %d
an: Versión desconoixida de protocolo SOCKS de subnegociación d'autenticación usuario/clau: %d

en: Unknown root element, the file does not appear to be generated by FileZilla.
an: L'elemento radiz ye desconoixiu, o fichero no pareix haber estau chenerau por FileZilla.

en: Unless these problems get fixed, active mode FTP will not work and passive mode has to be used.
an: De no estar que istos problemas se solucionen, o FTP en modo activo no funcionará y habrás d'emplegar o modo pasivo.

en: Unless this problem gets fixed, active mode FTP will not work and passive mode has to be used.
an: De no estar que iste problema se solucione, FTP no funcionará en modo activo y habrás d'emplegar o modo pasivo.

en: Unsupported certificate type
an: Ixa mena de certificau no ye suportada.

en: Unsupported redirect
an: A redirección no ye premitida.

en: Up&load and unedit
an: Puyar y des&fer edición

en: Updates
an: Actualizacions

en: Upload
an: Puyar

en: Upload failed
an: A puyada ha fallau

en: Upload limit: %s/s
an: Limite de puyada: %s/s

en: Upload limit: none
an: Limite de descarga: dengún

en: Upload selected directory
an: Puyar directorio seleccionau

en: Upload selected files and directories
an: Puyar os fichers y carpetas seleccionadas

en: Upload this file back to the server?
an: Quiers tornar a puyar iste fichero ta lo servidor?

en: Upload this file to the server?
an: Quiers puyar iste fichero ta lo servidor?

en: Uploading
an: Se ye puyando

en: Uploading and pending removal
an: Se ye puyando y ye pendient de borrar-se

en: Uploading and unediting
an: Se ye puyando y desfendo

en: Use &custom charset
an: Emplegar un &conchunto de caracters personalizau:

en: Use &custom editor:
an: Emplegar l'editor &personalizau:

en: Use &default editor for text files
an: Emplegar l'editor pre&determinau ta fichers de texto

en: Use &synchronized browsing
an: Emplegar a navegación s&incronizada

en: Use UTF-8 if the server supports it, else use local charset.
an: Emplegar UTF-8 si o servidor l'admite. Si no, emplegar o chuego de caracters local.

en: Use default action
an: Emplegar acción predeterminada

en: Use server currently connected to
an: Emplegar o servidor actualment connectau

en: Use server from site manager
an: Emplegar o servidor dende o chestor de puestos

en: Use the following IP address:
an: Emplegar a siguient adreza IP:

en: Use the following port range:
an: Emplegar o siguient intervalo de puertos:

en: Use the server's external IP address instead
an: Emplegar 'adreza IP externa d'o servidor en cuenta

en: Use this if you're behind a router and have a static external IP address.
an: Emplega isto si te trobas dimpués d'un enrotador y tiens una adreza IP externa estatica.

en: Use this option if you have a dynamic IP address. FileZilla will contact the above server once each session as soon as you use active mode for the first time. Only the version of FileZilla you're using is submitted to the server.
an: Emplega ista opción si tiens una adreza IP dinamica. FileZilla contactará con o servidor alto mencionau una vez por sesión quan tú emplegues o modo activo por primera vez. Solament se ninvia ta lo servidor a versión de FileZilla que yes emplegando.

en: User:
an: Usuario:

en: Username cannot be a series of spaces
an: O nombre d'usuario no puet estar una serie d'espacios

en: Using the wrong charset can result in filenames not displaying properly.
an: Si no s'emplega o chuego de caracters adequau, os nombres de fichero pueden no amostrar-se correctament.

en: Valid from:
an: Valido dende:

en: Valid to:
an: Valido dica:

en: Verbose log messages from wxWidgets
an: Rechistro de mensaches detallau de wxWidgets

en: Verifying certificate...
an: Se ye verificando o certificau...

en: Very high
an: Muit alta

en: View hidden option set, but unsupported by server
an: Opción 'veyer amagaus' fixada, pero no premitida por o servidor

en: View/Edit
an: Veyer/Editar

en: Visible columns
an: Columnas visibles

en: W&rite
an: Esc&ribir

en: Waiting for browsing connection
an: Se ye asperando a connexión d'o navegador

en: Waiting for password
an: Se ye asperando a clau

en: Waiting for transfer to be cancelled
an: Se ye asperando a que a transferencia siga cancelada

en: Waiting to retry...
an: Se ye asperando ta reintentar...

en: Warning, ignoring data connection from wrong IP.
an: Para cuenta! Se son inorando os datos de connexión dende una IP incorrecta

en: Warning, use nightly builds at your own risk.
    No support is given for nightly builds.
    Nightly builds may not work as expected and might even damage your system.
    
    Do you really want to check for nightly builds?
an: Para cuenta!, Fe servir as versions de desembolique por a tuya cuenta y risgo.
    No se da suporte ta ixas versions.
    As versions de desembolique pueden no funcionar d'o modo asperau y mesmo podrían danyar o tuyo sistema.
    
    Seguro que quiers comprebar si bi ha versions de desembolique?

en: Warning: Potential security breach!
an: Alvertencia: Forau potencial de seguranza!

en: Welcome to FileZilla
an: Bienveniu en FileZilla

en: What's new
an: Qué bi ha de nuevo

en: What's new:
an: Qué bi ha de nuevo:

en: When enabled, characters that are not supported by the local operating system in filenames are replaced if downloading such a file.
an: Quan ye activau, os caracters no suportaus por o sistema operativo en os nombres de fichers, se substituyen mientras a descarga.

en: Widescreen
an: Pantalla panoramica

en: Would you like FileZilla to remember passwords?
an: Quiers que FileZilla remere as claus?

en: Wr&ite
an: Escr&ibir

en: Wrong external IP address
an: L'adreza IP externa ye incorrecta

en: Wrong line endings
an: Os finals de linia son incorrectos

en: Yes
an: Sí

en: You appear to be using an IPv6-only host. This wizard does not support this environment.
an: Pareix que yes emplegando un puesto de IPv6 nomás. Iste asistent no suporta isto.

en: You can always open this dialog again through the help menu.
an: Perén podrás veyer iste mensache a traviés d'o menú d'aduya.

en: You can leave the port field empty to use the default port.
an: Puetz deixar o campo d'o puerto en blanco ta emplegar o puerto por defecto.

en: You can use an x at any position to keep the permission the original files have.
an: Puetz emplegar una x en qualsiquier posición ta mantener os premisos orichinals.

en: You cannot import settings from FileZilla's own settings directory.
an: No puetz importar opcions dende o mesmo directorio de opcions de FileZilla.

en: You cannot replace an invalid character with another invalid character. Please enter a character that is allowed in filenames.
an: No puetz substituir un caracter invalido con unatro caracter invalido. Por favor, mete un caracter premitiu ta nombres de fichers.

en: You did not enter a new name for the file. Overwrite the file instead?
an: No has escrito un nuevo nombre t'o fichero. Quiers sobreescribir-lo?

en: You have selected at least one symbolic link.
an: Has de seleccionar a lo menos un vinclo simbolico.

en: You have selected more than 10 files for editing, do you really want to continue?
an: Has seleccionau mas de 10 fichers ta editar, seguro que quiers continar?

en: You have selected more than 10 files or directories to open, do you really want to continue?
an: Has seleccionau mas de 10 fichers u directorios ta ubrir, seguro que quiers continar?

en: You have to enter a hostname.
an: Has d'escribir un nombre de puesto.

en: You have to enter a local directory.
an: Has d'escribir un directorio local.

en: You have to enter a writable local directory.
an: Has d'escribir un directorio local con premisos d'escritura.

en: You have to enter an account name
an: Has d'escribir un nombre de cuenta

en: You have to specify a user name
an: Has d'escribir un nombre d'usuario

en: You likely have a router or firewall which erroneously modified the transferred data.
an: Probablement tiens un enrotador u tallafuegos que modifica erroniament os datos transferius.

en: You need to enter a name for the bookmark.
an: Te cal meter un nombre t'o marcapachinas.

en: You need to enter a name for the log file.
an: Te cal meter un nombre t'o fichero de rechistro.

en: You need to enter a properly quoted command.
an: Te cal meter un comando adequadament entre cometas.

en: You need to enter a proxy host.
an: Te cal meter un servidor proxy.

en: You need to enter a proxy port in the range from 1 to 65535
an: Te cal meter un puerto de proxy entre l'1 y lo 65535.

en: You need to enter at least one path, empty bookmarks are not supported.
an: Te cal meter a lo menos una rota, no s'admiten marcapachinas vuedos.

en: You need to enter both a local and a remote path to enable synchronized browsing for this bookmark.
an: Te cal meter tanto a rota remota como a local ta activar a navegación sincronizada en iste marcapachinas.

en: You need to enter both a local and a remote path to enable synchronized browsing for this site.
an: Te cal meter tanto a rota remota como a local ta activar a navegación sincronizada en iste puesto.

en: You need to specify a local file.
an: Has d'especificar un fichero local.

en: You need to specify a remote file.
an: Has d'especificar un fichero remoto.

en: You need to specify a remote path.
an: Has d'especificar una rota remota.

en: You need to specify a server.
an: Has d'especificar un servidor.

en: You should have no problems connecting to other servers, file transfers should work properly.
an: No habrías de tener problemas en connectar con atros servidors, as transferencias de fichers habrían de funcionar correctament.

en: after
an: dimpués

en: before
an: antis

en: begins with
an: empecipia con

en: contains
an: contién

en: does not contain
an: no contién

en: does not equal
an: no ye igual

en: ends with
an: remata con

en: equals
an: ye igual

en: file
an: fichero

en: fzputtygen could not be started.
    Please make sure this executable exists in the same directory as the main FileZilla executable.
an: fzputtygen no ha puesto encetar-se.
    Por favor asegura-te que iste executable existe en o mesmo directorio que o fichero executable de FileZilla.

en: fzsftp could not be started
an: fzsftp no ha puesto estar encetau

en: gnutls_certificate_get_peers returned no certificates
an: gnutls_certificate_get_peers no retornó certificaus

en: greater than
an: mayor que

en: group executable
an: a colla leye

en: group readable
an: a colla leye

en: group writeable
an: a colla escribe

en: is equal to
an: ye igual a

en: is set
an: ye definiu

en: is unset
an: no ye definiu

en: less than
an: menor que

en: matches regex
an: concuerda con expresión regular

en: owner executable
an: o propietario executa

en: owner readable
an: o propietario leye

en: owner writeable
an: o propietario escribe

en: unknown
an: desconoixiu

en: world executable
an: a resta executan

en: world readable
an: a resta leyen

en: world writeable
an: a resta escriben
