FileZilla 3 - en to hu_HU translation catalogue (1790 entries)

en: %H:%M:%S elapsed
hu_HU: Eltelt: %H:%M:%S

en: %H:%M:%S left
hu_HU: Hátralévő: %H:%M:%S

en: %a - Account (Lines containing this will be omitted if not using Account logontype)
hu_HU: %a - Fiók (Kihagyásra kerül, ha nem a Fiókos bejelentkezési típust használja.)

en: %d directory | %d directories
hu_HU[0]: %d mappa
hu_HU[1]: %d mappa

en: %d directory with its contents | %d directories with their contents
hu_HU[0]: %d mappa a tartalmával együtt
hu_HU[1]: %d mappa a tartalmával együtt

en: %d file | %d files
hu_HU[0]: %d fájl
hu_HU[1]: %d fájl

en: %d file. Total size: %s | %d files. Total size: %s
hu_HU[0]: %d fájl. Fájl mérete: %s
hu_HU[1]: %d fájl. Fájlok mérete: %s

en: %d file. Total size: At least %s | %d files. Total size: At least %s
hu_HU[0]: %d fájl. Fájl mérete: Legalább %s
hu_HU[1]: %d fájl. Fájlok mérete: Legalább %s

en: %d second | %d seconds
hu_HU[0]: %d másodperc
hu_HU[1]: %d másodperc

en: %h - Host
hu_HU: %h - Cím

en: %llu directory | %llu directories
hu_HU[0]: %llu mappa
hu_HU[1]: %llu mappa

en: %llu file | %llu files
hu_HU[0]: %llu fájl
hu_HU[1]: %llu fájl

en: %p - Password
hu_HU: %p - Jelszó

en: %s - Certificate expired!
hu_HU: %s - A tanúsítvány érvényessége lejárt!

en: %s - Not yet valid!
hu_HU: %s - A tanúsítvány még nem érvényes!

en: %s - Proxy user
hu_HU: %s - Proxy felhasználónév

en: %s and %s. Total size: %s
hu_HU: %s és %s. Fájlok mérete: %s

en: %s and %s. Total size: At least %s
hu_HU: %s és %s. Fájlok mérete: Legalább %s

en: %s could not be found. Without this component of FileZilla, %s will not work.
    
    Please download FileZilla again. If this problem persists, please submit a bug report.
hu_HU: Ez a fájl nem található: %s. A FileZilla ezen összetevője nélkül a(z) %s nem fog működni.
    
    Kérem a FileZilla-t töltse le újra. Amennyiben a probléma továbbra is fennáll, kérem küldjön egy hibajelentést.

en: %s could not be found. Without this component of FileZilla, %s will not work.
    
    Possible solutions:
    - Make sure %s is in a directory listed in your PATH environment variable.
    - Set the full path to %s in the %s environment variable.
hu_HU: Ez a fájl nem található: %s. A FileZilla ezen összetevője nélkül a(z) %s nem fog működni.
    
    Lehetséges megoldások:
    - Ellenőrizze, hogy a(z) %s a PATH környezeti változó mappáinak egyikében található.
    - A(z) %s környezeti változó értékében állítsa be a(z) %s teljes elérési útját.

en: %s with %d bits
hu_HU: %s %d bittel

en: %s:%d - Hostname does not match certificate
hu_HU: %s:%d - A kiszolgáló címe nem egyezik a tanúsítványban szereplő címmel

en: %u - Username
hu_HU: %u - Felhasználónév

en: %w - Proxy password
hu_HU: %w - Proxy jelszó

en: &Abort previous connection and connect in current tab
hu_HU: Előző kapcsolat bontása és csatlakozás a jelenlegi lapon

en: &About...
hu_HU: Névjegy...

en: &Account:
hu_HU: Fiók:

en: &Active
hu_HU: Aktív

en: &Add bookmark...
hu_HU: Kedvenc könyvtár hozzáadása...

en: &Add directory...
hu_HU: Mappa hozzáadása...

en: &Add files to queue
hu_HU: Várólistához adás

en: &Add key file...
hu_HU: Kulcs hozzáadása...

en: &Add to queue
hu_HU: Várólistához adás

en: &Always trust certificate in future sessions.
hu_HU: A továbbiakban mindig fogadja el ezt a tanúsítványt.

en: &Always trust this host, add this key to the cache
hu_HU: A továbbiakban mindig fogadja el ezt a címkulcsot, és tárolja el a regisztrációs adatbázisban

en: &Always use default editor
hu_HU: Mindig az alapértelmezett szerkesztő használata

en: &Always use selection for unassociated files
hu_HU: A továbbiakban mindig ezt használja a hiányzó fájl társításokhoz

en: &Always use this action
hu_HU: A továbbiakban mindig ez legyen a beállítás

en: &Ask your operating system for the external IP address
hu_HU: A külső IP cím elkérése az operációs rendszertől

en: &Auto
hu_HU: Automatikus

en: &Autodetect
hu_HU: Automatikus

en: &Background color:
hu_HU: Háttérszín:

en: &Binary
hu_HU: Bináris

en: &Binary prefixes using SI symbols. (e.g. 1 KB = 1024 bytes)
hu_HU: Bináris előtagok SI mértékegységekkel (pl. 1 KB = 1024 byte)

en: &Bookmarks
hu_HU: Mappakedvencek

en: &Browse...
hu_HU: Tallózás...

en: &Burst tolerance:
hu_HU: Burst tűrés:

en: &Cancel
hu_HU: Mégse

en: &Clear private data...
hu_HU: Személyes adatok törlése...

en: &Close
hu_HU: Bezárás

en: &Close FileZilla
hu_HU: FileZilla bezárása

en: &Close FileZilla once
hu_HU: FileZilla bezárása egyszer

en: &Configure speed limits...
hu_HU: Sebesség korlátozása...

en: &Configure...
hu_HU: Beállítás...

en: &Connect
hu_HU: Csatlakozás

en: &Copy current connection to Site Manager...
hu_HU: Jelenlegi kapcsolat másolása Kedvenc Helyekbe...

en: &Copy to clipboard
hu_HU: Másolás a vágólapra

en: &Create directory
hu_HU: Könyvtár létrehozása

en: &Create new tab
hu_HU: Új lap megnyitása

en: &Debug
hu_HU: Hibakeresés

en: &Debug information in message log:
hu_HU: Hibakeresési információk követése az üzenet naplóban:

en: &Default editor:
hu_HU: Alapértelmezett szerkesztő:

en: &Default file exists action...
hu_HU: Fájl felülírás beállítása...

en: &Delay between failed login attempts:
hu_HU: Késleltetés a bejelentkezési kísérletek között:

en: &Delete
hu_HU: Törlés

en: &Delete symlink
hu_HU: Symlinkek törlése

en: &Directory access permissions...
hu_HU: Mappahozzáférési jogosultságok...

en: &Directory comparison
hu_HU: Könyvtárak összehasonlítása

en: &Disable synchronized browsing and continue changing the local directory
hu_HU: Szinkronizált böngészés tiltása, helyi könyvtár váltás folytatása

en: &Disable synchronized browsing and continue changing the remote directory
hu_HU: Szinkronizált böngészés tiltása, távoli könyvtár váltás folytatása

en: &Discard local file then download and edit file anew
hu_HU: Helyi fájl elvetése és a távoli fájl újbóli letöltése és szerkesztése

en: &Disconnect
hu_HU: Kapcsolat bontása

en: &Display momentary transfer speed instead of average speed
hu_HU: Pillanatnyi átviteli sebesség megjelenítése az átlagos sebesség helyett

en: &Display size in bytes
hu_HU: Méret megjelenítése byte-okban

en: &Don't show this dialog again.
hu_HU: Ezt az ablakot ne jelenítse meg a továbbiakban.

en: &Don't use external IP address on local connections.
hu_HU: Ne használja a külső IP címet helyi kapcsolatok esetén.

en: &Double-click action on files:
hu_HU: Dupla kattintás fájlokra:

en: &Download
hu_HU: Letöltés

en: &Download to:
hu_HU: Letöltés ide:

en: &Download...
hu_HU: Letöltés...

en: &Downloads:
hu_HU: Letöltések:

en: &Edit
hu_HU: Szerkesztés

en: &Edit filter rules...
hu_HU: Szűrő szabályok szerkesztése...

en: &Enable
hu_HU: Engedélyezés

en: &Enable compression
hu_HU: Tömörítés engedélyezése

en: &Enable speed limits
hu_HU: Sebességkorlátozás engedélyezése

en: &Encoding:
hu_HU: Kódolás:

en: &Encryption:
hu_HU: Titkosítás:

en: &Enter custom command...
hu_HU: Egyéni parancs beírása...

en: &Establish connection in a new tab
hu_HU: Kapcsolat létrehozása egy új lapon

en: &Execute
hu_HU: Végrehajtás

en: &Export Site Manager entries
hu_HU: Kedvenc Helyek bejegyzései

en: &Export...
hu_HU: Exportálás...

en: &Fall back to active mode
hu_HU: Áttérés aktív módra

en: &File
hu_HU: Fájl

en: &File Attributes...
hu_HU: Attribútumok...

en: &File permissions...
hu_HU: Engedélyek...

en: &File:
hu_HU: Fájl:

en: &Filter conditions:
hu_HU: Szűrési feltételek:

en: &Filter sets:
hu_HU: Szűrőkészletek:

en: &Filters
hu_HU: Szűrők

en: &Filters:
hu_HU: Szűrők:

en: &Finish editing and delete local file
hu_HU: Szerkesztés befejezése és a helyi fájl törlése

en: &Flatten local paths, upload all contained files directly into target directory
hu_HU: Az összes tartalmazott fájlt közvetlenül a feltöltési könyvtárba töltse

en: &Flatten remote paths, download all contained files directly into target directory
hu_HU: Az összes tartalmazott fájlt közvetlenül a letöltési könyvtárba töltse

en: &Follow symlink, delete target directory contents
hu_HU: Symlinkek követése, cél könyvtárak tartalmának törlése

en: &Get external IP address from the following URL:
hu_HU: Külső IP cím lekérdezése az alábbi URL-ről:

en: &Getting help...
hu_HU: Online súgó...

en: &Global bookmark
hu_HU: Globális kedvenc mappa

en: &HTTP/1.1 using CONNECT method
hu_HU: HTTP/1.1 a CONNECT módszer használatával

en: &Help
hu_HU: Súgó

en: &Hide identical files
hu_HU: Azonos fájlok elrejtése

en: &Highest
hu_HU: Legmagasabb

en: &Highest available port:
hu_HU: Legmagasabb elérhető port:

en: &Host:
hu_HU: Cím:

en: &IEC binary prefixes (e.g. 1 KiB = 1024 bytes)
hu_HU: IEC bináris előtagok (pl. 1 KiB = 1024 byte)

en: &ISO 8601 (example: 2007-09-15)
hu_HU: ISO 8601 (példa: 2007-09-15)

en: &Import...
hu_HU: Importálás...

en: &Inherit system's filetype associations
hu_HU: A rendszer fájl társításainak öröklése

en: &Install new version
hu_HU: Új verzió telepítése

en: &Keep local path structure relative to search root
hu_HU: A relatív helyi elérési utak megtartása

en: &Keep remote path structure relative to search root
hu_HU: A relatív távoli elérési utak megtartása

en: &Key file:
hu_HU: Hitelesítő kulcs:

en: &Layout of file and directory panes:
hu_HU: A fájlablak és könyvtárfa panelek elrendezése:

en: &Limit local ports used by FileZilla
hu_HU: A FileZilla által használt helyi portok korlátozása

en: &Limit number of simultaneous connections
hu_HU: Az egyidejű kapcsolati szálak számának korlátozása

en: &Local directory tree
hu_HU: Helyi könyvtárfa

en: &Local directory:
hu_HU: Helyi mappa:

en: &Local search
hu_HU: Helyi keresés

en: &Log to file
hu_HU: Naplózás fájlba

en: &Logon Type:
hu_HU: Bejelentkezés típusa:

en: &Logontype:
hu_HU: Bejelentkezés típusa:

en: &Low
hu_HU: Alacsony

en: &Manage bookmarks...
hu_HU: Kedvenc könyvtárak szerkesztése...

en: &Manual transfer...
hu_HU: Kézi átvitel...

en: &Maximum number of connections:
hu_HU: A kapcsolati szálak maximális száma:

en: &Maximum number of retries:
hu_HU: Újrapróbálkozások maximális száma:

en: &Message log
hu_HU: Üzenet napló

en: &Minimize to tray
hu_HU: Kicsinyítés az értesítési területre

en: &Name sorting mode:
hu_HU: Névsorrend módja:

en: &Name:
hu_HU: Név:

en: &Network configuration wizard...
hu_HU: Hálózati beállítások varázsló...

en: &New
hu_HU: Új

en: &New Site
hu_HU: Új állomás

en: &New version available!
hu_HU: Új verzió elérhető!

en: &Next >
hu_HU: Következő >

en: &No
hu_HU: Nem

en: &None
hu_HU: Nincs

en: &Normal
hu_HU: Normál

en: &Numeric value:
hu_HU: Számérték:

en: &OK
hu_HU: OK

en: &Open
hu_HU: Megnyitás

en: &Overwrite
hu_HU: Felülírás

en: &Passive
hu_HU: Passzív

en: &Password:
hu_HU: Jelszó:

en: &Play sound
hu_HU: Hangjelzés

en: &Port:
hu_HU: Port:

en: &Preserve timestamps of transferred files
hu_HU: Időbélyeg megtartása az átvitt fájlokon

en: &Queue
hu_HU: Átviteli várólista

en: &Quickconnect
hu_HU: Csatlakozás

en: &Quickconnect bar
hu_HU: Gyorscsatlakozás eszköztár

en: &Quickconnect history
hu_HU: Gyorscsatlakozás előzmények

en: &Read
hu_HU: Olvasás

en: &Reconnect
hu_HU: Újracsatlakozás

en: &Reconnect information
hu_HU: Újracsatlakozási adatok

en: &Refresh
hu_HU: Frissítés

en: &Remember master password until FileZilla is closed
hu_HU: Mesterjelszó megjegyzése a FileZilla bezárásáig

en: &Remember password until FileZilla is closed
hu_HU: Jelszó megjegyzése a FileZilla bezárásáig

en: &Remote directory:
hu_HU: Távoli mappa:

en: &Remote path:
hu_HU: Távoli mappa:

en: &Remote search
hu_HU: Távoli keresés

en: &Remove
hu_HU: Eltávolítás

en: &Remove key
hu_HU: Kulcs eltávolítása

en: &Remove selected
hu_HU: Kijelölt elemek eltávolítása a várólistából

en: &Rename
hu_HU: Átnevezés

en: &Rename...
hu_HU: Átnevezés...

en: &Reopen local file
hu_HU: Helyi fájl újbóli megnyitása

en: &Replace invalid characters with:
hu_HU: Érvénytelen karakterek cseréje erre:

en: &Report a bug...
hu_HU: Hibajelentés küldése...

en: &Request attention
hu_HU: Figyelmeztetés kérése

en: &Reset and requeue all
hu_HU: Összes eltávolítása és újra várólistához adása

en: &Restart Wizard
hu_HU: Varázsló újraindítása

en: &Resume
hu_HU: Folytatás

en: &Run command...
hu_HU: Parancs futtatása...

en: &Run configuration wizard now...
hu_HU: Hálózati beállítások varázsló futtatása...

en: &Run update check now...
hu_HU: Frissítések keresése most...

en: &SOCKS 5
hu_HU: SOCKS 5

en: &Save as...
hu_HU: Mentés másként...

en: &Search
hu_HU: Keresés

en: &Search remote files...
hu_HU: Fájlkeresés a kiszolgálón...

en: &Select Entry:
hu_HU: Jelölje ki a bejegyzést:

en: &Select language:
hu_HU: Válassza ki a FileZilla által használt nyelvet:

en: &Select the columns that should be displayed:
hu_HU: Jelölje ki a megjeleníteni kívánt oszlopokat:

en: &Server
hu_HU: Kiszolgáló

en: &Settings
hu_HU: Beállítások

en: &Settings...
hu_HU: Beállítások...

en: &Show debug menu
hu_HU: A Hibakeresés menü engedélyezése

en: &Show detailed log
hu_HU: Részletes napló

en: &Show timestamps in message log
hu_HU: Idő megjelenítése az üzenet naplóban

en: &Site Manager entries
hu_HU: Kedvenc Helyek bejegyzései

en: &Site Manager...
hu_HU: Kedvenc Helyek...

en: &Site-specific bookmark
hu_HU: Állomáshoz rendelt kedvenc mappa

en: &Skip
hu_HU: Kihagyás

en: &Speed limits
hu_HU: Sebesség korlátozása

en: &Start transfer immediately
hu_HU: Az átvitel megkezdése azonnal

en: &Swap local and remote panes
hu_HU: A helyi és a távoli panelek felcserélése

en: &TLS Ciphers
hu_HU: TLS kulcsok

en: &Test
hu_HU: Teszt

en: &Theme:
hu_HU: Téma:

en: &Transfer
hu_HU: Átvitel

en: &Transfer mode:
hu_HU: Átviteli mód:

en: &Transfer queue
hu_HU: Várólista

en: &Treat dotfiles as ASCII files
hu_HU: A dot fájlok kezelése ASCII fájlokként történjen

en: &Unedit
hu_HU: Szerkesztés befejezése

en: &Update cached key for this host
hu_HU: Módosítsa az eltárolt címkulcsot ehhez a címhez

en: &Upload
hu_HU: Feltöltés

en: &Upload to:
hu_HU: Feltöltés ide:

en: &Upload...
hu_HU: Feltöltés...

en: &Uploads:
hu_HU: Feltöltések:

en: &Use custom program
hu_HU: Egyéni program használata

en: &Use synchronized browsing
hu_HU: Szinkronizált böngészés használata

en: &Use system's default editor for text files
hu_HU: A rendszer alapértelmezett szerkesztőjének használata szöveges fájlokhoz

en: &Use the following IP address:
hu_HU: A következő IP cím használata:

en: &Use the server's external IP address instead
hu_HU: Ehelyett, a kiszolgáló külső IP címének használata

en: &Use thousands separator
hu_HU: Ezreselválasztó használata

en: &User:
hu_HU: Felhasználónév:

en: &Username:
hu_HU: Felhasználónév:

en: &Version %s
hu_HU: Verzió: %s

en: &View
hu_HU: Nézet

en: &View/Edit
hu_HU: Megnyitás / Szerkesztés

en: &Watch locally edited files and prompt to upload modifications
hu_HU: Helyileg szerkesztett fájlok figyelése és jelzés a feltöltéshez

en: &When checking for updates, check for:
hu_HU: Frissítés keresése a következőkhöz:

en: &Write
hu_HU: Írás

en: &Yes
hu_HU: Igen

en: '%s' does not exist or cannot be accessed.
hu_HU: A következő nem létezik vagy nem hozzáférhető: '%s'.

en: '%s' is not a directory.
hu_HU: '%s' nem egy könyvtár.

en: '%s' is not a supported protocol.
hu_HU: '%s' nem támogatott protokoll.

en: 'Account' logontype not supported by selected protocol
hu_HU: A 'Fiókos' bejelentkezési típust a kiválasztott protokoll nem támogatja

en: 'Normal' and 'Account' logontypes are not available, using 'Ask for password' instead.
hu_HU: 'Normál' és 'Fiókos' bejelentkezési típus nem használható, helyette 'Jelszó bekérése' alkalmazása.

en: 'Normal' and 'Account' logontypes are not available. Your entry has been changed to 'Ask for password'.
hu_HU: 'Normál' és 'Fiókos' bejelentkezési típus nem használható. A bejegyzés megváltozott 'Jelszó bekérése' bejelentkezési típusra.

en: 'quote' is usually a local command used by commandline clients to send the arguments following 'quote' to the server. You might want to enter the raw command without the leading 'quote'.
hu_HU: A 'quote' általában a parancssoros kliensek által használt olyan helyi parancs, mely után az argumentumokat megadva azok egyben elküldhetőek a szerverre. Bizonyára a nyers parancsot szeretné megadni, a kezdő 'quote' nélkül.

en: (%d object filtered) | (%d objects filtered)
hu_HU[0]: (%d objektum ki van szűrve)
hu_HU[1]: (%d objektum ki van szűrve)

en: (%u%% downloaded)
hu_HU: (%u%% letöltve)

en: (0 for no limit)
hu_HU: (0 ha nincs korlátozás)

en: (0-999 seconds)
hu_HU: (0-999 másodperc)

en: (10-9999, 0 to disable)
hu_HU: (10-9999, 0 a letiltáshoz)

en: (app-compat is set to %d.%d)
hu_HU: (app-compat beállítva erre: %d.%d)

en: (example: %H:%M)
hu_HU: (például: %H:%M)

en: (example: %Y-%m-%d)
hu_HU: (például: %Y-%m-%d)

en: (in %s/s)
hu_HU: (%s/s)

en: --:--:-- left
hu_HU: Hátralévő: --:--:--

en: -c cannot be used together with an FTP URL.
hu_HU: A -c argumentum nem használható együtt FTP címmel.

en: -l can only be used together with an FTP URL.
hu_HU: A -l argumentum nem használható együtt FTP címmel.

en: -s and -c cannot be present at the same time.
hu_HU: A -s és -c argumentum nem használható együtt.

en: -s cannot be used together with an FTP URL.
hu_HU: A -s argumentum nem használható együtt FTP címmel.

en: 0 - None
hu_HU: 0 - Nincs

en: 1 - Warning
hu_HU: 1 - Figyelmeztetések

en: 2 - Info
hu_HU: 2 - Információk

en: 3 - Verbose
hu_HU: 3 - Részletes

en: 32-bit system
hu_HU: 32-bites rendszer

en: 4 - Debug
hu_HU: 4 - Hibakeresés

en: 64-bit system
hu_HU: 64-bites rendszer

en: < &Back
hu_HU: < Vissza

en: A bookmark with the entered name already exists. Please enter an unused name.
hu_HU: Egy kedvenc könyvtár már létezik ezen a néven. Kérem adjon meg egy új nevet.

en: A certificate in the chain was signed using an insecure algorithm
hu_HU: A hitelesítési lánc egyik tanúsítványa nem biztonságos algoritmussal van aláírva

en: A default editor needs to be set.
hu_HU: Be kell állítania az alapértelmezett szerkesztőt.

en: A directory cannot be dragged into one of its subdirectories.
hu_HU: Egy mappa nem húzható bele a saját almappájába.

en: A few servers don't allow passive mode or are misconfigured. In such cases you would have to use active mode. In active mode, FileZilla opens a port and asks the server to connect to it.
hu_HU: Néhány szerver nem támogatja a passzív módot, vagy rosszul van beállítva. Ezekben az esetekben az aktív módot kell használnia. Aktív módban, a FileZilla megnyit egy portot, majd kéri a kiszolgálót hogy ehhez csatlakozzon.

en: A file previously opened has been changed.
hu_HU: Egy előzőleg megnyitott fájl módosult.

en: A file with that name is already being transferred.
hu_HU: Egy ugyanilyen nevű fájl átvitele már folyamatban van.

en: A file with that name is still being edited. Please close it and try again.
hu_HU: Egy fájl ugyanezzel a fájlnévvel még szerkesztés alatt van. Kérem zárja be és próbálja újra.

en: A local filename could not be decoded.
    Please make sure the LC_CTYPE (or LC_ALL) environment variable is set correctly.
    Unless you fix this problem, files might be missing in the file listings.
    No further warning will be displayed this session.
hu_HU: Egy helyi fájlnév nem dekódolható.
    Győződjön meg róla, hogy az LC_CTYPE (vagy LC_ALL) környezeti változó megfelelően be van állítva.
    Amíg ez a probléma meg nem oldódik, fájlok hiányozhatnak a könyvtár listázásokból.
    Ebben a munkamenetben már nem lesz több figyelmeztetés.

en: A new version of FileZilla is available:
hu_HU: A FileZilla egy újabb verziója érhető el:

en: A proper server always shows all files, but some broken servers hide files from the user. Use this option to force the server to show all files.
hu_HU: Egy megfelelő szerver mindig megjelenít minden fájlt, de néhány rosszul beállított kiszolgáló esetleg elrejtheti azokat. Ez a beállítás kényszeríti a kiszolgálót az összes fájl megjelenítésére.

en: A proper server does not require this. Contact the server administrator if you need this.
hu_HU: Egy megfelelő szerver ezt általában nem igényli. Forduljon a kiszolgáló rendszergazdájához, amennyiben használnia kell ezt a funkciót.

en: A remote operation is in progress and synchronized browsing is enabled.
    Disable synchronized browsing and continue changing the local directory?
hu_HU: Egy távoli művelet van folyamatban, és a szinkronizált böngészés engedélyezve van.
    Kikapcsolja a szinkronizált böngészést és a helyi mappaváltást folytatja?

en: A&SCII
hu_HU: ASCII

en: A&dd
hu_HU: Hozzáadás

en: A&llow resume of ASCII files
hu_HU: ASCII fájlok átviteli folytatásának engedélyezése

en: A&pply only to downloads
hu_HU: Csak a letöltésekre alkalmazza

en: A&pply only to uploads
hu_HU: Csak a feltöltésekre alkalmazza

en: A&pply to all files and directories
hu_HU: Alkalmazás az összes fájlra és mappára

en: A&utomatically remove successful transfers
hu_HU: Sikeres átvitelek automatikus eltávolítása

en: About FileZilla
hu_HU: FileZilla névjegye

en: Above the file lists
hu_HU: Fájlablak fölött

en: Access to some local directories could not be restored:
hu_HU: Valamely helyi mappához a hozzáférés nem állítható helyre:

en: Account
hu_HU: Fiókos

en: Action after queue &completion
hu_HU: Művelet a várólista végrehajtása után

en: Action on selected file:
hu_HU: Művelet a kijelölt fájlon:

en: Action to perform:
hu_HU: Válassza ki a műveletet:

en: Action:
hu_HU: Művelet:

en: Active mode
hu_HU: Aktív mód

en: Active mode FTP test failed. FileZilla does not know the correct external IP address.
hu_HU: Az aktív módú FTP teszt nem sikerült. A FileZilla nem ismeri a helyes külső IP címet.

en: Active mode FTP test failed. FileZilla does not know the correct external IP address. In addition to that, your router has modified the sent address.
hu_HU: Az aktív módú FTP teszt nem sikerült. A FileZilla nem ismeri a helyes külső IP címet. Továbbá, a router módosította az elküldött címet.

en: Active mode FTP test failed. FileZilla knows the correct external IP address, but your router or firewall has misleadingly modified the sent address.
hu_HU: Az aktív módú FTP teszt nem sikerült. A FileZilla ismeri a helyes külső IP címet, azonban a router vagy tűzfal félrevezető módon megváltoztatta az elküldött címet.

en: Active mode IP
hu_HU: IP cím aktív módban

en: Add files to &queue only
hu_HU: A fájlokat csak a várólistához adja hozzá

en: Add selected directory to the transfer queue
hu_HU: Kijelölt mappa hozzáadása az átviteli várólistához

en: Add selected files and folders to the transfer queue
hu_HU: Kijelölt mappák és fájlok hozzáadása az átviteli várólistához

en: Add to queue
hu_HU: Hozzáadás a várólistához

en: Address type not supported
hu_HU: Nem támogatott cím típus

en: Advanced
hu_HU: Speciális

en: Advice: Unless you want to test new features, please keep using stable versions only. Beta versions and nightly builds are development versions meant for testing purposes. Nightly builds of FileZilla may not work as expected and might even damage your system. Use beta versions and nightly builds at your own risk.
hu_HU: Javaslat: Amennyiben nem tesztel új funkciókat, érdemes a stabil verzióknál maradni. A beta verziók és a napi programváltozatok csak tesztelést szolgáló fejlesztési változatok. A FileZilla napi programváltozatai nem biztos, hogy az elvárt módon működnek, valamint a rendszert is károsíthatják. A beta verziókat és a napi változatokat csak saját felelősségére használja.

en: Al&ways perform this action
hu_HU: A továbbiakban mindig ezt a műveletet használja

en: Algorithm:
hu_HU: Algoritmus:

en: All files have been successfully transferred
hu_HU: Összes fájl átvitele sikeres

en: All ports in the given range have to be between 1024 and 65535.
hu_HU: A megadott port tartománynak 1024 és 65535 között kell lennie.

en: All transfers have finished. %d file could not be transferred. | All transfers have finished. %d files could not be transferred.
hu_HU[0]: Összes átvitel befejeződött. %d fájl átvitele sikertelen.
hu_HU[1]: Összes átvitel befejeződött. %d fájl átvitele sikertelen.

en: Allow &fall back to other transfer mode on failure
hu_HU: Áttérés a másik átviteli módra, ha hiba történik

en: Allow fallback to other transfer mode on failure
hu_HU: Áttérés a másik átviteli módra, ha hiba történik

en: Already connected
hu_HU: Már csatlakozva

en: Alternative name: | Alternative names:
hu_HU[0]: Alternatív név:
hu_HU[1]: Alternatív nevek:

en: Alternatively you can use the Pageant tool from PuTTY to manage your keys, FileZilla does recognize Pageant.
hu_HU: Másik megoldásként, a kulcsok kezeléséhez használhatja a Pageant programot is a PuTTY programcsomagból, a FileZilla együttműködik a Pageant alkalmazással.

en: Alternatively you can use your system's SSH agent. To do so, make sure the SSH_AUTH_SOCK environment variable is set.
hu_HU: Másik megoldásként, használhatja a rendszer saját SSH kliensét. Ennek működéséhez, az SSH_AUTH_SOCK környezeti változót be kell állítani.

en: Alternatively, you can also download the latest version from the FileZilla website:
hu_HU: Vagy pedig, a legújabb verziót letöltheti a FileZilla honlapjáról:

en: An error occurred loading the transfer queue from "%s".
    Some queue items might not have been restored.
hu_HU: Hiba történt a várólista betöltésekor innen: "%s".
    Lehet, hogy néhány elem a várólistából nem importálódott be.

en: An error occurred saving the transfer queue to "%s".
    Some queue items might not have been saved.
hu_HU: Hiba történt a várólista mentésekor ide: "%s".
    Lehet, hogy néhány elem a várólistából nem mentődött el.

en: An issuer in the certificate chain is not a certificate authority
hu_HU: A hitelesítési lánc egyik aláírója nem hitelesített hatóság

en: An item with the same name as the dragged item already exists at the target location.
hu_HU: Az áthúzott elemmel megegyező nevű elem már létezik a célhelyen.

en: Anonymous
hu_HU: Névtelen

en: Another remote operation is already in progress, cannot change directory now.
hu_HU: Egy másik távoli művelet folyamatban van, könyvtár váltás nem lehetséges.

en: Any changes made in the Site Manager could not be saved.
hu_HU: A Kedvenc Helyek beállításai nem menthetőek.

en: Any changes made to the filters could not be saved.
hu_HU: A szűrő beállítások nem menthetőek.

en: Any changes made to the filters will not be saved.
hu_HU: A szűrő beállítások nem fognak mentődni.

en: App&ly to directories only
hu_HU: Alkalmazás csak a mappákra

en: Apply
hu_HU: Alkalmaz

en: Apply to &current queue only
hu_HU: Csak az aktuális várólistára alkalmazza

en: Apply to &files only
hu_HU: Alkalmazás csak a fájlokra

en: Archive
hu_HU: Archív

en: Argument buffer overflow
hu_HU: Túlcsordulás az argumentumokban

en: As tab in the transfer queue pane
hu_HU: Új fülként a várólista panelben

en: Ask for action
hu_HU: Rákérdezés a műveletre

en: Ask for password
hu_HU: Jelszó bekérése

en: Ask operating system for a port.
hu_HU: Port kérése az operációs rendszertől.

en: Ask your operating system for the external IP address
hu_HU: A külső IP cím elkérése az operációs rendszertől

en: Associated program not found:
hu_HU: A társított program nem található:

en: At least one filter condition is incomplete
hu_HU: Legalább egy szűrő feltétel nem érvényes

en: At this point, all required information has been gathered.
hu_HU: A hálózati beállításokhoz minden információ megadásra került.

en: Attribute
hu_HU: Attribútum

en: Authentication failed.
hu_HU: Hitelesítés nem sikerült.

en: Author:
hu_HU: Szerző:

en: Auto
hu_HU: Automatikus

en: Automatic file type classification
hu_HU: Fájltípusok automatikus besorolása

en: B <Unit symbol for bytes. Only translate first letter>
hu_HU: B

en: B&ypass proxy
hu_HU: Proxy kihagyása

en: Bad file descriptor
hu_HU: Hibás fájlleíró

en: Basic usage instructions
hu_HU: Alapvető használati javaslatok

en: Behaviour
hu_HU: Működési mód

en: Being edited
hu_HU: Szerkesztés alatt

en: Beware! Certificate has been revoked
hu_HU: Legyen óvatos! A tanúsítványt visszavonták

en: Binary
hu_HU: Bináris

en: Blue
hu_HU: Kék

en: Bookmark
hu_HU: Kedvenc mappa

en: Bookmark:
hu_HU: Kedvenc mappák:

en: Bookmarks
hu_HU: Kedvenc mappák

en: Browse...
hu_HU: Tallózás...

en: Bucket not found
hu_HU: Táska nem található

en: Build date:
hu_HU: Változat dátuma:

en: Build information
hu_HU: Program változat

en: Business category:
hu_HU: Üzleti kategória:

en: By default uses any available local port to establish transfers in active mode. If you want to limit FileZilla to use only a small range of ports, please enter the port range below.
hu_HU: Alapesetben, aktív módban bármelyik szabad helyi port használható a kapcsolat létesítéséhez. Ha azt szeretné, hogy a FileZilla csak a portoknak egy kis tartományát használja, adja meg a port tartomány határait.

en: C&ancel current operation
hu_HU: Az aktuális művelet megszakítása

en: C&lear all
hu_HU: Napló törlése

en: C&opy URL(s) to clipboard
hu_HU: URL(ek) másolása a vágólapra

en: C&opy URL(s) with password to clipboard
hu_HU: URL(ek) másolása a vágólapra a jelszóval

en: C&ustom
hu_HU: Egyéni:

en: C&ustom filetype associations:
hu_HU: Egyéni fájl társítások:

en: CPU features:
hu_HU: CPU utasításkészletek:

en: Calculating timezone offset of server...
hu_HU: A kiszolgáló időzónája eltolódásának számítása...

en: Can't read from file
hu_HU: A fájl nem olvasható

en: Can't write data to file.
hu_HU: Nem sikerült az adatok fájlba írása.

en: Can't write data to file: %s
hu_HU: Nem sikerült az adatok írása ebbe a fájlba: %s

en: Cancel
hu_HU: Mégse

en: Cancel current operation
hu_HU: Az aktuális művelet megszakítása

en: Cancels the current operation
hu_HU: Az aktuális művelet megszakítása

en: Cannot access '%s', no media inserted or drive not ready.
hu_HU: A következő meghajtóhoz nem sikerült a hozzáférés: '%s', nincs adathordozó a meghajtóban, vagy a meghajtó nincs kész.

en: Cannot add server to Site Manager
hu_HU: Nem sikerült az állomás hozzáadása a Kedvenc Helyekhez

en: Cannot assign requested address
hu_HU: A kért cím nem adható ki

en: Cannot change directory, there already is a synchronized browsing operation in progress.
hu_HU: Könyvtár váltás nem lehetséges, szinkronizált böngésző művelet már folyamatban van.

en: Cannot close tab while busy.
    Cancel current operation and close tab?
hu_HU: A lap nem zárható be amíg műveletet hajt végre.
    Megszakítja a jelenlegi műveletet és bezárja a lapot?

en: Cannot compare directories, different filters for local and remote directories are enabled
hu_HU: A könyvtárak összehasonlítása nem lehetséges, a helyi és távoli mappákhoz különböző szűrők vannak engedélyezve

en: Cannot create new filter
hu_HU: Az új szűrő nem hozható létre

en: Cannot edit file
hu_HU: A fájl nem szerkeszthető

en: Cannot edit file, not connected to any server.
hu_HU: Fájl nem szerkeszthető, nincs kapcsolat kiszolgálóval.

en: Cannot edit file, remote path unknown.
hu_HU: A fájl nem szerkeszthető, a távoli elérési út ismeretlen.

en: Cannot establish FTP connection to an SFTP server. Please select proper protocol.
hu_HU: FTP kapcsolat nem létesíthető az SFTP szerverrel. Kérem válasszon megfelelő protokollt.

en: Cannot load key file
hu_HU: A kulcsfájl nem betölthető

en: Cannot load toolbar from resource file
hu_HU: Az eszköztár nem tölthető be az erőforrás fájlból

en: Cannot remember password
hu_HU: A jelszó nem menthető el

en: Cannot rename entry
hu_HU: Többszörös név

en: Cannot rename file
hu_HU: A fájl átnevezés nem sikerült

en: Cannot resolve hostname to IPv4 address for use with SOCKS4 proxy.
hu_HU: A hostnév nem oldható fel IPv4 címmé SOCKS4 proxyval való használathoz.

en: Cannot save filterset
hu_HU: A szűrőkészlet mentése nem sikerült

en: Cannot select filter
hu_HU: A kijelölt szűrő nem választható ki

en: Cannot set file association
hu_HU: A fájl társítás nem állítható be

en: Cannot show dialog
hu_HU: A párbeszédpanel megjelenítése nem lehetséges

en: Cannot view/edit selected file
hu_HU: A kijelölt fájl megnyitása / szerkesztése nem sikerült

en: Case Insensitive
hu_HU: Kis és nagybetű nem különbözik

en: Case insensitive
hu_HU: Kis és nagybetű nem különbözik

en: Case insensitive (default)
hu_HU: Kis és nagybetűk nem különböznek (alapértelmezett)

en: Case sensitive
hu_HU: Kis és nagybetűk különböznek

en: Case sensitive (default)
hu_HU: Kis és nagybetű különbözik (alapértelmezett)

en: Categories to clear
hu_HU: Törlendő adatok

en: Certificate and session data are not available yet.
hu_HU: A tanúsítvány és az adatkapcsolat adatai még nem érhetőek el.

en: Certificate in chain:
hu_HU: Tanúsítvány a láncban:

en: Certificate issuer
hu_HU: Tanúsítvány kiállítója

en: Certificate signature verification failed
hu_HU: Tanúsítvány aláírás ellenőrzése nem sikerült

en: Challenge:
hu_HU: Kérdés:

en: Change file attributes
hu_HU: Attribútumok módosítása

en: Change the file permissions.
hu_HU: Fájl engedélyek módosítása.

en: Changing logfile settings requires restart of FileZilla.
hu_HU: A naplófájl beállítások módosításához a FileZilla újraindítása szükséges.

en: Character encoding issue
hu_HU: Karakter kódolási probléma

en: Charset
hu_HU: Karakterkészlet

en: Check for &updates...
hu_HU: Frissítések keresése...

en: Check for FileZilla &updates automatically:
hu_HU: FileZilla frissítések automatikus keresése:

en: Check for Updates
hu_HU: Frissítések keresése

en: Check for newer versions of FileZilla
hu_HU: A FileZilla újabb verzióinak keresése

en: Check for updates failed
hu_HU: Nem sikerült a frissítések keresése

en: Check your login credentials. The entered password starts or ends with a space character.
hu_HU: Ellenőrizze a bejelentkezési adatokat. A megadott jelszó szóközzel kezdődik vagy végződik.

en: Check your login credentials. The entered username starts or ends with a space character.
hu_HU: Ellenőrizze a bejelentkezési adatokat. A megadott felhasználónév szóközzel kezdődik vagy végződik.

en: Checking for correct external IP address
hu_HU: A helyes külső IP cím ellenőrzése

en: Checking for updates...
hu_HU: Frissítések keresése...

en: Checksum match on file %s
hu_HU: Ellenőrző összeg egyezik a következő fájlon: %s

en: Checksum mismatch on file %s
hu_HU: Ellenőrző összeg nem egyezik a következő fájlon: %s

en: Choose a key file
hu_HU: Válassza ki a hitelesítő kulcsot

en: Choose the default local directory
hu_HU: Válassza ki az alapértelmezett helyi mappát

en: Choose the local directory
hu_HU: Válassza ki a helyi mappát

en: Chunk data improperly terminated
hu_HU: Az adatfolyam helytelenül záródott be

en: Cipher:
hu_HU: Blokk kódolás:

en: Cl&ose tab
hu_HU: Lap bezárása

en: Classic
hu_HU: Klasszikus

en: Clear &layout cache
hu_HU: Elrendezés gyorsítótár törlése

en: Clear auto&update data
hu_HU: Automatikus frissítési adatok törlése

en: Clear history
hu_HU: Előzmények törlése

en: Clear private data
hu_HU: Személyes adatok törlése

en: Clear quickconnect bar
hu_HU: Beírt címadatok törlése

en: Click on Finish to save your configuration.
hu_HU: Kattintson a Befejezés gombra a beállítások mentéséhez.

en: Client to server MAC:
hu_HU: Üzenethitelesítés kódolása a klienstől a szerver felé:

en: Client to server cipher:
hu_HU: Blokk kódolás a klienstől a szerver felé:

en: Close
hu_HU: Bezárás

en: Close &all other tabs
hu_HU: Mind bezárása ennek a kivételével

en: Close FileZilla
hu_HU: A FileZilla bezárása

en: Close all running instances of FileZilla
hu_HU: A FileZilla minden példányának bezárása

en: Close quick search and continue comparing?
hu_HU: Szeretné bezárni a gyorskeresést és folytatni a könyvtár összehasonlítást?

en: Closes current tab
hu_HU: Aktuális lap bezárása

en: Co&mments:
hu_HU: Megjegyzések:

en: Column properties
hu_HU: Oszlopok tulajdonsága

en: Column setup
hu_HU: Oszlopok beállítása

en: Command and its arguments should be properly quoted.
hu_HU: Az idézőjelek közötti elérési utat követik az argumentumok.

en: Command failed
hu_HU: Parancs nem futtatható

en: Command not supported
hu_HU: Nem támogatott parancs

en: Command not supported by this protocol
hu_HU: Ezt a parancsot ez a protokoll nem támogatja

en: Command:
hu_HU: Parancs:

en: Comment
hu_HU: Megjegyzés

en: Common name:
hu_HU: Rövid név:

en: Communication tainted by router or firewall
hu_HU: Az adatkapcsolatot a router vagy tűzfal sérültté teszi

en: Compare &modification time
hu_HU: Összehasonlítás a módosítás ideje alapján

en: Compare file&size
hu_HU: Összehasonlítás a fájlméret alapján

en: Comparison &threshold (in minutes):
hu_HU: Időkülönbségi küszöb a könyvtár összehasonlításhoz (percben):

en: Comparison threshold needs to be between 0 and 1440 minutes.
hu_HU: Az időkülönbségi küszöb értékének 0 és 1440 perc közöttinek kell lennie.

en: Compiled for:
hu_HU: Célplatform:

en: Compiled on:
hu_HU: Fordító platform:

en: Compiled with:
hu_HU: Fordító:

en: Compiler flags:
hu_HU: Kapcsolók:

en: Compressed
hu_HU: Tömörített

en: Concurrent transfers
hu_HU: Egyidejű kapcsolatok

en: Conditions are c&ase sensitive
hu_HU: Kis- és nagybetűk megkülönböztetése a szabályok alkalmazásakor

en: Configuration test
hu_HU: Beállítások tesztje

en: Configure passive mode
hu_HU: Passzív mód beállítása

en: Configure port range
hu_HU: Port tartomány beállítása

en: Configuring FileZilla and your network
hu_HU: Hálózati beállítások a FileZilla-hoz

en: Confirm deletion
hu_HU: Megerősítés szükséges

en: Confirmation needed
hu_HU: Megerősítés szükséges

en: Congratulations, your configuration seems to be working.
hu_HU: Gratulálunk, úgy tűnik a hálózati beállítás megfelelően működik.

en: Connect bypassing proxy settings
hu_HU: Csatlakozás a proxybeállítások kihagyásával

en: Connect failed: %s
hu_HU: Csatlakozás nem sikerült: %s

en: Connect in current tab
hu_HU: Csatlakozás a jelenlegi lapon

en: Connect in new tab
hu_HU: Csatlakozás új lapon

en: Connect to specified Site Manager site
hu_HU: Csatlakozás megadott kedvenc állomáshoz

en: Connecting
hu_HU: Csatlakozás

en: Connecting to %s
hu_HU: Csatlakozás a következő kiszolgálóhoz: %s

en: Connecting to %s through %s proxy
hu_HU: Csatlakozás a következőhöz: %s, %s proxy-n keresztül

en: Connecting to %s...
hu_HU: Csatlakozás a következő kiszolgálóhoz: %s...

en: Connection
hu_HU: Kapcsolat

en: Connection aborted
hu_HU: Csatlakozás megszakítva

en: Connection attempt failed
hu_HU: A csatlakozási kísérlet nem sikerült

en: Connection attempt failed with "%s", trying next address.
hu_HU: A csatlakozási kísérlet nem sikerült: "%s", a következő cím használata.

en: Connection attempt failed with "%s".
hu_HU: A csatlakozási kísérlet nem sikerült: "%s".

en: Connection attempt interrupted by user
hu_HU: A csatlakozási kísérletet a felhasználó megszakította

en: Connection attempt timed out
hu_HU: Időtúllépés a csatlakozáskor

en: Connection closed
hu_HU: A kapcsolat bezáródott

en: Connection closed by server
hu_HU: A kiszolgáló bezárta a kapcsolatot

en: Connection established, initializing TLS...
hu_HU: Az adatkapcsolat létrejött, a TLS inicializálása...

en: Connection established, sending HTTP request
hu_HU: Az adatkapcsolat létrejött, HTTP kérés küldése

en: Connection established, waiting for welcome message.
hu_HU: Az adatkapcsolat létrejött, várakozás az üdvözlő üzenetre.

en: Connection established, waiting for welcome message...
hu_HU: Az adatkapcsolat létrejött, várakozás az üdvözlő üzenetre...

en: Connection lost
hu_HU: A kapcsolat elveszett

en: Connection not allowed by ruleset
hu_HU: A szabályrendszer nem teszi lehetővé a kapcsolatot

en: Connection refused
hu_HU: Visszautasított kapcsolat

en: Connection refused by server
hu_HU: Szerver által visszautasított kapcsolat

en: Connection reset by network
hu_HU: Kapcsolat megszakadt a hálózat miatt

en: Connection reset by peer
hu_HU: A másik fél bezárta a kapcsolatot

en: Connection timed out after %d second of inactivity | Connection timed out after %d seconds of inactivity
hu_HU[0]: %d másodperc után időtúllépés a kapcsolatban
hu_HU[1]: %d másodperc után időtúllépés a kapcsolatban

en: Connection timed out.
hu_HU: Időtúllépés a kapcsolatban.

en: Connection to server lost.
hu_HU: Megszakadt a kapcsolat a kiszolgálóval.

en: Connection with proxy established, performing handshake...
hu_HU: A kapcsolat a proxy-val létrejött, kapcsolategyeztetés folyamatban...

en: Connection with server got closed prematurely.
hu_HU: A kapcsolat a kiszolgálóval a vártnál korábban bezáródott.

en: Connection with the test server failed.
hu_HU: A teszt szerverrel történő kapcsolatfelvétel nem sikerült.

en: Convert key file
hu_HU: Kulcsfájl konvertálása

en: Copy (%d) of %s
hu_HU: (%d) másolása: %s

en: Copy of %s
hu_HU: %s másolata

en: Copy the URLs of the selected items to clipboard, including password.
hu_HU: Kijelölt elemek URL-jeinek másolása a vágólapra, a jelszavakkal együtt.

en: Copy the URLs of the selected items to clipboard.
hu_HU: Kijelölt elemek URL-jeinek másolása a vágólapra.

en: Could not accept connection: %s
hu_HU: A kapcsolat elfogadása nem sikerült: %s

en: Could not access path %s
hu_HU: A következő elérési út nem hozzáférhető: %s

en: Could not add certificate to temporary trust list
hu_HU: Tanúsítvány nem adható hozzá az ideiglenes megbízható listához

en: Could not add connection to Site Manager
hu_HU: Nem sikerült a kapcsolat hozzáadása a Kedvenc Helyekhez

en: Could not complete operation
hu_HU: Nem fejezhető be a művelet

en: Could not connect to server
hu_HU: A kiszolgálóhoz nem sikerült a csatlakozás

en: Could not connect to server: %s
hu_HU: A kiszolgálóhoz nem sikerült a csatlakozás: %s

en: Could not convert command to server encoding
hu_HU: Nem sikerült a parancs konvertálása a szerver kódolásához

en: Could not convert private key
hu_HU: A titkos kulcs konvertálása nem sikerült

en: Could not copy URLs
hu_HU: Az URL-ek nem másolhatóak

en: Could not copy certificate
hu_HU: Nem másolható a tanúsítvány

en: Could not copy data
hu_HU: Az adat nem másolható

en: Could not create CFURL from path %s
hu_HU: Nem hozható létre CFURL a következő elérési útról: %s

en: Could not create URI for this transfer.
hu_HU: Nem hozható létre URI ehhez az átvitelhez.

en: Could not create local file %s
hu_HU: Nem hozható létre a helyi fájl: %s

en: Could not create logging mutex: %s
hu_HU: Nem hozható létre a naplózási mutex: %s

en: Could not create security-scoped bookmark from URL:
hu_HU: Nem hozható létre titkosítási célú kedvenc ebből az URL-ből:

en: Could not determine the target of the Drag&Drop operation.
    Either the shell extension is not installed properly or you didn't drop the files into an Explorer window.
hu_HU: Az áthúzás művelet célja nem állapítható meg.
    A keretprogramba való beépülés nincsen megfelelően telepítve, vagy a fájlokat nem egy Intéző ablakba húzta bele.

en: Could not establish connection to server
hu_HU: Nem létesíthető kapcsolat a kiszolgálóhoz

en: Could not find the resource files for FileZilla, closing FileZilla.
    You can set the data directory of FileZilla using the '--datadir <custompath>' commandline option or by setting the FZ_DATADIR environment variable.
hu_HU: A FileZilla erőforrás fájlok nem találhatóak, a program bezárása.
    A FileZilla adatkönyvtárát beállíthatja a '--datadir <elérési út>' parancssori kapcsolóval, vagy az FZ_DATADIR környezeti változó beállításával.

en: Could not generate custom login sequence.
hu_HU: Nem sikerült az egyéni bejelentkezési parancssorozat létrehozása.

en: Could not generate key
hu_HU: Nem sikerült a kulcs generálása

en: Could not get distinguished name of certificate issuer, gnutls_x509_get_issuer_dn failed
hu_HU: Nem kérdezhető le a tanúsítvány kibocsátójának megkülönböztetett neve, gnutls_x509_get_issuer_dn sikertelen

en: Could not get distinguished name of certificate subject, gnutls_x509_get_dn failed
hu_HU: Nem kérdezhető le a tanúsítvány tárgyának megkülönböztetett neve, gnutls_x509_get_dn sikertelen

en: Could not get full remote path.
hu_HU: Nem sikerült a teljes távoli elérési út meghatározása.

en: Could not get native path from CFURL
hu_HU: Nem sikerült a natív elérési út meghatározása a CFURL-ből

en: Could not get path from URL
hu_HU: Nem sikerült az elérési út meghatározása az URL-ből

en: Could not get reply from fzputtygen.
hu_HU: Nem sikerült választ kapni az fzputtygen alkalmazástól.

en: Could not get temporary directory to download file into.
hu_HU: Nem sikerült az ideiglenes mappa lekérdezése vagy létrehozása a fájl letöltéséhez.

en: Could not initialize Winsock (%d): %s
hu_HU: Nem sikerült a Winsock (%d) inicializálása: %s

en: Could not load "%s", please make sure the file is valid and can be accessed.
    Any changes made in the Site Manager will not be saved.
hu_HU: A következő fájl nem tölthető be: "%s". Győződjön meg róla, hogy a fájl érvényes és hozzáférhető.
    A Kedvenc Helyek módosításai nem lesznek menthetőek.

en: Could not load key file
hu_HU: Hitelesítő kulcs nem tölthető be

en: Could not load private key
hu_HU: A titkos kulcs nem betölthető

en: Could not obtain corresponding local directory for the remote directory '%s'.
    Disable synchronized browsing and continue changing the remote directory?
hu_HU: A távoli mappának megfelelő helyi mappa nem található '%s'.
    Kikapcsolja a szinkronizált böngészést és a távoli mappaváltást folytatja?

en: Could not obtain corresponding local directory for the remote directory '%s'.
    Synchronized browsing has been disabled.
hu_HU: A távoli mappának megfelelő helyi mappa nem található '%s'.
    A szinkronizált böngészés kikapcsolásra került.

en: Could not obtain corresponding remote directory for the local directory '%s'.
    Synchronized browsing has been disabled.
hu_HU: A helyi mappának megfelelő távoli mappa nem található '%s'.
    A szinkronizált böngészés kikapcsolásra került.

en: Could not open clipboard
hu_HU: A vágólap nem nyitható meg

en: Could not open log file: %s
hu_HU: A naplófájl nem nyitható meg: %s

en: Could not parse remote path.
hu_HU: A távoli mappa elérési útja nem elemezhető.

en: Could not parse server address:
hu_HU: A kiszolgáló címe nem elemezhető:

en: Could not read from data socket.
hu_HU: A szoftvercsatornából történő olvasás nem sikerült.

en: Could not read from socket: %s
hu_HU: A szoftvercsatornából történő olvasás nem sikerült: %s

en: Could not read server item.
hu_HU: Az állomás bejegyzés nem olvasható.

en: Could not receive data from server.
hu_HU: Nem érkezett válasz a kiszolgálótól.

en: Could not restore directory access
hu_HU: Mappa hozzáférés nem állítható helyre

en: Could not seek to the beginning of the file
hu_HU: Nem sikerült a fájl elejének pozícionálása

en: Could not seek to the end of the file
hu_HU: A fájl végének pozícionálása nem sikerült

en: Could not send command to fzputtygen.
hu_HU: Nem sikerült a parancs küldése az fzputtygen alkalmazásnak.

en: Could not send command to fzstorj.
hu_HU: Nem sikerült a parancs küldése az fzstorj alkalmazásnak.

en: Could not sort peer certificates
hu_HU: Nem sikerült a másik fél tanúsítványainak rendezése

en: Could not spawn IO thread
hu_HU: Az IO szál elágaztatása nem sikerült

en: Could not start proxy handshake: %s
hu_HU: A kapcsolategyeztetés a proxy-val nem indítható: %s

en: Could not start transfer
hu_HU: Az átvitel nem indítható el

en: Could not write "%s", any changes to the Site Manager could not be saved: %s
hu_HU: A következő nem írható: "%s", a Kedvenc Helyek módosításai nem menthetőek: %s

en: Could not write "%s", the bookmark could not be added: %s
hu_HU: A következő nem írható: "%s", a mappakedvenc hozzáadása nem sikerült: %s

en: Could not write "%s", the global bookmarks could no be saved: %s
hu_HU: A következő nem írható: "%s", a globális mappakedvenc mentése nem sikerült: %s

en: Could not write "%s", the queue could not be saved.
    %s
hu_HU: A következő nem írható: "%s", a várólista adatai nem menthetőek.
    %s

en: Could not write "%s", the selected sites could not be exported: %s
hu_HU: A következő nem írható: "%s", a kijelölt állomások nem exportálhatóak: %s

en: Could not write "%s":
hu_HU: A következő nem írható: "%s":

en: Could not write key file: %s
hu_HU: A kulcsfájl írása nem sikerült: %s

en: Could not write to local file
hu_HU: Nem sikerült a helyi fájl írása

en: Could not write to log file: %s
hu_HU: A naplófájl írása nem sikerült: %s

en: Could not write to socket: %s
hu_HU: A szoftvercsatornába történő írás nem sikerült: %s

en: Country:
hu_HU: Ország:

en: Crea&te new file
hu_HU: Új fájl létrehozása

en: Create &missing local directory and enter it
hu_HU: Hiányzó helyi mappa létrehozása és mappába belépés

en: Create &missing remote directory and enter it
hu_HU: Hiányzó távoli mappa létrehozása és mappába belépés

en: Create a new subdirectory in the current directory
hu_HU: Új könyvtár létrehozása a jelenlegi mappában

en: Create a new subdirectory in the current directory and change into it
hu_HU: Új könyvtár létrehozása a jelenlegi mappában és belépés a mappába

en: Create a new, empty file in the current directory
hu_HU: Új, üres fájl létrehozása a jelenlegi könyvtárban

en: Create director&y and enter it
hu_HU: Könyvtár létrehozása és belépés

en: Create directory
hu_HU: Könyvtár létrehozása

en: Create empty file
hu_HU: Üres fájl létrehozása

en: Creating directory
hu_HU: Mappa létrehozása

en: Creating directory '%s'...
hu_HU: Mappa létrehozása: '%s'...

en: Critical error
hu_HU: Kritikus hiba

en: Critical error:
hu_HU: Kritikus hiba:

en: Critical file transfer error
hu_HU: Kritikus fájl átviteli hiba

en: Critical file transfer error after transferring %s in %s
hu_HU: Kritikus fájl átviteli hiba %s átvitele után (%s-ból)

en: Current remote directory (%s) is not below the synchronization root (%s).
    Synchronized browsing has been disabled.
hu_HU: A jelenlegi távoli könyvtár (%s) nem a szinkronizációs gyökér (%s) alatt van.
    A szinkronizált böngészés kikapcsolásra került.

en: Current transfer type is set to ASCII.
hu_HU: Az átvitel típusa jelenleg ASCII-ra van állítva.

en: Current transfer type is set to automatic detection.
hu_HU: Az átvitel típusa jelenleg automatikusra van állítva.

en: Current transfer type is set to binary.
hu_HU: Az átvitel típusa jelenleg binárisra van állítva.

en: Curve:
hu_HU: Görbe:

en: Cus&tom
hu_HU: Egyéni:

en: Custom filter set
hu_HU: Egyéni szűrőkészlet

en: Custom server
hu_HU: Egyéni kiszolgáló

en: Cyan
hu_HU: Világoskék

en: D&ata type
hu_HU: Átvitel típusa

en: D&ecimal prefixes using SI symbols (e.g. 1 KB = 1000 bytes)
hu_HU: Decimális előtagok SI mértékegységekkel (pl. 1 KB = 1000 byte)

en: D&efault
hu_HU: Alapértelmezett

en: D&elete
hu_HU: Törlés

en: D&irectory comparison
hu_HU: Könyvtárak összehasonlítása

en: D&isable all
hu_HU: Mind tiltása

en: D&o not save passwords
hu_HU: Ne mentse a jelszavakat

en: D&ouble-click action on directories:
hu_HU: Dupla kattintás könyvtárakra:

en: D&uplicate
hu_HU: Megkettőzés

en: DOS-like with virtual paths
hu_HU: DOS-szerű virtuális elérés

en: Dangerous filetype
hu_HU: Veszélyes fájltípus

en: Data
hu_HU: Adat

en: Data socket closed too early.
hu_HU: Az adatcsatorna a vártnál korábban záródott be.

en: Date
hu_HU: Dátum

en: Date formatting
hu_HU: Dátum formátuma

en: Date/time format
hu_HU: Dátum/idő formátum

en: Date/time unknown
hu_HU: Dátum/idő ismeretlen

en: Debug
hu_HU: Hibakeresés

en: Debugging settings
hu_HU: Hibakeresés beállítások

en: Default &local directory:
hu_HU: Alapértelmezett helyi mappa:

en: Default (Autodetect)
hu_HU: Alapértelmezett (Automatikus)

en: Default editor not properly quoted.
hu_HU: Az alapértelmezett szerkesztő nincs megfelelően idézőjelezve.

en: Default file exists action
hu_HU: Fájl felülírás beállítása

en: Default r&emote directory:
hu_HU: Alapértelmezett távoli mappa:

en: Default remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path for the selected server type.
hu_HU: A távoli mappa elérési útja nem elemezhető. Ellenőrizze, hogy érvényes elérési utat adott meg, és azt a megadott állomástípus támogatja.

en: Default system language
hu_HU: Alapértelmezett rendszernyelv

en: Default transfer mode:
hu_HU: Alapértelmezett átviteli mód:

en: Default transfer type:
hu_HU: Átvitel alapértelmezett típusa:

en: Default: http://ip.filezilla-project.org/ip.php
hu_HU: Alapértelmezett: http://ip.filezilla-project.org/ip.php

en: Delay between failed connection attempts has to be between 1 and 999 seconds.
hu_HU: A sikertelen bejelentkezési kísérletek közötti késleltetésnek 1 és 999 másodperc közöttinek kell lennie.

en: Delaying connection for %d second due to previously failed connection attempt... | Delaying connection for %d seconds due to previously failed connection attempt...
hu_HU[0]: Csatlakozás késleltetése %d másodpercig az előző sikertelen csatlakozási kísérlet miatt...
hu_HU[1]: Csatlakozás késleltetése %d másodpercig az előző sikertelen csatlakozási kísérlet miatt...

en: Delete Site Manager entry
hu_HU: Kedvenc állomás törlése

en: Delete selected directory
hu_HU: Kijelölt mappa törlése

en: Delete selected files and directories
hu_HU: Kijelölt mappák és fájlok törlése

en: Deleting "%s"
hu_HU: Törlés: "%s"

en: Deleting %u files from "%s"
hu_HU: %u fájl törlése innen "%s"

en: Deleting symbolic link
hu_HU: Szimbolikus link törlése

en: Desktop
hu_HU: Asztal

en: Details
hu_HU: Részletek

en: Details for new key:
hu_HU: Az új kulcs részletei:

en: Detected newer version of FileZilla
hu_HU: Újabb FileZilla verzió

en: Dire&ctories
hu_HU: Mappákra

en: Direction
hu_HU: Irány

en: Directories:
hu_HU: Mappák:

en: Directory
hu_HU: Könyvtár

en: Directory access permissions
hu_HU: Mappahozzáférési jogosultságok

en: Directory comparison
hu_HU: Könyvtárak összehasonlítása

en: Directory comparison failed
hu_HU: A könyvtárak nem összehasonlíthatóak

en: Directory containing the logfile does not exist or filename is invalid.
hu_HU: A naplófájlt tartalmazó mappa nem létezik, vagy a megadott fájlnév nem érvényes.

en: Directory listing &filters...
hu_HU: Könyvtár listázás szűrése...

en: Directory listing aborted by user
hu_HU: A könyvtár listázást a felhasználó megszakította

en: Directory listing failed
hu_HU: A könyvtár listázás nem sikerült

en: Directory listing filters
hu_HU: Könyvtár listázás szűrése

en: Directory listing of "%s" successful
hu_HU: Könyvtár listázás sikerült: "%s"

en: Directory listing successful
hu_HU: A könyvtár listázás sikerült

en: Disa&ble all
hu_HU: Mind tiltása

en: Disable synchronized browsing and continue changing the remote directory?
hu_HU: Kikapcsolja a szinkronizált böngészést és a távoli mappaváltást folytatja?

en: Disable this option again if you will not be able to see the correct directory contents anymore.
hu_HU: Kapcsolja ki ezt a beállítást, amennyiben nem látja a mappa tartalmát megfelelően.

en: Disconnect from server
hu_HU: Kapcsolat bontása

en: Disconnected from server
hu_HU: Kapcsolat bontódott a kiszolgálóval

en: Disconnected from server: %s
hu_HU: Kapcsolat bontódott a kiszolgálóval: %s

en: Disconnecting from previous server
hu_HU: Kapcsolat bontása az előző kiszolgálóról

en: Disconnects from the currently visible server
hu_HU: Kapcsolat bontása

en: Display about dialog
hu_HU: A FileZilla névjegye

en: Do &not use default editor
hu_HU: Ne használjon alapértelmezett szerkesztőt

en: Do the same with &all selected files already being edited
hu_HU: Alkalmazza ezt a többi szerkesztés alatt lévő fájlokra is

en: Do you really want to close FileZilla?
hu_HU: Biztosan bezárja a FileZilla-t?

en: Do you really want to delete all Site Manager entries and the transfer queue?
hu_HU: Biztos benne, hogy törölni szeretné az összes kedvenc állomás bejegyzést és az átviteli várólista tartalmát?

en: Do you really want to delete all Site Manager entries?
hu_HU: Biztos benne, hogy törölni szeretné az összes kedvenc állomás bejegyzést?

en: Do you really want to delete selected entry?
hu_HU: Biztos benne, hogy törölni szeretné a kijelölt elemet?

en: Do you really want to delete the transfer queue?
hu_HU: Biztos benne, hogy törölni szeretné átviteli várólista tartalmát?

en: Do you really want to send '%s' to the server?
hu_HU: Biztosan el szeretné küldeni a(z) '%s' parancsot a kiszolgálónak?

en: Do you want to reopen this file?
hu_HU: Szeretné újra megnyitni ezt a fájlt?

en: Documentation
hu_HU: Dokumentáció

en: Don't use external IP address on &local connections.
hu_HU: Ne használja a külső IP címet helyi kapcsolatok esetén.

en: Dotfiles are filenames starting with a dot, e.g. .htaccess
hu_HU: A dot fájlok nevei ponttal kezdődnek, pl: .htaccess

en: Double-click action
hu_HU: Dupla kattintás művelete

en: Download
hu_HU: Letöltés

en: Download &limit:
hu_HU: Letöltés korlátozása:

en: Download limit: %s/s
hu_HU: Letöltési korlátozása: %s/s

en: Download limit: none
hu_HU: Letöltés korlátozása: nincs

en: Download search results
hu_HU: Keresési találatok letöltése

en: Download selected directory
hu_HU: Kijelölt mappa letöltése

en: Download selected files and directories
hu_HU: Kijelölt mappák és fájlok letöltése

en: Download speed: %s/s
    Upload speed: %s/s
hu_HU: Letöltési sebesség: %s/s
    Feltöltési sebesség: %s/s

en: Downloading
hu_HU: Letöltés

en: Downloading %s
hu_HU: A következő letöltése: %s

en: Downloading update...
hu_HU: Frissítés letöltése...

en: Drag&drop between different instances of FileZilla has not been implemented yet.
hu_HU: Az áthúzás művelet a FileZilla különböző példányai között még nincs megvalósítva.

en: Drag&drop between different servers has not been implemented yet.
hu_HU: Az áthúzás művelet különböző kiszolgálók között még nincs megvalósítva.

en: Dupl&icate
hu_HU: Megkettőzés

en: E&nable all
hu_HU: Mind engedélyezése

en: E&nter directory
hu_HU: Belépés a mappába

en: E&xecute
hu_HU: Végrehajtás

en: E&xit
hu_HU: Kilépés

en: E&xport...
hu_HU: Exportálás...

en: Each filter needs at least one condition.
hu_HU: Minden szűrőnek legalább egy szabállyal kell rendelkeznie.

en: Edit filters
hu_HU: Szűrő szabályok szerkesztése

en: Edit the file with the configured editor and upload changes to the server.
hu_HU: A fájl szerkesztése a beállított szerkesztővel és a módosítások feltöltése a szerverre.

en: Editing directories is not supported
hu_HU: Könyvtárak szerkesztése nem támogatott

en: Editing failed
hu_HU: Sikertelen szerkesztés

en: Editing search results
hu_HU: Keresési találatok szerkesztése

en: Empty command
hu_HU: Üres parancs

en: Empty command.
hu_HU: Nincs megadva parancs.

en: Empty directory listing
hu_HU: Üres mappa

en: Empty directory.
hu_HU: Üres mappa.

en: Empty file extension.
hu_HU: Nincs megadva fájl kiterjesztés.

en: Empty filter names are not allowed.
hu_HU: Üres szűrőnevek nem megengedettek.

en: Empty name
hu_HU: Üres név

en: Empty quoted string.
hu_HU: Üres idézőjeles karakterlánc.

en: En&able all
hu_HU: Mind engedélyezése

en: Enable invalid character &filtering
hu_HU: Érvénytelen karakterek szűrése

en: Encrypted
hu_HU: Titkosított

en: Encryption
hu_HU: Titkosítás

en: Encryption &Key:
hu_HU: Titkosítási kulcs:

en: Encryption &key:
hu_HU: Titkosító kulcs:

en: Encryption details
hu_HU: Titkosítás részletei

en: End comparison and change sorting order?
hu_HU: Szeretné az összehasonlítást kikapcsolni és a rendezés sorrendjét módosítani?

en: End comparison and open quick search?
hu_HU: Szeretné kikapcsolni az összehasonlítást és megnyitni a gyorskeresést?

en: Enter &custom command...
hu_HU: Egyéni parancs beírása...

en: Enter 0 for unlimited speed.
hu_HU: A korlátozás feloldásához 0 értéket írjon.

en: Enter command
hu_HU: Parancs megadása

en: Enter custom command
hu_HU: Egyéni parancs beírása

en: Enter directory
hu_HU: Belépés a mappába

en: Enter filter name
hu_HU: Szűrőnév megadása

en: Enter master password
hu_HU: Mesterjelszó megadása

en: Enter name for filterset
hu_HU: Szűrőkészlet név megadása

en: Enter new name for filterset
hu_HU: Új szűrőkészlet név megadása

en: Enter password
hu_HU: Jelszó megadása

en: Enter selected directory
hu_HU: Belépés a kijelölt mappába

en: Enter the address of the server. To specify the server protocol, prepend the host with the protocol identifier. If no protocol is specified, the default protocol (ftp://) will be used. You can also enter complete URLs in the form protocol://user:pass@host:port here, the values in the other fields will be overwritten then.
    
    Supported protocols are:
    - ftp:// for normal FTP with optional encryption
    - sftp:// for SSH file transfer protocol
    - ftps:// for FTP over TLS (implicit)
    - ftpes:// for FTP over TLS (explicit)
hu_HU: Adja meg a kiszolgáló címét. A protokollt a cím előtagjaként meg lehet adni. Ha a protokoll nincs meghatározva, az alapértelmezett (ftp://) lesz használva. Teljes URL címeket is megadhat a következő formátumban:
    protokoll://felhasználónév:jelszó@cím:port
    Ekkor a többi mező értékei felülíródnak.
    
    Támogatott protokollok:
    - ftp:// normál FTP opcionális titkosítással
    - sftp:// SSH fájl átviteli protokoll
    - ftps:// FTP TLS felett (implicit)
    - ftpes:// FTP TLS felett (explicit)

en: Enter the password for the file '%s'.
    The converted file will be protected with the same password.
hu_HU: Adja meg a jelszót ehhez a kulcsfájlhoz: '%s'.
    Az átkonvertált kulcsfájlt ugyanez a jelszó fogja védeni.

en: Enter the port on which the server listens. The default for FTP is 21, the default for SFTP is 22.
hu_HU: Adja meg a kiszolgáló portját. Az alapértelmezett FTP esetén a 21-es, SFTP esetében a 22-es port.

en: Enter username
hu_HU: Jelszó megadása

en: Enter username and password
hu_HU: Felhasználónév és jelszó megadása

en: Error
hu_HU: Hiba

en: Error exporting settings
hu_HU: Exportálási hiba

en: Error importing
hu_HU: Importálási hiba

en: Error loading queue
hu_HU: Hiba a várólista sor betöltésekor

en: Error loading xml file
hu_HU: Hiba az xml fájl betöltésekor

en: Error saving queue
hu_HU: Hiba a várólista sor mentésekor

en: Error starting program
hu_HU: Hiba a program futtatásakor

en: Error writing xml file
hu_HU: Hiba az xml fájl írásakor

en: Error:
hu_HU: Hiba:

en: Example: png "c:\program files\viewer\viewer.exe" -open
hu_HU: Például: png "c:\program files\viewer\viewer.exe" -open

en: Examples
hu_HU: Példák

en: Exe&cute
hu_HU: Végrehajtás

en: Executable contains no version info, cannot check for updates.
hu_HU: A program nem tartalmaz verzió információt, a frissítések keresése nem lehetséges.

en: Explorer
hu_HU: Intéző-szerű

en: Export &Filters
hu_HU: Szűrők

en: Export &Queue
hu_HU: Átviteli várólista

en: Export &Settings
hu_HU: Beállítások

en: Export settings
hu_HU: Exportálás beállításai

en: F&ilter name:
hu_HU: Szűrő neve:

en: FTP - File Transfer Protocol with optional encryption
hu_HU: FTP - File Transfer Protocol opcionális titkosítással

en: FTP - Insecure File Transfer Protocol
hu_HU: FTP - Nem biztonságos File Transfer Protocol

en: FTP Engine not initialized, can't connect
hu_HU: Az FTP programmotor nem inicializálódott, nem lehetséges a csatlakozás

en: FTP Keep-alive
hu_HU: FTP Ébrentartás

en: FTP uses secondary connections for data transfers. These additional connections can be established in two ways.
hu_HU: Az FTP protokoll az adatok átvitelére másodlagos kapcsolati szálat használ. Ez a járulékos adatkapcsolat kétféle módon létesíthető.

en: FTPES - FTP over explicit TLS
hu_HU: FTPES - FTP explicit TLS felett

en: FTPS - FTP over implicit TLS
hu_HU: FTPS - FTP implicit TLS felett

en: Failed to change directory
hu_HU: Mappaváltás nem sikerült

en: Failed to change language
hu_HU: A nyelv módosítása nem sikerült

en: Failed to convert command to 8 bit charset
hu_HU: A parancs átalakítása 8 bites karakterkészletesre nem sikerült

en: Failed to copy or move sites
hu_HU: Nem sikerült az állomásokat másolni vagy mozgatni

en: Failed to create backup copy of xml file
hu_HU: Az xml fájl biztonsági másolata nem jött létre

en: Failed to create listen socket on port %d, aborting.
hu_HU: A figyelő szoftvercsatorna létrehozása nem sikerült a %d porton, megszakítás.

en: Failed to create listening socket for active mode transfer
hu_HU: A figyelő szoftvercsatorna létrehozása nem sikerült az aktív módú átvitelhez

en: Failed to decrypt server password.
hu_HU: Nem sikerült a kiszolgáló jelszó feloldása.

en: Failed to get 'My Documents' path
hu_HU: Nem sikerült a 'Dokumentumok' mappa elérési útjának lekérdezése

en: Failed to get desktop path
hu_HU: Nem sikerült az asztal elérési útjának lekérdezése

en: Failed to get peer address of control connection, connection closed.
hu_HU: Nem sikerült a másik fél vezérlőkapcsolati címének lekérdezése, a kapcsolat bezárása.

en: Failed to get peer address of data connection, connection closed.
hu_HU: Nem sikerült a másik fél adatkapcsolati címének lekérdezése, a kapcsolat bezárása.

en: Failed to initialize FTP engine
hu_HU: Nem sikerült az FTP programmotor inicializálása

en: Failed to initialize TLS.
hu_HU: A TLS inicializálása nem sikerült.

en: Failed to initialize networking
hu_HU: Nem sikerült a hálózat inicializálása

en: Failed to load panels, invalid resource files?
hu_HU: A panelek betöltése nem sikerült. Érvénytelen erőforrás fájlok?

en: Failed to load private key: %s
hu_HU: A titkos kulcs betöltése nem sikerült: %s

en: Failed to open "%s" for appending/writing
hu_HU: Nem sikerült hozzáfűzésre / írásra megnyitni: "%s"

en: Failed to open "%s" for reading
hu_HU: Nem sikerült olvasásra megnyitni: "%s"

en: Failed to open "%s" for writing
hu_HU: Nem sikerült írásra megnyitni: "%s"

en: Failed to parse returned path.
hu_HU: A kapott elérési út nem dolgozható fel.

en: Failed to receive data
hu_HU: Az adatok fogadása nem sikerült

en: Failed to retrieve directory listing
hu_HU: A könyvtár lista lekérdezése nem sikerült

en: Failed to retrieve external IP address, aborting.
hu_HU: A külső IP cím lekérdezése nem sikerült, megszakítás.

en: Failed to retrieve external IP address, using local address
hu_HU: A külső IP cím lekérdezése nem sikerült, a helyi IP cím használata

en: Failed to retrieve local IP address, aborting.
hu_HU: A helyi IP cím lekérdezése nem sikerült, megszakítás.

en: Failed to retrieve local IP address.
hu_HU: A helyi IP cím lekérdezése nem sikerült.

en: Failed to retrieve the external IP address.
hu_HU: A külső IP cím lekérdezése sem sikerült.

en: Failed to send command.
hu_HU: Nem sikerült a parancs küldése.

en: Failed to set language to %s (%s), using default system language
hu_HU: A(z) %s (%s) nyelv beállítása nem sikerült, az alapértelmezett rendszer nyelv használata

en: Failed to set language to %s (%s), using default system language (%s, %s).
hu_HU: A(z) %s (%s) nyelv beállítása nem sikerült, az alapértelmezett rendszer nyelv (%s, %s) használata.

en: Failed to set language to %s (%s), using default system language.
hu_HU: A(z) %s (%s) nyelv beállítása nem sikerült, az alapértelmezett rendszer nyelv használata.

en: Failed to set language to %s, using default system language
hu_HU: A(z) %s nyelv beállítása nem sikerült, az alapértelmezett rendszer nyelv használata

en: Failed to set language to %s, using default system language (%s, %s).
hu_HU: A(z) %s nyelv beállítása nem sikerült, az alapértelmezett rendszer nyelv (%s, %s) használata.

en: Failed to set language to %s, using default system language.
hu_HU: A(z) %s nyelv beállítása nem sikerült, az alapértelmezett rendszer nyelv használata.

en: Failed to validate settings
hu_HU: A beállítások érvényesítése nem sikerült

en: Failed to verify peer certificate
hu_HU: Nem sikerült a másik fél tanúsítványának ellenőrzése

en: Failed to write to file %s
hu_HU: Nem sikerült az írás a következő fájlba: %s

en: Failed to write xml file
hu_HU: Az xml fájl írása nem sikerült

en: Failed transfers
hu_HU: Sikertelen átvitelek

en: Fall back to active mode
hu_HU: Áttérés aktív módra

en: Fil&e:
hu_HU: Fájlnév:

en: Fil&es
hu_HU: Fájlokra

en: File
hu_HU: Fájl

en: File descriptor not a socket
hu_HU: A fájlleíró nem socket

en: File does not contain any importable data.
hu_HU: A kiválasztott fájl nem tartalmaz semmilyen importálható adatot.

en: File editing
hu_HU: Fájl szerkesztés

en: File exists
hu_HU: A fájl már létezik

en: File exists action
hu_HU: Fájl felülírás

en: File has changed
hu_HU: Módosított fájl

en: File lists
hu_HU: Fájl listázás

en: File not found
hu_HU: Fájl nem található

en: File search
hu_HU: Fájl keresés

en: File transfer aborted by user
hu_HU: Az átvitelt a felhasználó megszakította

en: File transfer aborted by user after transferring %s in %s
hu_HU: Az átvitelt a felhasználó megszakította %s átvitele után (%s-ból)

en: File transfer failed
hu_HU: Sikertelen fájl átvitel

en: File transfer failed after transferring %s in %s
hu_HU: Sikertelen fájl átvitel %s átvitele után (%s-ból)

en: File transfer skipped
hu_HU: Fájl átvitel kihagyva

en: File transfer successful
hu_HU: A fájl átvitel sikerült

en: File transfer successful, transferred %s in %s
hu_HU: Sikeres fájl átvitel, %s átvitt adat %s alatt

en: File transfers still in progress.
hu_HU: A fájl átvitelek folyamatban vannak.

en: File would transfer with ASCII data type.
hu_HU: A fájlátvitel ASCII típusú lesz.

en: File would transfer with binary data type.
hu_HU: A fájlátvitel bináris típusú lesz.

en: FileZilla Error
hu_HU: FileZilla Hiba

en: FileZilla can now test your configuration to ensure everything is configured properly.
hu_HU: A továbbiakban a kialakított beállításokat tesztelheti annak ellenőrzésére, hogy minden megfelelően működik-e.

en: FileZilla is already connected to a server.
hu_HU: A FileZilla már csatlakozott egy szerverhez.

en: FileZilla needs to be restarted for the language change to take effect.
hu_HU: A FileZilla újraindítása szükséges a nyelv módosítás érvénybe léptetéséhez.

en: FileZilla updates
hu_HU: FileZilla frissítések

en: Filelist status &bars
hu_HU: Fájlpanel állapotsor

en: Filename
hu_HU: Fájlnév

en: Filename cannot be constructed for directory %s and filename %s
hu_HU: A fájlnév elérési útja nem építhető fel ezzel a könyvtárral: %s, és ezzel az fájlnévvel: %s

en: Filename invalid
hu_HU: Érvénytelen fájlnév

en: Filename unchanged
hu_HU: A fájlnév változatlan

en: Filename:
hu_HU: Fájlnév:

en: Filenames may not contain any of the following characters: / * ? < > |
hu_HU: A fájlnév nem tartalmazhatja a következő karaktereket: / * ? < > |

en: Filenames may not contain any of the following characters: / \ : * ? " < > |
hu_HU: A fájlnév nem tartalmazhatja a következő karaktereket: / \ : * ? " < > |

en: Files currently being edited
hu_HU: Jelenleg szerkesztett fájlok

en: Files matching a filter rule are removed from directory listings.
hu_HU: A szűrő szabályokhoz illeszkedő fájlok a könyvtár listából el vannak távolítva.

en: Files not found
hu_HU: Fájl nem található

en: Filesize
hu_HU: Fájlméret

en: Filesize format
hu_HU: Fájlméret formátum

en: Filetype
hu_HU: Fájltípus

en: Filetype associations
hu_HU: Fájltípus társítások

en: Filter applies to:
hu_HU: A szűrő vonatkozik:

en: Filter invalid characters in filenames
hu_HU: Érvénytelen karakterek szűrése a fájlnevekben

en: Filter name already exists
hu_HU: A szűrőnév már létezik

en: Filter out items matching all of the following
hu_HU: Az alábbi szabályok mindegyikének megfelelő elemek kiszűrése

en: Filter out items matching any of the following
hu_HU: Az alábbi szabályok bármelyikének megfelelő elemek kiszűrése

en: Filter out items matching none of the following
hu_HU: Az alábbi szabályok egyikének sem megfelelő elemek kiszűrése

en: Filter out items matching not all of the following
hu_HU: Az alábbi szabályok nem mindegyikének megfelelő elemek kiszűrése

en: Filter set already exists
hu_HU: Többszörös szűrőkészlet név

en: Filter the directory listings
hu_HU: Könyvtár listázás szűrése

en: Filter validation failed
hu_HU: A szűrő érvényesítése nem sikerült

en: Find &files
hu_HU: Fájlok keresése

en: Find d&irectories
hu_HU: Mappák keresése

en: Fingerprint (SHA-1):
hu_HU: Ujjlenyomat (SHA-1):

en: Fingerprint (SHA-256):
hu_HU: Ujjlenyomat (SHA-256):

en: Fingerprints:
hu_HU: Ujjlenyomatok:

en: Firewall and router configuration wizard
hu_HU: Hálózati beállítások varázsló

en: For more detailed information about what these options do, please run the network configuration wizard.
hu_HU: Futtassa a Hálózati beállítások varázslót, amennyiben részletes információkra kíváncsi az itt megjelenő hálózati beállításokkal kapcsolatban.

en: For reliability you should specify a range of at least 10 ports.
hu_HU: A megbízhatóság érdekében, legalább 10 portos tartományt javasolt megadni.

en: For this session the default settings will be used. Any changes to the settings will not be saved.
hu_HU: Erre a munkamenetre az alapértelmezett beállítások lesznek érvényben. A beállításokben végzett bármely módosítás nem mentődik el.

en: Force &UTF-8
hu_HU: UTF-8 kényszerítése

en: Force showing &hidden files
hu_HU: Rejtett fájlok megjelenítése

en: Force showing hidden files
hu_HU: Rejtett fájlok megjelenítésének kényszerítése

en: Format specifications:
hu_HU: Formátum specifikációk:

en: Format: Extension followed by properly quoted command and arguments.
hu_HU: Formátum: A kiterjesztést követi idézőjelek között az elérési út, majd az argumentumok.

en: Found new %s %s
hu_HU: Új verzió található: %s %s

en: Function %s failed
hu_HU: Ez a funkció nem sikerült: %s

en: Further documentation
hu_HU: További dokumentáció

en: General
hu_HU: Általános

en: General SOCKS server failure
hu_HU: Általános SOCKS szerver hiba

en: Generate...
hu_HU: Generálás...

en: Generic proxy
hu_HU: Általános proxy

en: Get external IP address from the following URL:
hu_HU: Külső IP cím lekérdezése az alábbi URL-ről:

en: Getting help
hu_HU: Segítség

en: Given filterset name already exists, overwrite filter set?
hu_HU: A megadott szűrőkészlet név már létezik. Szeretné felülírni a szűrőkészletet?

en: Global bookmarks
hu_HU: Globális kedvenc mappák

en: GnuTLS error %d
hu_HU: GnuTLS hiba %d

en: GnuTLS error %d in %s
hu_HU: GnuTLS hiba %d ebben: %s

en: GnuTLS error %d in %s: %s
hu_HU: GnuTLS hiba %d ebben: %s, %s

en: GnuTLS error %d: %s
hu_HU: GnuTLS hiba %d: %s

en: Green
hu_HU: Zöld

en: Group permissions
hu_HU: Csoport engedélyek

en: H&igh
hu_HU: Magas

en: HTTPS - HTTP over TLS
hu_HU: HTTPS - HTTP TLS felett

en: Hash:
hu_HU: Ujjlenyomat típus:

en: Hidden
hu_HU: Rejtett

en: High
hu_HU: Magas

en: Highest
hu_HU: Legmagasabb

en: Highest available port has to be a number between 1024 and 65535.
hu_HU: A legmagasabb elérhető portnak 1024 és 65535 közötti számnak kell lennie.

en: Hold the shift key to toggle the filter state on both sides simultaneously.
hu_HU: Tartsa a shift billentyűt lenyomva a szűrők állapotának mindkét oldali változtatásához.

en: Homepage:
hu_HU: Honlap:

en: Host is down
hu_HU: A kiszolgáló nem elérhető

en: Host key mismatch
hu_HU: Címkulcs eltérés

en: Host starts with '[' but no closing bracket found.
hu_HU: A cím '[' szögletes zárójellel kezdődik, de a zárójel másik fele nem található.

en: Host unreachable
hu_HU: A cím nem elérhető

en: Host:
hu_HU: Cím:

en: Hostkey algorithm:
hu_HU: Címkulcs algoritmus:

en: Hours,
hu_HU: Óra,

en: I &forgot my master password. Delete all passwords stored with this key.
hu_HU: Elfelejtettem a mester jelszavam. Minden jelszó törlése, mely ezzel a kulccsal védett.

en: I&SO 8601 (example: 15:47)
hu_HU: ISO 8601 (példa: 15:47)

en: IPv6 addresses are not supported with SOCKS4 proxy
hu_HU: IPv6 címek nem támogatottak SOCKS4 proxy esetén

en: If no data is sent or received during an operation for longer than the specified time, the connection will be closed and FileZilla will try to reconnect.
hu_HU: Amennyiben egy műveletnél a megadottnál hosszabb idő alatt nem történik adatátvitel, a FileZilla bezárja a kapcsolatot, és megpróbál újracsatlakozni.

en: If reporting bugs, please provide logs with "Verbose" logging level.
hu_HU: Amennyiben hibaleírást szeretne küldeni, a napló legalább "Részletes" szintű legyen.

en: If the automatic test at the end of this wizard succeeds, but you cannot transfer files to a particular server, the server might be misconfigured and you should try active mode. You can set the transfer mode on a per-server basis in the Site Manager.
hu_HU: Amennyiben a varázsló végén lévő automatikus teszt sikeres, de nem tud sikeres fájl átvitelt létrehozni egy bizonyos szerverrel, akkor lehet hogy a kiszolgáló rosszul van beállítva, és ekkor javasolt az aktív mód kipróbálása. Az átviteli módot szerverenként külön-külön lehet állítani a Kedvenc Helyek-ben.

en: If the fallback option is enabled, you will be able to connect to misconfigured servers which reject the selected transfer mode.
hu_HU: Ha az áttérés funkció engedélyezve van, akkor csatlakozni fog tudni olyan rosszul beállított kiszolgálókhoz is, amelyek visszautasítják a kiválasztott átviteli módot.

en: If the host key change was not expected, please contact the server administrator.
hu_HU: Ha a címkulcs módosítása nem számított, lépjen kapcsolatba a kiszolgáló rendszergazdájával.

en: If the problem persists, some router and/or firewall keeps blocking FileZilla.
hu_HU: Amennyiben a probléma fennáll, valamely router vagy tűzfal továbbra is blokkolja a FileZilla-t.

en: If the problem persists, some router and/or firewall keeps interrupting the connection.
hu_HU: Amennyiben a probléma fennáll, valamely router vagy tűzfal továbbra is megszakítja a kapcsolatokat.

en: If the size of the logfile reaches the limit, it gets renamed by adding ".1" to the end of the filename (possibly overwriting older logfiles) and a new file gets created.
hu_HU: Ha a fájl mérete eléri a korlátot, átnevezésre kerül, a fájlnév végéhez ".1" adódik hozzá (esetleg felülírva a régebbi naplófájlt), és egy új naplófájl jön létre.

en: If the symlink points to a directory, FileZilla can either delete the symbolic link or remove the contents of the linked directory.
hu_HU: Amennyiben egy szimbolikus link egy mappára mutat, a FileZilla törölheti magát a linket, vagy eltávolíthatja a hivatkozott könyvtár teljes tartalmát.

en: If this problem persists, please contact your router or firewall manufacturer for a solution.
hu_HU: Amennyiben a probléma folyamatosan fennáll, forduljon a router vagy a tűzfal gyártójához segítségért.

en: If this problem stays, please contact your router manufacturer.
hu_HU: Amennyiben a probléma megmarad, forduljon a router gyártójához.

en: If using timestamp based comparison, consider two files equal if their timestamp difference does not exceed this threshold.
hu_HU: Amennyiben az összehasonlítás a módosítás ideje alapján történik, a két fájlt tekintse azonosnak, ha az időkülönbség nem haladja meg az alábbi értéket.

en: If you change the language, you need to restart FileZilla.
hu_HU: A nyelv módosításakor, az érvénybe léptetéshez a FileZilla újraindítása szükséges.

en: If you click on test, FileZilla will connect to probe.filezilla-project.org and will perform some simple tests.
hu_HU: Ha a Teszt gombra kattint, a FileZilla a 'probe.filezilla-project.org' címre csatlakozik, és néhány egyszerű tesztet hajt végre.

en: If you close FileZilla, your changes will be lost.
hu_HU: Ha bezárja a FileZilla-t, a módosítások el fognak veszni.

en: If you enter the wrong filetypes, those files may get corrupted when transferred.
hu_HU: Ha rossz fájltípust ad meg, azok az átvitel során meghibásodhatnak.

en: If you get any errors, your configuration is not correct.
hu_HU: Ha a teszt eredménye hibával végződik, akkor a beállítások nem megfelelőek.

en: If you have problems to retrieve directory listings or to transfer files, try to change the default transfer mode.
hu_HU: Ha a könyvtári fájllistázással vagy a fájlok átvitelével problémákat tapasztal, akkor módosítsa az alapértelmezett átviteli módot.

en: If you keep having problems with a specific server, the server itself or a remote router or firewall might be misconfigured. In this case try to toggle passive mode and contact the server administrator for help.
hu_HU: Amennyiben bizonyos szerverekkel problémái támadnak, akkor valószínűleg a szerver maga vagy egy távoli router vagy tűzfal hibásan van beállítva. Ebben az esetben próbálja meg az átviteli mód (aktív/passzív) átkapcsolását, vagy forduljon a kiszolgáló rendszergazdájához segítségért.

en: If you successfully complete the wizard and the final test succeeds, any firewalls and routers you have should be configured properly.
hu_HU: Ha a varázsló lépéseit sikeresen elvégzi és a végső teszt sikeres, akkor a tűzfalak és router-ek is megfelelően vannak beállítva.

en: If you use a firewall, make sure FileZilla is allowed to accept connection on all given ports.
hu_HU: Amennyiben tűzfalat használ, ügyeljen arra, hogy a FileZilla bejövő kapcsolatokat tudjon fogadni a megadott tartomány minden portján.

en: If you use a router, make sure all these ports are forwarded to the machine you're running FileZilla on.
hu_HU: Ha router-t használ, ügyeljen arra, hogy a megadott tartomány mindegyik portja továbbítva legyen ahhoz a számítógéphez, amelyen a FileZilla-t használja.

en: If your router keeps changing the IP address, please contact your router manufacturer.
hu_HU: Amennyiben a router továbbra is módosítja az IP címet, forduljon a router gyártójához.

en: Import data from older version
hu_HU: Importálás régebbi verzióból

en: Import settings
hu_HU: Importálás beállításai

en: Import successful
hu_HU: Sikeres importálás

en: Improperly quoted association.
hu_HU: A társítás nincs megfelelően idézőjelezve.

en: In active mode, FileZilla has to listen on a port for data transfers. You have to specify which ports FileZilla will use.
hu_HU: Aktív módban, a FileZilla-nak egy helyi porton kell figyelnie, hogy történik-e adatkapcsolat létesítése. Meg kell adnia, hogy a FileZilla mely portokat használhatja.

en: In case you have a router, you will have to forward all available ports, as FileZilla has no influence on the ports your system chooses.
hu_HU: Amennyiben a számítógép egy router mögött van, az összes elérhető portot továbbítania kell, mivel a FileZilla nincs hatással arra, hogy az operációs rendszer milyen portot választ.

en: In order to use active mode, FileZilla needs to know your external IP address.
hu_HU: Az aktív mód használatához, a külső IP cím ismerete szükséges a FileZilla számára.

en: In passive mode, which is recommended for most users, FileZilla asks the server for a port and connects to the given port. Not much configuration has to be done for this.
hu_HU: Passzív módban, amely a legtöbb felhasználó számára megfelelő, a FileZilla a kiszolgálótól kér egy portot, és az adott porthoz csatlakozik. Ehhez nem szükséges bonyolult konfiguráció.

en: Incorrect password
hu_HU: Helytelen jelszó

en: Information about the latest version of FileZilla could not be retrieved. Please try again later.
hu_HU: Nem kérhető le információ a FileZilla legújabb verziójáról. Kérem próbálja újra később.

en: Initializing TLS...
hu_HU: TLS inicializálása...

en: Insecure algorithm!
hu_HU: Nem biztonságos algoritmus!

en: Insecure server, it does not support FTP over TLS.
hu_HU: Nem biztonságos kiszolgáló, nem támogatja a TLS feletti FTP-t.

en: Interactive
hu_HU: Interaktív

en: Interface
hu_HU: Megjelenés

en: Interrupted by signal
hu_HU: Megszakítva egy signal által

en: Interrupted by user
hu_HU: Megszakítva a felhasználó által

en: Invalid Content-Length
hu_HU: Érvénytelen tartalom hosszúság

en: Invalid HTTP Response
hu_HU: Érvénytelen HTTP válasz

en: Invalid argument passed
hu_HU: Érvénytelen argumentumok érkeztek

en: Invalid character sequence received, disabling UTF-8. Select UTF-8 option in site manager to force UTF-8.
hu_HU: Érvénytelen karaktersorozat érkezett, UTF-8 tiltása. Válassza az UTF-8 kényszerítését a Kedvenc Helyek beállításaiban.

en: Invalid chunk size
hu_HU: Érvénytelen adathalmaz méret

en: Invalid data received
hu_HU: Érvénytelen adat érkezett

en: Invalid date
hu_HU: Érvénytelen dátum

en: Invalid filename
hu_HU: Érvénytelen fájlnév

en: Invalid host, after closing bracket only colon and port may follow.
hu_HU: Érvénytelen cím, a zárójel záró része után már csak kettőspont és a port következhet.

en: Invalid hostname: %s
hu_HU: Érvénytelen cím: %s

en: Invalid input
hu_HU: Érvénytelen bemenet

en: Invalid line
hu_HU: Érvénytelen sor

en: Invalid path
hu_HU: Érvénytelen elérési út

en: Invalid port given. The port has to be a value from 1 to 65535.
hu_HU: Érvénytelen portot adott meg. A port értékének 1 és 65535 közöttinek kell lennie.

en: Invalid protocol specified. Valid protocols are:
    ftp:// for normal FTP with optional encryption,
    sftp:// for SSH file transfer protocol,
    ftps:// for FTP over TLS (implicit) and
    ftpes:// for FTP over TLS (explicit).
hu_HU: Érvénytelen protokollt határozott meg. Az alábbi protokollok érvényesek:
    ftp:// a normál FTP-hez, opcionális titkosítással,
    sftp:// az SSH File Transfer Protocol-hoz,
    ftps:// az FTP TLS felett (implicit) használatához, és
    ftpes:// az FTP TLS felett (explicit) használatához.

en: Invalid proxy host, after closing bracket only colon and port may follow.
hu_HU: Érvénytelen proxy cím, a zárójel zárótagja után csak kettőspont és port következhet.

en: Invalid regular expression
hu_HU: Érvénytelen reguláris kifejezés

en: Invalid regular expression in search conditions.
hu_HU: Érvénytelen reguláris kifejezés a keresés feltételeiben.

en: Invalid response code
hu_HU: Érvénytelen válaszkód

en: Invalid search conditions: %s
hu_HU: Érvénytelen keresési feltételek: %s

en: Invalid site path
hu_HU: Érvénytelen állomás specifikáció

en: Invalid size in condition
hu_HU: Érvénytelen méret a feltétel mezőben

en: Invalid username given.
hu_HU: A megadott felhasználónév érvénytelen.

en: Invalid value for ai_flags
hu_HU: Érvénytelen ai_flags érték

en: Invalid value for hints
hu_HU: Érvénytelen érték a kitöltéshez

en: Invert Filter
hu_HU: Szűrők megfordítása

en: Jurisdiction country:
hu_HU: Illetékes ország:

en: Jurisdiction locality:
hu_HU: Illetékes helyszín:

en: Jurisdiction state or province:
hu_HU: Illetékes állam vagy megye:

en: Keep directories on top
hu_HU: Mappák mindig felül legyenek

en: Keep in mind that not all servers support this feature and may return incorrect listings if this option is enabled. Although FileZilla performs some tests to check if the server supports this feature, the test may fail.
hu_HU: Vegye figyelembe, hogy nem minden kiszolgáló támogatja ezt a funkciót, így ezeken a szervereken a fájlok kilistázása hibás lehet, amennyiben ez a beállítás engedélyezve van. Bár a FileZilla néhány tesztet végrehajt a kiszolgálón a funkció támogatásának ellenőrzésére, de a teszt esetleg sikertelen is lehet.

en: Key exchange
hu_HU: Titkosító kulcsok cseréje

en: Key exchange:
hu_HU: Kulcs csere:

en: Key file
hu_HU: Kulcsos

en: Key identifier:
hu_HU: Azonosító kulcs:

en: L&owest
hu_HU: Legalacsonyabb

en: Language
hu_HU: Nyelvek

en: Language changed
hu_HU: Nyelv módosítás

en: Last modified
hu_HU: Módosítás ideje

en: Layout
hu_HU: Panelek elrendezése

en: Leave empty to keep existing password.
hu_HU: Hagyja üresen a jelenlegi jelszó megtartásához.

en: Limit for concurrent &downloads:
hu_HU: Egyidejű letöltések maximális száma:

en: Limit for concurrent &uploads:
hu_HU: Egyidejű feltöltések maximális száma:

en: Limit local ports
hu_HU: Helyi portok korlátozása

en: Limit size of logfile
hu_HU: A naplófájl méretének korlátozása

en: Limit:
hu_HU: Korlát:

en: Line length exceeded
hu_HU: Sorhosszúság túllépés

en: Linked against
hu_HU: Csatolt komponensek

en: Listen socket closed
hu_HU: A figyelő szoftvercsatorna bezáródott

en: Listing:
hu_HU: Listázás:

en: Lo&west available port:
hu_HU: Legalacsonyabb elérhető port:

en: Local
hu_HU: Helyi

en: Local address in use
hu_HU: A helyi cím már használatban van

en: Local endpoint has been closed
hu_HU: A helyi végpont bezáródott

en: Local file
hu_HU: Helyi fájlnév

en: Local file does not exist.
hu_HU: Nem létezik a helyi fájl.

en: Local file is %s
hu_HU: A helyi fájl: %s

en: Local file is a directory instead of a regular file.
hu_HU: A helyi fájl helyett egy könyvtár van megadva. Adja meg a helyi fájlnevet.

en: Local file is not a valid filename.
hu_HU: A helyi fájlnév érvénytelen.

en: Local file search
hu_HU: Helyi fájl keresés

en: Local filters:
hu_HU: Helyi szűrők:

en: Local path handling:
hu_HU: Helyi elérési utak kezelése:

en: Local site:
hu_HU: Helyi fájlok:

en: Locality:
hu_HU: Helység:

en: Log file
hu_HU: Naplófájl

en: Logged in
hu_HU: Belépve

en: Logging
hu_HU: Naplózás

en: Login data contains non-ASCII characters and server might not be UTF-8 aware. Cannot fall back to local charset since using proxy.
hu_HU: A bejelentkezési adatok ASCII-tól elérő karaktert is tartalmaznak, és a kiszolgáló esetleg nem támogatja az UTF-8-at. A proxy használata miatt a helyi karakterkészletre váltás nem alkalmazható.

en: Login data contains non-ASCII characters and server might not be UTF-8 aware. Trying local charset.
hu_HU: A bejelentkezési adatok ASCII-tól eltérő karaktert is tartalmaznak, és a kiszolgáló esetleg nem támogatja az UTF-8-at. Helyi karakterkészlet használata.

en: Login sequence fully executed yet not logged in, aborting.
hu_HU: A bejelentkező parancsok befejeződtek, miközben belépés nem sikerült, megszakítás.

en: Logontype has to be either 'ask' or 'interactive' (without the quotes).
hu_HU: A bejelentkezés típusa csak 'Jelszó bekérése' vagy 'Interaktív' lehet.

en: Logontype, can only be used together with FTP URL. Argument has to be either '%s' or '%s'
hu_HU: A bejelentkezési típus csak FTP URL-rel használható. Az argumentum '%s' vagy '%s' lehet

en: Low
hu_HU: Alacsony

en: Lowest
hu_HU: Legalacsonyabb

en: Lowest available port has to be a number between 1024 and 65535.
hu_HU: A legalacsonyabb elérhető portnak 1024 és 65535 közötti számnak kell lennie.

en: MAC:
hu_HU: Üzenethitelesítés kódolása:

en: Magenta
hu_HU: Rózsaszín

en: Make sure the file can be accessed and is a well-formed XML document.
hu_HU: Ellenőrizze, hogy a fájl elérhető és megfelelő XML formátummal rendelkezik.

en: Malformed chunk data: %s
hu_HU: Rossz formátumú adatfolyam: %s

en: Malformed request header: %s
hu_HU: Rossz formátumú kérés fejléc: %s

en: Malformed response header: %s
hu_HU: Rossz formátumú válasz fejléc: %s

en: Manual transfer
hu_HU: Kézi átvitel

en: Master &Password:
hu_HU: Mesterjelszó:

en: Master password:
hu_HU: Mesterjelszó:

en: Match all of the following
hu_HU: Az alábbi szabályok mindegyikének megfelelő elemek

en: Match any of the following
hu_HU: Az alábbi szabályok bármelyikének megfelelő elemek

en: Match none of the following
hu_HU: Az alábbi szabályok egyikének sem megfelelő elemek

en: Match not all of the following
hu_HU: Az alábbi szabályok nem mindegyikének megfelelő elemek

en: Maximum simultaneous &transfers:
hu_HU: Az egyidejű kapcsolati szálak maximális száma:

en: Memory allocation failure
hu_HU: Memória foglalási hiba

en: Message log
hu_HU: Üzenet napló

en: Message too large
hu_HU: Túl nagy üzenet

en: Minutes
hu_HU: Perc

en: Move &down
hu_HU: Mozgatás le

en: Move &up
hu_HU: Mozgatás fel

en: My Computer
hu_HU: Sajátgép

en: My Documents
hu_HU: Dokumentumok

en: My Sites
hu_HU: Kedvenc állomásaim

en: Name
hu_HU: Név

en: Name already exists
hu_HU: A megadott név már létezik

en: Name of bookmark already exists.
hu_HU: Egy kedvenc könyvtár már létezik ezen a néven. Kérem adjon meg egy új nevet.

en: Name:
hu_HU: Név:

en: Natural sort
hu_HU: Natív sorrend

en: Need to enter filter name
hu_HU: Szűrőnév megadása szükséges

en: Need to enter valid local path
hu_HU: Adjon meg érvényes helyi elérési utat

en: Need to enter valid remote path
hu_HU: Érvényes távoli elérési utat adjon meg

en: Need to specify a character encoding
hu_HU: Karakter kódolás megadása szükséges

en: Neither nodename nor servname provided, or not known
hu_HU: Nem érkezett nodename vagy servname, vagy ezek ismeretlenek

en: Network host does not have any network addresses in the requested address family
hu_HU: A rendszer nem rendelkezik olyan hálózati címmel, mely a kért típusú

en: Network unreachable
hu_HU: A hálózat nem elérhető

en: Never
hu_HU: Soha

en: New &Folder
hu_HU: Új mappa

en: New &tab
hu_HU: Új lap

en: New Book&mark
hu_HU: Új mappakedvenc

en: New bookmark
hu_HU: Új kedvenc mappa

en: New directory
hu_HU: Új mappa

en: New features and improvements in %s
hu_HU: %s verzió újdonságai és javításai

en: New filter
hu_HU: Új szűrő

en: New folder
hu_HU: Új mappa

en: New site
hu_HU: Új állomás

en: Next to the transfer queue
hu_HU: Várólista mellett

en: No
hu_HU: Nem

en: No address associated with nodename
hu_HU: A nodename-hez nincs cím társítva

en: No category to export selected
hu_HU: Nem jelölt ki kategóriát az exportálásra

en: No command given, aborting.
hu_HU: Nem adott meg parancsot. Megszakítás.

en: No external IP address set, trying default.
hu_HU: Nincs külső IP cím beállítva, az alapértelmezett használata.

en: No files are currently being edited.
hu_HU: Jelenleg nincsen egyetlen fájl sem szerkesztés alatt.

en: No filter name given
hu_HU: Nem adott meg szűrőnevet

en: No host given, please enter a host.
hu_HU: Kérem adja meg a címet.

en: No images available
hu_HU: Nincs elérhető kép

en: No name for the filterset given.
hu_HU: Nem adott meg nevet a szűrőkészlethez.

en: No program associated with filetype
hu_HU: Programtársítás hiányzik

en: No program has been associated to edit files with the extension '%s'.
hu_HU: A következő kiterjesztéshez nincsen társítva program: '%s'.

en: No route to host
hu_HU: Útvonal nem található a címhez

en: No search results
hu_HU: Nincs keresési eredmény

en: No sites available
hu_HU: Nincsenek állomások

en: No supported SOCKS5 auth method
hu_HU: Nem található támogatott SOCKS5 hitelesítési mód

en: No username given.
hu_HU: Nincs megadva felhasználónév.

en: None
hu_HU: Nincs

en: None selected yet
hu_HU: Nincs még kiválasztva

en: Nonrecoverable failure in name resolution
hu_HU: Nem helyreállítható hiba a névfeloldás során

en: Normal
hu_HU: Normál

en: Not all items could be requeued for transfer.
hu_HU: Nem sikerült minden elemet újra a várólistába tenni.

en: Not connected
hu_HU: Nincs kapcsolat

en: Not connected to any server
hu_HU: Nincs kapcsolat kiszolgálóval

en: Not connected to any server.
hu_HU: Nincs kapcsolat kiszolgálóval.

en: Not connected.
hu_HU: Nincs kapcsolat.

en: Not initialized, need to call WSAStartup
hu_HU: Nem inicializálódott, WSAStartup meghívása szükséges

en: Note that this feature is only supported using the FTP protocol.
hu_HU: Fontos, hogy ez a beállítás csak az FTP protokoll használatakor támogatott.

en: Note: A lost key cannot be recovered.
hu_HU: Megjegyzés: Az elveszett kulcs nem állítható vissza.

en: Note: This only works with plain, unencrypted FTP connections.
hu_HU: Megjegyzés: Ez csak normál, titkosítatlan FTP kapcsolatok esetén működik.

en: Note: Using a generic proxy forces passive mode on FTP connections.
hu_HU: Megjegyzés: Az általános proxy használata az FTP kapcsolatok esetén maga után vonja a passzív módot.

en: Null character in line
hu_HU: Null karakter a sorban

en: Number of decimal places:
hu_HU: Tizedesjegyek száma:

en: Number of retries has to be between 0 and 99.
hu_HU: Az újrapróbálkozások maximális számának 0 és 99 közöttinek kell lennie.

en: OS version:
hu_HU: OS verziója:

en: On the following pages, the selected transfer mode will be configured, as well as the fallback mode if enabled.
hu_HU: A következő lépésekben, az egyes átviteli módok beállításai következnek.

en: Once
hu_HU: Csak most

en: Once a day
hu_HU: Naponta egyszer

en: Once a week
hu_HU: Hetente egyszer

en: Only use plain FTP (insecure)
hu_HU: Sima FTP használata (nem biztonságos)

en: Op&en file
hu_HU: Fájl megnyitása

en: Open directory in system's file manager
hu_HU: Mappa megnyitása a rendszer fájlkezelőjében

en: Open the Site Manager
hu_HU: A Kedvenc Helyek megnyitása

en: Open the Site Manager.
hu_HU: Kedvenc Helyek megnyitása.

en: Open the Site Manager. Right-click for a list of sites.
hu_HU: Kedvenc Helyek megnyitása. Jobb kattintás az állomások listájához.

en: Open the directory access permissions dialog to configure the local directories FileZilla has access to.
hu_HU: Mappahozzáférési jogosultságok párbeszédablak megnyitása a helyi mappák hozzáférési beállításaihoz.

en: Open the file.
hu_HU: Kijelölt fájl megnyitása.

en: Open the settings dialog of FileZilla
hu_HU: A Beállítások ablak megnyitása

en: Opened as:
hu_HU: Megnyitott mint:

en: Opening failed
hu_HU: A megnyitás nem sikerült

en: Opens a new tab
hu_HU: Új lap nyitása

en: Opens the Site Manager
hu_HU: A Kedvenc Helyek megnyitása

en: Opens the directory listing filter dialog. Right-click to toggle filters.
hu_HU: Könyvtár listázás szűrés szerkesztése. Jobb kattintás a szűrő be- és kikapcsolásához.

en: Operating System:
hu_HU: Operációs rendszer:

en: Operation already in progress
hu_HU: A művelet már folyamatban van

en: Operation in progress
hu_HU: Folyamatban lévő művelet

en: Operation not supported
hu_HU: Nem támogatott művelet

en: Options
hu_HU: Beállítások

en: Orange
hu_HU: Narancs

en: Organization:
hu_HU: Szervezet:

en: Other SFTP options
hu_HU: Egyéb SFTP beállítások

en: Other system error
hu_HU: Egyéb rendszer hiba

en: Other:
hu_HU: Más:

en: Out of memory
hu_HU: Elfogyott a memória

en: Overview
hu_HU: Áttekintés

en: Overwrite &if source newer
hu_HU: Felülírás, ha a forrásfájl újabb

en: Overwrite file
hu_HU: Felülírás

en: Overwrite file if size differs
hu_HU: Felülírás, ha a méret különböző

en: Overwrite file if size differs or source file is newer
hu_HU: Felülírás, ha a méret különböző vagy a forrás újabb

en: Overwrite file if source file newer
hu_HU: Felülírás, ha a forrás újabb

en: Overwrite if &different size
hu_HU: Felülírás, ha a méret különbözik

en: Overwrite if different si&ze or source newer
hu_HU: Felülírás, ha a méret különbözik vagy a forrás újabb

en: Own build type: %s
hu_HU: Meglévő változat típusa: %s

en: Owner permissions
hu_HU: Tulajdonos engedélyei

en: Owner/Group
hu_HU: Tulajdonos / Csoport

en: P&revent system from entering idle sleep during transfers and other operations
hu_HU: A rendszer készenléti módjának megakadályozása a fájlátvitelek alatt

en: P&roxy host:
hu_HU: Proxy címe:

en: PORT command tainted by router or firewall.
hu_HU: A PORT parancsot a router vagy tűzfal sérültté teszi.

en: Pa&ssive (recommended)
hu_HU: Passzív (ajánlott)

en: Parameter not a valid URL
hu_HU: A megadott paraméter nem érvényes URL

en: Parsing %d bytes of version information.
hu_HU: %d byte verzió információ feldolgozása.

en: Pass&word:
hu_HU: Jelszó:

en: Passive (recommended)
hu_HU: Passzív (ajánlott)

en: Passive mode
hu_HU: Passzív mód

en: Passive mode has been set as default transfer mode.
hu_HU: A passzív mód állítódott be alapértelmezett átviteli módként.

en: Password or encryption key is not set
hu_HU: Nincs beállítva jelszó vagy titkosító kulcs

en: Password required
hu_HU: Jelszó szükséges

en: Passwords
hu_HU: Jelszavak

en: Path
hu_HU: Elérési út

en: Path cannot be constructed for directory %s and subdir %s
hu_HU: Az elérési út nem építhető fel ezzel a könyvtárral: %s, és ezzel az almappával: %s

en: Path not found:
hu_HU: Elérési út nem található:

en: Paths
hu_HU: Elérési utak

en: Pending removal
hu_HU: Eltávolítás függőben

en: Permission
hu_HU: Engedély

en: Permission denied
hu_HU: Nincs megfelelő jogosultság

en: Permissions
hu_HU: Engedélyek

en: Please add the local directories you want to use FileZilla with.
hu_HU: Adja meg a helyi mappákat a FileZilla használatához.

en: Please check on https://filezilla-project.org/probe.php that the server is running and carefully check your settings again.
hu_HU: Kérem ellenőrizze a https://filezilla-project.org/probe.php webcímen, hogy a kiszolgáló fut-e, és figyelmesen ellenőrizze a beállításokat.

en: Please check the granted permissions and re-add any missing local directories you are working with in the dialog that follows.
hu_HU: Ellenőrizze a megadott jogosultságot és a hiányzó helyi mappákat újra adja hozzá a következő párbeszédablakban.

en: Please configure any firewalls and routers so that FileZilla can establish outgoing connection to arbitrary ports.
hu_HU: Ha van tűzfal vagy router a hálózatban, állítsa be azokat úgy, hogy a FileZilla kimenő kapcsolatot létesíthessen tetszőleges portra.

en: Please disable settings like 'DMZ mode' or 'Game mode' on your router.
hu_HU: Tiltsa le a router-en az olyan beállításokat, mint a 'DMZ mode' vagy 'Game mode'.

en: Please ensure you have a stable internet connection and carefully check your settings again.
hu_HU: Győződjön meg róla, hogy az internetkapcsolata stabil, és figyelmesen ellenőrizze a beállításokat.

en: Please enter a custom date format.
hu_HU: Adja meg az egyéni dátum formátumot.

en: Please enter a custom time format.
hu_HU: Adja meg az egyéni idő formátumot.

en: Please enter a date of the form YYYY-MM-DD such as for example 2010-07-18.
hu_HU: Kérem a dátumot a YYYY-MM-DD formában adja meg, például 2010-07-18.

en: Please enter a download speed limit greater or equal to 0 %s/s.
hu_HU: A letöltés sebességének korlátozásához 0 %s/s-nál nagyobb vagy azzal egyenlő értéket írjon be.

en: Please enter a name for the new filter.
hu_HU: Adjon meg egy nevet az új szűrőhöz.

en: Please enter a new name for the copied filter.
hu_HU: Adjon meg új nevet a másolt szűrőhöz.

en: Please enter a new name for the filter set "%s"
hu_HU: Kérem adjon meg egy új nevet ehhez a szűrőkészlethez: "%s"

en: Please enter a new name for the filter.
hu_HU: Adjon meg új nevet a szűrőhöz.

en: Please enter a number between 0 and 10 for the number of concurrent downloads.
hu_HU: Az egyidejű letöltések maximális számához 0 és 10 közötti számot írjon be.

en: Please enter a number between 0 and 10 for the number of concurrent uploads.
hu_HU: Az egyidejű feltöltések maximális számához 0 és 10 közötti számot írjon be.

en: Please enter a number between 1 and 10 for the number of concurrent transfers.
hu_HU: Az egyidejű kapcsolati szálak maximális számához 1 és 10 közötti számot írjon be.

en: Please enter a password for this server:
hu_HU: Kérem adja meg a jelszót ehhez a kiszolgálóhoz:

en: Please enter a timeout between 10 and 9999 seconds or 0 to disable timeouts.
hu_HU: Az időtúllépéshez 10 és 9999 másodperc közötti értéket írjon be. 0 értéket adjon meg az időtúllépés tiltásához.

en: Please enter a unique name for this filter set
hu_HU: Egyedi nevet adjon meg ehhez a szűrőkészlethez

en: Please enter a username for this server:
hu_HU: Kérem adja meg a felhasználónevet ehhez a kiszolgálóhoz:

en: Please enter a valid portrange.
hu_HU: Kérem adjon meg egy érvényes port tartományt.

en: Please enter an URL where to get your external address from
hu_HU: Kérem adjon meg egy olyan URL címet, ahonnan a külső IP cím lekérdezhető

en: Please enter an upload speed limit greater or equal to 0 %s/s.
hu_HU: A feltöltés sebességének korlátozásához 0 %s/s-nál nagyobb vagy azzal egyenlő értéket írjon be.

en: Please enter raw FTP command.
    Using raw ftp commands will clear the directory cache.
hu_HU: Kérem adja meg a nyers FTP parancsot, amit a kiszolgálóra kíván küldeni.
    Nyers FTP parancsok használatakor a távoli könyvtár gyorsítótára törlésre kerül.

en: Please enter the complete path of a program and its arguments. This command will be executed when the queue has finished processing.
    E.g. c:\somePath\file.exe under MS Windows or /somePath/file under Unix.
    You need to properly quote commands and their arguments if they contain spaces.
hu_HU: Kérem adja meg egy program elérési útját és annak argumentumait. A parancs a várólista feldolgozása után fog lefutni.
    MS Windows alatt pl. c:\somePath\file.exe, vagy Unix alatt /somePath/file.
    Az elérési utat és az argumentumokat idézőjelek közé kell tenni, ha szóközt is tartalmaznak.

en: Please enter the name of the directory which should be created:
hu_HU: Kérem adja meg a létrehozni kívánt új könyvtár nevét:

en: Please enter the name of the file which should be created:
hu_HU: Kérem adja meg a fájl nevét, amelyet létre kíván hozni:

en: Please enter username and password for this server:
hu_HU: Kérem adja meg a felhasználónevet és jelszót ehhez a kiszolgálóhoz:

en: Please enter your current master password to change the password settings.
hu_HU: Adja meg a jelenlegi mesterjelszót a jelszó beállítások módosításához.

en: Please enter your external IP address
hu_HU: Kérem adja meg a külső IP címet

en: Please enter your external IP address on the active mode page of this wizard. In case you have a dynamic address or don't know your external address, use the external resolver option.
hu_HU: Kérem adja meg a külső IP címét a varázsló aktív módot beállító oldalán. Amennyiben dinamikus IP címmel rendelkezik, vagy nem tudja a külső IP címét, akkor használja a külső IP cím lekérdezése opciót.

en: Please enter your master password to decrypt the password for this server:
hu_HU: Adja meg a mesterjelszót a kiszolgálóhoz tartozó jelszó feloldásához:

en: Please follow the instructions carefully, as wrong configuration will prevent successful FTP connections.
hu_HU: Kérem, az útmutatókat kövesse figyelemmel, mert a rossz hálózati beállítás megakadályozhatja a sikeres FTP kapcsolatokat.

en: Please make sure FileZilla is allowed to establish outgoing connections and make sure you typed the address of the address resolver correctly.
hu_HU: Győződjön meg róla, hogy a kimenő kapcsolatok létesítése engedélyezve van FileZilla számára, és ellenőrizze, hogy a helyesen írta-e be a külső IP cím lekérdezéséhez szükséges webcímet.

en: Please make sure the requested locale is installed on your system.
hu_HU: Győződjön meg róla, hogy a kért nyelv telepítve a rendszeren.

en: Please make sure your router is using the latest available firmware. Furthermore, your router has to be configured properly. You will have to use manual port forwarding. Don't run your router in the so called 'DMZ mode' or 'game mode'.
hu_HU: Ügyeljen arra, hogy a router a legújabb elérhető firmware-t használja. Továbbá a router-t megfelelően be kell állítani, kézi port továbbítást kell alkalmaznia. A router-t ne használja a 'DMZ mode' vagy 'Game mode' nevű működési módban.

en: Please note that FileZilla has no influence on the port the server chooses. So the server might choose a port which your firewall thinks is only used by trojans or other malware. This might raise a false alarm you can safely discard.
hu_HU: Vegye figyelembe, hogy a FileZilla nincs hatással arra, hogy a szerver milyen portot választ. Így a kiszolgáló olyan portot is választhat, amelyről a tűzfal azt gondolja, hogy valamely vírus vagy más káros szándékú program használja. Ez egy téves riasztást okozhat, amelyet nyugodtan elvethet.

en: Please note that preserving timestamps on uploads on FTP, FTPS and FTPES servers only works if they support the MFMT command.
hu_HU: Vegye figyelembe, hogy feltöltés esetén a fájlok időbélyegének megtartása az FTP, FTPS és FTPES szervereken csak akkor lehetséges, ha azok támogatják az MFMT parancsot.

en: Please note that some servers might ban you if you try to reconnect too often or in too short intervals.
hu_HU: Vegye figyelembe, hogy néhány kiszolgáló letilthatja a felhasználót, ha túl sokszor próbál csatlakozni, vagy túl rövid időközönként.

en: Please run this wizard again should you change your network environment or in case you suddenly encounter problems with servers that did work previously.
hu_HU: Futtassa a Hálózati beállítások varázslót ismét, amennyiben a hálózati környezetben változások történnek, vagy hirtelen problémákat tapasztal olyan állomásokkal, amelyek azelőtt megfelelően működtek.

en: Please save this key in a secure location. Without the correct key your uploaded files cannot be accessed.
hu_HU: Ezt a kulcsot biztonságos helyre mentse. A feltöltött fájlok a megfelelő kulcs nélkül nem férhetőek hozzá.

en: Please select an action:
hu_HU: Válasszon ki egy műveletet:

en: Please select the categories you would like to import.
hu_HU: Kérem jelölje ki a beimportálandó kategóriákat.

en: Please select the default transfer mode you would like to use.
hu_HU: Válassza ki a használni kívánt alapértelmezett átviteli módot.

en: Please select the new attributes for the directory "%s".
hu_HU: Jelölje ki az új attribútomokat ehhez a mappához: "%s".

en: Please select the new attributes for the file "%s".
hu_HU: Jelölje ki az új attribútomokat ehhez a fájlhoz: "%s".

en: Please select the new attributes for the selected directories.
hu_HU: Adja meg az új attribútomokat a kijelölt mappákhoz.

en: Please select the new attributes for the selected files and directories.
hu_HU: Adja meg az új attribútomokat a kijelölt mappákhoz és fájlokhoz.

en: Please select the new attributes for the selected files.
hu_HU: Adja meg az új attribútomokat a kijelölt fájlokhoz.

en: Please update your firewall and make sure your router is using the latest available firmware. Furthermore, your router has to be configured properly. You will have to use manual port forwarding. Don't run your router in the so called 'DMZ mode' or 'game mode'. Things like protocol inspection or protocol specific 'fixups' have to be disabled
hu_HU: Frissítse a tűzfalat és ügyeljen arra, hogy a router a legújabb elérhető firmware-t használja. Továbbá, a router-t megfelelően be kell állítani. Kézi port továbbítást kell alkalmaznia. A router-t ne használja a gyakran 'DMZ mode' vagy 'Game mode' nevű működési módban. A protokoll vizsgálathoz vagy a protokoll specifikus 'javítás'-hoz hasonló funkciókat le kell tiltani

en: Postal code:
hu_HU: Irányítószám:

en: Pre&allocate space before downloading
hu_HU: Letöltés előtt a tárterület lefoglalása előre

en: Preallocation
hu_HU: Tárterület foglalás

en: Predefined Sites
hu_HU: Előre definiált állomások

en: Preserving file timestamps
hu_HU: Időbélyegek megtartása

en: Preview
hu_HU: Előnézet

en: Primary connection and data connection certificates don't match.
hu_HU: Az elsődleges kapcsolati szál és az adatkapcsolati szál tanúsítványai nem egyeznek.

en: Print diagnostic information related to startup of FileZilla
hu_HU: A FileZilla indításával kapcsolatos diagnosztikai információk megjelenítése

en: Print version information to stdout and exit
hu_HU: Verzió információ megjelenítése és kilépés

en: Prioritize directories (default)
hu_HU: Mappák előnyben részesítése (alapértelmezett)

en: Priority
hu_HU: Prioritás

en: Privacy policy: Only your version of FileZilla, your used operating system and your CPU architecture will be submitted to the server.
hu_HU: Adatvédelmi nyilatkozat: Csak a FileZilla verziója, az operációs rendszer és a CPU architektúra továbbítódik a szerverre.

en: Private &keys:
hu_HU: Titkos kulcsok:

en: Pro&tocol:
hu_HU: Protokoll:

en: Pro&xy password:
hu_HU: Proxy jelszó:

en: Process &Queue
hu_HU: Várólista végrehajtása

en: Process file table overflow
hu_HU: Túlcsordulás a fájlleíró táblázatnál

en: Processed %s in %s.
hu_HU: %s feldolgozva itt: %s.

en: Protocol not supported
hu_HU: Nem támogatott protokoll

en: Protocol not supported on given socket type
hu_HU: A megadott socket típuson nem támogatott a protokoll

en: Protocol:
hu_HU: Protokoll:

en: Proxy &port:
hu_HU: Proxy port:

en: Proxy &user:
hu_HU: Proxy felhasználónév:

en: Proxy authentication failed
hu_HU: A proxy hitelesítés nem sikerült

en: Proxy handshake failed: %s
hu_HU: Nem sikerült a kapcsolategyeztetés a proxy-val: %s

en: Proxy host starts with '[' but no closing bracket found.
hu_HU: A proxy címe '[' jellel kezdődik, de a zárójel másik fele nem található.

en: Proxy reply: %s
hu_HU: Proxy válasz: %s

en: Proxy request failed. Reply from proxy: %s
hu_HU: A proxykérés nem sikerült. Válasz a proxytól: %s

en: Proxy request failed: %s
hu_HU: A proxykérés nem sikerült: %s

en: Proxy request failed: Unknown address type in CONNECT reply
hu_HU: A proxykérés nem sikerült: Ismeretlen címtípus a CONNECT válaszban

en: Proxy set but proxy host or port invalid
hu_HU: A proxy beállítva, de a proxy címe vagy portja érvénytelen

en: Public Key Authentication
hu_HU: Nyilvános kulcsú hitelesítés

en: Public key algorithm:
hu_HU: Nyilvános kulcsú algoritmus:

en: Public permissions
hu_HU: Nyilvános engedélyek

en: Queue has been fully processed
hu_HU: A várólista végrehajtásra került

en: Queue: %s MiB
hu_HU: Várólista: %s MiB

en: Queue: %s%s
hu_HU: Várólista: %s%s

en: Queue: empty
hu_HU: Várólista: üres

en: Queued files
hu_HU: Várólista

en: Queueing:
hu_HU: Várólista kezelés:

en: Quick Search:
hu_HU: Gyors keresés:

en: Quick search cannot be opened if comparing directories.
hu_HU: A gyors keresés nem nyitható meg könyvtár összehasonlítás közben.

en: R&eboot system once
hu_HU: Rendszer újraindítása egyszer

en: R&emote directory tree
hu_HU: Távoli könyvtárfa

en: R&eset and requeue selected files
hu_HU: Kijelöltek eltávolítása és újra várólistához adása

en: Raw FTP command
hu_HU: Nyers FTP parancs

en: Re&ad
hu_HU: Olvasás

en: Re&fresh
hu_HU: Frissítés

en: Re&name
hu_HU: Átnevezés

en: Re-run the wizard and carefully check your settings and configure all routers and firewalls accordingly.
hu_HU: Ismételten futtassa a Hálózati beállítások varázslót, figyelmesen ellenőrizze a beállításokat és konfigurálja megfelelően a router-eket és a tűzfalakat.

en: Rea&d
hu_HU: Olvasás

en: Read-only
hu_HU: Írásvédett

en: Really cancel current operation?
hu_HU: Biztosan megszakítja az aktuális műveletet?

en: Really delete %d directory with its contents from the server? | Really delete %d directories with their contents from the server?
hu_HU[0]: Biztosan törölni szeretne %d mappát a tartalmával együtt a szerverről?
hu_HU[1]: Biztosan törölni szeretne %d mappát a tartalmával együtt a szerverről?

en: Really delete %d file from the server? | Really delete %d files from the server?
hu_HU[0]: Biztosan törölni szeretne %d fájlt a szerverről?
hu_HU[1]: Biztosan törölni szeretne %d fájlt a szerverről?

en: Really delete %s and %s from the server?
hu_HU: Biztosan törölni szeretné a következőket a szerverről: %s és %s?

en: Really delete all selected files and/or directories from the server?
hu_HU: Biztosan törölni szeretné az összes kijelölt fájlt vagy mappát a szerverről?

en: Really delete all selected files and/or directories from your computer?
hu_HU: Biztosan törölni szeretné az összes kijelölt fájlt vagy mappát a helyi gépen?

en: Reason
hu_HU: A hiba oka

en: Reboot now
hu_HU: Újraindítás most

en: Rec&urse into subdirectories
hu_HU: Rekurzív beállítás az almappákra is:

en: Received TLS alert from the server: %s (%d)
hu_HU: TLS riasztás érkezett a kiszolgálótól: %s (%d)

en: Received a directory listing which appears to be encoded in EBCDIC.
hu_HU: EBCDIC-ként kódolt könyvtár listázás érkezett.

en: Received a line exceeding 10000 characters, aborting.
hu_HU: 10000 karakternél többet tartalmazó sor érkezett, megszakítás.

en: Received certificate chain could not be verified. Verification status is %d.
hu_HU: A kapott hitelesítési lánc nem ellenőrizhető. Ellenőrzési állapot: %d.

en: Received data tainted
hu_HU: A fogadott adat sérült

en: Received invalid character in version information
hu_HU: Érvénytelen karakter érkezett a verzió információban

en: Received unknown TLS alert %d from the server
hu_HU: Ismeretlen TLS riasztás %d érkezett a kiszolgálótól

en: Received version information is too large
hu_HU: Túl nagy verzió információ érkezett

en: Reconnect information cannot be cleared while connected to a server.
    If you continue, your connection will be disconnected.
hu_HU: Az újracsatlakozás adatok törlése nem lehetséges miközben egy kiszolgálóhoz van kapcsolódva.
    Ha folytatja, a aktuális kapcsolat meg fog szakadni.

en: Reconnection settings
hu_HU: Újracsatlakozás beállításai

en: Reconnects to the last used server
hu_HU: Újracsatlakozás az utoljára használt kiszolgálóhoz

en: Recursively adding files to queue.
hu_HU: Fájlok rekurzív hozzáadása a várólistához.

en: Recursively changing permissions.
hu_HU: Engedélyek rekurzív módosítása.

en: Recursively deleting files and directories.
hu_HU: Fájlok és mappák rekurzív törlése.

en: Red
hu_HU: Piros

en: Redirection to invalid or unsupported URI: %s
hu_HU: Átirányítás érvénytelen vagy nem támogatott URI címre: %s

en: Redirection to invalid or unsupported address: %s
hu_HU: Átirányítás érvénytelen vagy nem támogatott címre: %s

en: Refresh the file and folder lists
hu_HU: A fájlablakok frissítése

en: Remember passwords?
hu_HU: Jelszavak megjegyzése?

en: Remote
hu_HU: Távoli

en: Remote certificate not trusted.
hu_HU: A távoli tanúsítvány nem megbízható.

en: Remote file
hu_HU: Távoli fájlnév

en: Remote file search
hu_HU: Fájlkeresés a kiszolgálón

en: Remote filters:
hu_HU: Távoli szűrők:

en: Remote path
hu_HU: Távoli elérési út

en: Remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path and is supported by the current site's servertype (%s).
hu_HU: A távoli mappa elérési útja nem elemezhető. Ellenőrizze, hogy érvényes abszolút elérési utat adott meg, és azt a jelenlegi állomás típusa (%s) támogatja.

en: Remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path and is supported by the servertype (%s) selected on the parent site.
hu_HU: A távoli mappa elérési útja nem elemezhető. Ellenőrizze, hogy érvényes abszolút elérési utat adott meg, és azt a hozzárendelt állomás típusa (%s) támogatja.

en: Remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path.
hu_HU: A távoli mappa elérési útja nem elemezhető. Ellenőrizze, hogy érvényes abszolút elérési utat adott meg.

en: Remote path could not be parsed.
hu_HU: A távoli elérési út nem elemezhető.

en: Remote path handling:
hu_HU: Távoli elérési utak kezelése:

en: Remote path:
hu_HU: Távoli elérési út:

en: Remote site:
hu_HU: Távoli fájlok:

en: Remove &all
hu_HU: Összes eltávolítása

en: Remove &selected
hu_HU: Kijelöltek eltávolítása

en: Rename file
hu_HU: Fájl átnevezése

en: Rename selected directory
hu_HU: Kijelölt mappa átnevezése

en: Rename selected files and directories
hu_HU: Kijelölt mappák és fájlok átnevezése

en: Renaming '%s' to '%s'
hu_HU: Objektum átnevezése erről: '%s' erre: '%s'

en: Repeat password:
hu_HU: Jelszó ismétlése:

en: Reporting bugs and feature requests
hu_HU: Hibajelentés és kívánságok küldése

en: Request failed - client is not running identd (or not reachable from server)
hu_HU: Sikertelen kérés - a kliensen nem fut identd (vagy nem elérhető a szerverről)

en: Request failed - client's identd could not confirm the user ID string
hu_HU: Sikertelen kérés - a kliens identd nem tudja ellenőrizni a felhasználó ID karakterláncot

en: Request rejected or failed
hu_HU: Visszautasított vagy sikertelen kérés

en: Require explicit FTP over TLS
hu_HU: TLS fölötti explicit FTP szükséges

en: Require implicit FTP over TLS
hu_HU: TLS fölötti implicit FTP szükséges

en: Reset and requeue &all
hu_HU: Összes eltávolítása és újra várólistához adása

en: Resolved protocol is unknown
hu_HU: Ismeretlen feloldott protokoll

en: Resolving address of %s
hu_HU: Cím feloldása a következőhöz: %s

en: Resource temporarily unavailable
hu_HU: Erőforrás ideiglenesen nem elérhető

en: Response:
hu_HU: Válasz:

en: Results:
hu_HU: Találatok:

en: Resume file transfer
hu_HU: Átvitel folytatása

en: Resuming ASCII files can cause problems if server uses a different line ending format than the client.
hu_HU: Az ASCII fájlok átviteli folytatása problémákat okozhat, amennyiben a kiszolgáló más sorvégződés formátumot használ, mint a kliens.

en: Retrieving directory listing of "%s"...
hu_HU: Könyvtár lista lekérdezése: "%s"...

en: Retrieving directory listing...
hu_HU: Könyvtár lista lekérdezése...

en: Retrieving external IP address from %s
hu_HU: A külső IP cím lekérdezése a következő helyről: %s

en: S&how files currently being edited...
hu_HU: Jelenleg szerkesztett fájlok...

en: S&how the Site Manager on startup
hu_HU: Kedvenc Helyek megjelenítése az indításkor

en: S&hutdown system once
hu_HU: Rendszer leállítása egyszer

en: S&top
hu_HU: Megállítás

en: S&uspend system once
hu_HU: Rendszer alvó állapot egyszer

en: S&ynchronized browsing
hu_HU: Szinkronizált böngészés

en: SFTP support
hu_HU: SFTP támogatás

en: SOC&KS 4
hu_HU: SOCKS 4

en: SOCKS4 proxy will connect to: %s
hu_HU: SOCKS4 proxy ide fog csatlakozni: %s

en: SOCKS5 does not support usernames or passwords longer than 255 characters.
hu_HU: A SOCKS5 nem támogatja a 255 karateresnél hosszabb felhasználóneveket és jelszavakat.

en: Sa&ve passwords protected by a master password
hu_HU: Jelszavak mentése mesterjelszó védelemmel

en: Sav&e passwords
hu_HU: Jelszavak mentése

en: Save settings?
hu_HU: Beállítások mentése?

en: Saving of password has been disabled by your system administrator.
hu_HU: A jelszó mentését a rendszergazda nem engedélyezte.

en: Saving of passwords has been disabled by you.
hu_HU: A jelszavak mentését nem engedélyezte.

en: Scale factor:
hu_HU: Nagyítás:

en: Search &conditions:
hu_HU: Keresési feltételek:

en: Search &directory:
hu_HU: Keresés ebben a mappában:

en: Search for files recursively.
hu_HU: Fájlok rekurzív keresése.

en: Search server for files
hu_HU: Fájlok rekurzív keresése

en: Search type:
hu_HU: Keresés típusa:

en: Security information
hu_HU: Biztonsági információk

en: See also: https://wiki.filezilla-project.org/Network_Configuration
hu_HU: További információkért látogassa meg a következő webcímet: https://wiki.filezilla-project.org/Network_Configuration

en: Sele&ct server
hu_HU: Állomás kiválasztása

en: Select &page:
hu_HU: Válassza ki az oldalt:

en: Select Theme
hu_HU: Téma kiválasztása

en: Select default action to perform if target file of a transfer already exists.
hu_HU: Válassza ki az alapértelmezett műveletet arra az esetre, ha a célfájl már létezik.

en: Select default editor
hu_HU: Válassza ki az alapértelmezett szerkesztőt

en: Select default file exists action if the target file already exists. This selection is valid only for the current session.
hu_HU: Válassza ki az alapértelmezett műveletet arra az esetre, ha a célfájl már létezik. Ez a beállítás csak az aktuális munkamenetre érvényes.

en: Select default file exists action only for the currently selected files in the queue.
hu_HU: Válassza ki az alapértelmezett műveletet arra az esetre, ha a célfájl már létezik. Ez a beállítás csak a várólistában aktuálisan kijelölt fájlokra érvényes.

en: Select file containing private key
hu_HU: Válassza ki a titkos kulcsot tartalmazó fájlt

en: Select file for exported data
hu_HU: Adja meg a fájlnevet az adatok exportálásához

en: Select file for exported filters
hu_HU: Adja meg a fájlnevet a szűrők exportálásához

en: Select file for exported queue
hu_HU: Adja meg a fájlnevet a várólista adatok exportálásához

en: Select file for exported settings
hu_HU: Adja meg a fájlnevet a beállítások exportálásához

en: Select file for exported sites
hu_HU: Adja meg a fájlnevet a kedvenc helyek exportálásához

en: Select file to import settings from
hu_HU: Válassza ki a fájlt az importáláshoz

en: Select file to upload
hu_HU: Válassza ki a helyi fájlokat a feltöltéshez

en: Select filename for converted key file
hu_HU: Adja meg a fájlnevet a konvertált kulcshoz

en: Select how these files should be opened.
hu_HU: Adja meg hogy ezt a fájltípust milyen program nyissa meg.

en: Select target download directory
hu_HU: Válassza ki a letöltés célkönyvtárát

en: Select target filename
hu_HU: Válassza ki a helyi fájlt

en: Select the categories to export:
hu_HU: Válassza ki a kiexportálandó kategóriákat:

en: Select the private data you would like to delete.
hu_HU: Válassza ki a törölni kívánt személyes adatokat.

en: Selected %d directory with its contents for transfer. | Selected %d directories with their contents for transfer.
hu_HU[0]: %d mappa a tartalmával együtt átvitelre kijelölve.
hu_HU[1]: %d mappa a tartalmával együtt átvitelre kijelölve.

en: Selected %d directory. | Selected %d directories.
hu_HU[0]: %d mappa kijelölve.
hu_HU[1]: %d mappa kijelölve.

en: Selected %d file for transfer. | Selected %d files for transfer.
hu_HU[0]: %d fájl van átvitelre kijelölve.
hu_HU[1]: %d fájl van átvitelre kijelölve.

en: Selected %d file. Total size: %s | Selected %d files. Total size: %s
hu_HU[0]: %d fájl kijelölve. Kijelölt fájl mérete: %s
hu_HU[1]: %d fájl kijelölve. Kijelölt fájlok mérete: %s

en: Selected %d file. Total size: At least %s | Selected %d files. Total size: At least %s
hu_HU[0]: %d fájl kijelölve. Kijelölt fájl mérete: Legalább %s
hu_HU[1]: %d fájl kijelölve. Kijelölt fájlok mérete: Legalább %s

en: Selected %s and %s for transfer.
hu_HU: %s és %s van kijelölve a letöltéshez.

en: Selected %s and %s. Total size: %s
hu_HU: %s és %s kijelölve. Kijelölt fájlok mérete: %s

en: Selected %s and %s. Total size: At least %s
hu_HU: %s és %s kijelölve. Kijelölt fájlok mérete: Legalább %s

en: Selected editor does not exist.
hu_HU: A kijelölt szerkesztő nem található.

en: Selected file already being edited
hu_HU: A kijelölt fájl már szerkesztés alatt van

en: Selected file is already loaded
hu_HU: A kiválasztott fájl már be van töltve

en: Selected file is already opened
hu_HU: A kijelölt fájl már meg van nyitva

en: Selected file is still being edited
hu_HU: A kijelölt fájl még szerkesztés alatt van

en: Selected filter only works for local files.
hu_HU: A kijelölt szűrő csak a helyi fájlokra alkalmazható.

en: Selected global bookmark and current server use a different server type.
    Use site-specific bookmarks for this server.
hu_HU: A használni kívánt kedvenc könyvtár és a jelenleg csatlakozott kiszolgáló különböző típusúak.
    Használjon állomáshoz rendelt mappát ehhez a szerverhez.

en: Selected port usually in use by a different protocol.
hu_HU: A megadott portot általában egy másik protokoll használja.

en: Send FTP &keep-alive commands
hu_HU: FTP ébrentartási parancsok küldése

en: Send custom command to the server otherwise not available
hu_HU: Egyéni FTP parancsok küldése a kiszolgálóra

en: Sending keep-alive command
hu_HU: Ébrentartási parancs küldése

en: Serial number:
hu_HU: Sorozatszám:

en: Server &Type:
hu_HU: Kiszolgáló típusa:

en: Server did not properly shut down TLS connection
hu_HU: A kiszolgáló a TLS kapcsolatot nem megfelelően zárta le

en: Server does not support non-ASCII characters.
hu_HU: A kiszolgáló nem támogatja a nem-ASCII karaktereket.

en: Server does not support resume of files > %d GB.
hu_HU: A kiszolgáló nem támogatja a(z) %d GB-nál nagyobb méretű fájlok átviteli folytatását.

en: Server does not support resume of files > %d GB. End transfer since file sizes match.
hu_HU: A kiszolgáló nem támogatja a(z) %d GB-nál nagyobb méretű fájlok átviteli folytatását. Az átvitel befejezése, a fájlok méretei megegyeznek.

en: Server does not support resume of files > 2GB.
hu_HU: A kiszolgáló nem támogatja a 2 GB-nál nagyobb méretű fájlok átviteli folytatását.

en: Server does not support resume of files > 4GB.
hu_HU: A kiszolgáló nem támogatja a 4 GB-nál nagyobb méretű fájlok átviteli folytatását.

en: Server host key
hu_HU: Kiszolgáló címkulcs

en: Server may not support resume of files > %d GB. End transfer since file sizes match.
hu_HU: A kiszolgáló esetleg nem támogatja a(z) %d GB-nál nagyobb méretű fájlok átviteli folytatását. Az átvitel befejezése, a fájlok méretei megegyeznek.

en: Server might require an account. Try specifying an account using the Site Manager
hu_HU: A kiszolgáló esetleg fiókot igényel. Adjon meg egy fiókot a Kedvenc Helyekben

en: Server not sending proper line endings
hu_HU: A kiszolgáló nem megfelelő sorvégződéseket küld

en: Server returned empty path.
hu_HU: A szerver üres elérési úttal tért vissza.

en: Server sent an additional login prompt. You need to use the interactive login type.
hu_HU: A kiszolgáló egy további bejelentkezési kérést küldött el. Az interaktív bejelentkezési típust kell használnia.

en: Server sent passive reply with unroutable address. Passive mode failed.
hu_HU: A kiszolgáló nem lekérdezhető című passzív választ küldött. A passzív mód használata nem sikerült.

en: Server sent passive reply with unroutable address. Using server address instead.
hu_HU: A kiszolgáló nem lekérdezhető című passzív választ küldött. A szerver címének használata ehelyett.

en: Server sent too much data.
hu_HU: A kiszolgáló túl sok adatot küldött.

en: Server sent unexpected reply.
hu_HU: A kiszolgáló nem várt választ küldött.

en: Server sent unsorted certificate chain in violation of the TLS specifications
hu_HU: A szerver rendezetlen hitelesítési láncot küldött, mely a TSL szabályait megszegi

en: Server to client MAC:
hu_HU: Üzenethitelesítés kódolása a szervertől a kliens felé:

en: Server to client cipher:
hu_HU: Blokk kódolás a szervertől a kliens felé:

en: Server&type:
hu_HU: Adatkapcsolat típusa:

en: Server/Local file
hu_HU: Kiszolgáló / Helyi fájlnév

en: Server:
hu_HU: Kiszolgáló:

en: Session details
hu_HU: Adatkapcsolat részletek

en: Set &Priority
hu_HU: Prioritás beállítása

en: Setting permissions of '%s' to '%s'
hu_HU: Engedélyek módosítása a '%s' objektumon erre: '%s'

en: Settings
hu_HU: Beállítások

en: Settings directory:
hu_HU: Beállítások helye:

en: Sh&ow notification bubble
hu_HU: Értesítő buborék megjelenítése

en: Show &raw directory listing
hu_HU: Nyers könyvtár lista megjelenítése az üzenet naplóban

en: Show &welcome dialog...
hu_HU: Üdvözlő üzenet...

en: Show both directory trees and continue comparing?
hu_HU: Szeretné mindkét könyvtárfát megjeleníteni és folytatni az összehasonlítást?

en: Show details
hu_HU: Részletek megjelenítése

en: Show details about custom date and time formats
hu_HU: További dátum és idő formázási beállítások

en: Shows available TLS ciphers
hu_HU: TLS rejtjelek megjelenítése

en: Shows this help dialog
hu_HU: Ezen súgó ablak megjelenítése

en: Shutdown now
hu_HU: Leállítás most

en: Signature algorithm:
hu_HU: Aláírás algoritmusa:

en: Signup
hu_HU: Regisztrálás

en: Site &Manager entries
hu_HU: Kedvenc Helyek bejegyzései

en: Site Manager
hu_HU: Kedvenc Helyek

en: Site Manager - Cannot remember password
hu_HU: Kedvenc Helyek - Jelszó nem menthető

en: Site Manager - Generated key
hu_HU: Kedvenc Helyek - Generált kulcs

en: Site Manager - Invalid data
hu_HU: Kedvenc Helyek - Érvénytelen adat

en: Site Manager already open
hu_HU: A Kedvenc Helyek már meg van nyitva

en: Site does not exist.
hu_HU: A parancssorosan megadott állomás nem létezik.

en: Site path has to begin with 0 or 1.
hu_HU: A parancssoros állomás specifikációnak 0-val vagy 1-gyel kell kezdődnie.

en: Site path is malformed.
hu_HU: A parancssoros állomás specifikáció nem megfelelő.

en: Site-specific bookmarks
hu_HU: Állomáshoz rendelt kedvenc mappák

en: Site-specific bookmarks require the server to be stored in the Site Manager.
    Add current connection to the site manager?
hu_HU: Az állomáshoz rendelt kedvenc könyvtár használatához az állomásnak a Kedvenc Helyek között szerepelnie kell.
    Kívánja hozzáadni a jelenlegi kapcsolatot a Kedvenc Helyek közé?

en: Size
hu_HU: Méret

en: Size formatting
hu_HU: Fájlméret formátuma

en: Size unknown
hu_HU: Ismeretlen méret

en: Skip file
hu_HU: Fájl kihagyása

en: Skipping download of %s
hu_HU: Letöltés kihagyása: %s

en: Skipping non-existing key file "%s"
hu_HU: Nem létező kulcsfájl kihagyása: "%s"

en: Skipping upload of %s
hu_HU: Feltöltés kihagyása: %s

en: Socket address outside address space
hu_HU: A socket címe a címtartományon kívül esik

en: Socket already connected
hu_HU: A socket már csatlakozott

en: Socket has been shut down
hu_HU: A socket leállításra került

en: Socket not connected
hu_HU: A socket nem csatlakozott

en: Socket type not supported for address family
hu_HU: A socket típusa nem támogatott ehhez a cím típushoz

en: Some files are still being edited or need to be uploaded.
hu_HU: Valamely fájl még szerkesztés alatt van vagy feltöltés szükséges.

en: Some misconfigured remote servers which are behind a router, may reply with their local IP address.
hu_HU: Néhány, router mögött található és rosszul beállított távoli kiszolgáló, esetleg a saját helyi IP címével válaszolhat.

en: Sort directories inline
hu_HU: Mappák rendezése a fájlok között

en: Sort order cannot be changed if comparing directories.
hu_HU: A rendezés sorrendje nem módosítható miközben a könyvtárak összehasonlítása be van kapcsolva.

en: Sorting
hu_HU: Rendezés

en: Sorting &mode:
hu_HU: Rendezés módja:

en: Source and path of the drop operation are identical
hu_HU: Az áthúzási művelet forrása és elérési útja megegyezik

en: Source and target file may not be the same
hu_HU: A forrásfájl és a célfájl lehet hogy nem ugyanaz

en: Source and target of the drop operation are identical
hu_HU: Az áthúzási művelet forrása és célja megegyezik

en: Source file:
hu_HU: Forrásfájl:

en: Speed Limits
hu_HU: Sebesség korlátozása

en: Speed limits
hu_HU: Sebesség korlátozása

en: Speed limits are disabled, click to change.
hu_HU: Sebesség nincs korlátozva, kattintson a módosításhoz.

en: Speed limits are enabled, click to change.
hu_HU: Sebesség korlátozás érvényes, kattintson a módosításhoz.

en: Stable and beta versions
hu_HU: Stabil és beta verziókhoz

en: Stable versions only
hu_HU: Csak a stabil verziókhoz

en: Stable, beta and nightly versions
hu_HU: Stabil, beta és napi változatokhoz

en: Start transfer &immediately
hu_HU: Az átvitel megkezdése azonnal

en: Start with opened Site Manager
hu_HU: Indítás a Kedvenc Helyek megnyitásával

en: Started update check on %s
hu_HU: Frissítés keresés indult: %s

en: Starting download of %s
hu_HU: Letöltés indítása: %s

en: Starting upload of %s
hu_HU: Feltöltés indítása: %s

en: Starts the local site in the given path
hu_HU: A helyi fájlablak a megadott elérési úttal indul

en: State or province:
hu_HU: Megye:

en: Status
hu_HU: Állapot

en: Status:
hu_HU: Állapot:

en: Stop and remove &all
hu_HU: Összes megállítása és eltávolítása

en: Stop recursive operation
hu_HU: Rekurzív művelet leállítása

en: Storj support
hu_HU: Storj támogatás

en: Street:
hu_HU: Utca:

en: Subject of certificate
hu_HU: Tanúsítvány tulajdonosa

en: Successful transfers
hu_HU: Sikeres átvitelek

en: Summary of test results:
hu_HU: A tesztek eredménye:

en: Suspend now
hu_HU: Alvó állapot

en: Symlinks to files are not affected by this choice, such symlinks are always deleted.
hu_HU: A fájlokra mutató szimbolikus linkeket ez a választás nem befolyásolja, azok eleve törlésre kerülnek.

en: Synchronized browsing
hu_HU: Szinkronizált böngészés

en: Synchronized browsing has been disabled.
hu_HU: A szinkronizált böngészés kikapcsolásra került.

en: Synchronizing directories.
hu_HU: Könyvtárak szinkronizálása.

en: Syntax error
hu_HU: Szintaktikai hiba

en: Syntax error in command line
hu_HU: Szintaktikai hiba a parancssorban

en: System
hu_HU: Rendszerfájl

en: System details
hu_HU: Rendszerinformációk

en: System limit of open files exceeded
hu_HU: A megnyitott fájlok száma meghaladta a rendszerkorlátot

en: System's network subsystem has failed
hu_HU: Hálózati alrendszer probléma jelentkezett

en: T&oolbar
hu_HU: Eszköztár

en: TLS connection established, sending HTTP request
hu_HU: TLS adatkapcsolat létrejött, HTTP kérés küldése

en: TLS connection established, waiting for welcome message...
hu_HU: TLS adatkapcsolat létrejött, várakozás az üdvözlő üzenetre...

en: TLS connection established.
hu_HU: TLS adatkapcsolat létrejött.

en: TTL expired
hu_HU: TTL lejárt

en: Target file already exists
hu_HU: A fájl már létezik

en: Target file:
hu_HU: Célfájl:

en: Target filename already exists!
hu_HU: A célfájl már létezik!

en: Target filename already exists, really continue?
hu_HU: A célfájl már létezik, biztosan folytatni szeretné?

en: Temporary failure in name resolution
hu_HU: Ideiglenes hiba a név feloldás során

en: Test finished successfully
hu_HU: Sikeresen befejeződött teszt

en: Test results
hu_HU: Teszt eredmények

en: Testing resume capabilities of server
hu_HU: A kiszolgáló átviteli felfüggesztés/folytatás képességeinek tesztelése

en: The &following files are currently being edited:
hu_HU: Az alábbi fájlok vannak jelenleg szerkesztés alatt:

en: The Site Manager cannot be used unless the file gets repaired.
hu_HU: A Kedvenc Helyek nem használható, amíg a fájlt nem javítják meg.

en: The Site Manager is opened in another instance of FileZilla 3.
    Do you want to continue? Any changes made in the Site Manager won't be saved then.
hu_HU: A Kedvenc Helyek már meg van nyitva a FileZilla 3 egy másik példányában.
    Kívánja folytatni? A Kedvenc Helyek módosítai nem lesznek menthetőek.

en: The Site Manager is opened in another instance of FileZilla 3.
    Please close it or the data cannot be deleted.
hu_HU: A Kedvenc Helyek már meg van nyitva a FileZilla 3 egy másik példányában.
    Kérem zárja be, ellenkező esetben az adat nem törölhető.

en: The address you entered was: %s
hu_HU: Az Ön által megadott cím: %s

en: The ai_family member is not supported
hu_HU: Az ai_family típusú elem nem támogatott

en: The ai_socktype member is not supported
hu_HU: Az ai_socktype típusú elem nem támogatott

en: The bookmark could not be added.
hu_HU: Mappakedvenc nem hozzáadható.

en: The bookmarks could not be cleared.
hu_HU: Mappakedvenc nem törölhető.

en: The certificate requires the server to include an OCSP status in its response, but the OCSP status is missing.
hu_HU: A tanúsítvány szerint a kiszolgálónak OCSP státuszt kellene adnia a válaszban, azonban az OCSP státusz hiányzik.

en: The connection is encrypted. Click icon for details.
hu_HU: A kapcsolat titkosított. Kattintson az ikonra a részletes információkért.

en: The custom date format is invalid or contains unsupported format specifiers.
hu_HU: Az egyéni dátum formátum érvénytelen vagy nem támogatott formázást tartalmaz.

en: The custom login sequence cannot be empty.
hu_HU: Az egyéni bejelentkezési parancssor nem lehet üres.

en: The custom time format is invalid or contains unsupported format specifiers.
hu_HU: Az egyéni idő formátum érvénytelen vagy nem támogatott formázást tartalmaz.

en: The data connection could not be established: %s
hu_HU: Az adatkapcsolat nem hozható létre: %s

en: The default editor for text files could not be found.
hu_HU: Szöveges fájlokhoz az alapértelmezett szerkesztő nem található.

en: The default editor for text files is '%s'.
hu_HU: Az alapértelmezett szöveges fájl szerkesztő: '%s'.

en: The entered filter name already exists, please choose a different name.
hu_HU: A megadott szűrőnév már létezik, kérem válasszon másikat.

en: The entered passwords are not the same.
hu_HU: A megadott jelszavak nem egyformák.

en: The extension '%s' does already exist in the list
hu_HU: A(z) '%s' kiterjesztés már létezik a listában

en: The file %s already exists.
    Please enter a new name:
hu_HU: A következő fájl már létezik: %s.
    Kérem adjon meg egy új nevet:

en: The file '%s' cannot be opened:
    The associated program (%s) could not be found.
    Please check your filetype associations.
hu_HU: A következő fájl nem nyitható meg: '%s'
    Nem található a társított program (%s).
    Kérem ellenőrizze a fájltípus társításokat.

en: The file '%s' contains an SSH1 key. The SSH1 protocol has been deprecated, FileZilla only supports SSH2 keys.
hu_HU: A '%s fájl SSH1 kulcsot tartalmaz. Az SSH1 protokoll elavult, érvénytelenített, a FileZilla csak SSH2 kulcsokat támogat.

en: The file '%s' could not be loaded or does not contain a private key.
hu_HU: A következő fájl nem tölthető be vagy nem tartalmaz titkos kulcsot: '%s'.

en: The file '%s' could not be loaded.
hu_HU: A következő fájl nem tölthető be: '%s'.

en: The file '%s' could not be opened:
    No program has been associated on your system with this file type.
hu_HU: A következő fájl nem nyitható meg: '%s'.
    A rendszerben nincs semmilyen program társítva ehhez a fájltípushoz.

en: The file '%s' could not be opened:
    The associated command failed
hu_HU: A következő fájl nem nyitható meg: '%s'.
    A társított parancs futtatása nem sikerült

en: The file '%s' has been created by a more recent version of FileZilla.
    Loading files created by newer versions can result in loss of data.
    Do you want to continue?
hu_HU: A következő fájl a FileZilla egy újabb verziójával készítették: '%s'.
    Újabb verzióval készített fájlok betöltése adatvesztéshez vezethet.
    Folytatni kívánja?

en: The file '%s' is not in a format supported by FileZilla.
    Would you like to convert it into a supported format?
hu_HU: A következő fájl formátumát a FileZilla nem támogatja: '%s'.
    Szeretné a kulcsfájlt átkonvertálni támogatott formátumúra?

en: The file selected as default editor does not exist.
hu_HU: Az alapértelmezett szerkesztőként megadott fájl nem létezik.

en: The file you have selected contains site manager data from a previous version of FileZilla.
    Due to differences in the storage format, only host, port, username and password will be imported.
    Continue with the import?
hu_HU: A kiválasztott fájl kedvenc állomás adatokat tartalmaz a FileZilla egy régebbi változatából.
    A tárolási formátum különbözősége miatt, csak a cím, port, felhasználónév és jelszó importálható be.
    Folytatja a beimportálást?

en: The filename column can neither be hidden nor moved.
hu_HU: A fájlnév oszlop nem rejthető el és nem mozgatható.

en: The filename column cannot be hidden.
hu_HU: A fájlnév oszlop nem rejthető el.

en: The following character will be replaced: %s
hu_HU: A következő karakter cserélve lesz: %s

en: The following characters will be replaced: %s
hu_HU: A következő karakterek lesznek cserélve: %s

en: The free open source FTP solution
hu_HU: Az ingyenes nyílt forráskódú FTP megoldás

en: The generated encryption key is:
hu_HU: A generált titkosító kulcs:

en: The global bookmarks could not be saved.
hu_HU: Nem sikerült a globális mappakedvencek mentése.

en: The higher the debug level, the more information will be displayed in the message log. Displaying debug information has a negative impact on performance.
hu_HU: Minél magasabb a hibakeresés szintje, annál több információ jelenik meg az üzenet naplóban. A hibakeresési információk megjelenítése negatív hatással van a teljesítményre.

en: The limit needs to be between 1 and 2000 MiB
hu_HU: A naplófájl méretének 1 és 2000 MiB közöttinek kell lennie

en: The local directory '%s' could not be created.
hu_HU: Ez a helyi mappa nem hozható létre: '%s'.

en: The local directory '%s' does not exist.
hu_HU: A helyi mappa nem létezik: '%s'

en: The local directory '%s' is not below the synchronization root (%s).
    Disable synchronized browsing and continue changing the local directory?
hu_HU: A kijelölt '%s' helyi mappa nem a szinkronizációs gyökér mappa (%s) alatt van.
    Kikapcsolja a szinkronizált böngészést és a helyi mappaváltást folytatja?

en: The lowest available port has to be less or equal than the highest available port.
hu_HU: A legalacsonyabb elérhető portnak kisebb vagy egyenlőnek kell lennie, mint a legmagasabb elérhető port.

en: The master password needs to be at least 8 characters long.
hu_HU: A mesterjelszónak legalább 8 karakter hosszúnak kell lennie.

en: The new version could not be downloaded, please retry later.
hu_HU: Az új verzió nem tölthető le, kérem próbálja újra később.

en: The new version has been saved in your Downloads directory.
hu_HU: Az új verzió telepítője letöltődött a Letöltések mappába.

en: The queue will not be saved.
hu_HU: A várólista nem mentődik.

en: The remote directory '%s' does not exist.
hu_HU: A távoli mappa nem létezik: '%s'

en: The remote directory '%s' is not below the synchronization root (%s).
    Disable synchronized browsing and continue changing the remote directory?
hu_HU: A kijelölt '%s' távoli mappa nem a szinkronizációs gyökér mappa (%s) alatt van.
    Kikapcsolja a szinkronizált böngészést és a távoli mappaváltást folytatja?

en: The selected categories have been imported.
hu_HU: A kijelölt kategóriák beimportálásra kerültek.

en: The selected file contains importable data for the following categories:
hu_HU: A kiválasztott fájl a következő kategóriák beimportálható adatait tartalmazza:

en: The selected file is already being edited:
hu_HU: Az alábbi fájl már szerkesztés alatt van:

en: The selected file is still opened in some other program, please close it.
hu_HU: A kijelölt fájl még meg van nyitva valamely programban, kérem zárja be.

en: The selected file would be executed directly.
    This can be dangerous and might damage your system.
    Do you really want to continue?
hu_HU: A kijelölt fájl közvetlenül futtatódni fog.
    Ez veszélyes lehet és a rendszert károsíthatja.
    Biztosan folytatni kívánja?

en: The server could not be added.
hu_HU: Az állomás nem adható hozzá.

en: The server sent an unexpected or unrecognized reply.
hu_HU: A kiszolgáló nem várt vagy nem felismerhető választ küldött.

en: The server uses following charset encoding for filenames:
hu_HU: A kiszolgáló a következő karakterkészletet alkalmazza a fájlnevek kódolására:

en: The server's certificate is unknown. Please carefully examine the certificate to make sure the server can be trusted.
hu_HU: A kiszolgáló tanúsítványa nem ismert. Kérem a tanúsítványt az alábbiakban figyelmesen vizsgálja meg, hogy biztos legyen a szerver megbízhatóságában.

en: The server's host key does not match the key that has been cached. This means that either the administrator has changed the host key, or you are actually trying to connect to another computer pretending to be the server.
hu_HU: A kiszolgáló címkulcsa nem egyezik a tárolt kulccsal. Ez vagy azt jelenti, hogy a rendszergazda megváltoztatta a címkulcsot, vagy pedig most egy olyan számítógéphez próbál csatlakozni, amely úgy tesz mintha a kiszolgáló lenne.

en: The server's host key is unknown. You have no guarantee that the server is the computer you think it is.
hu_HU: A kiszolgáló címkulcsa ismeretlen. Semmi sem garantálja, hogy a szerver az a számítógép, melyre csatlakozni szeretne.

en: The server's hostname does not match the certificate's hostname
hu_HU: A kiszolgáló címe nem egyezik a tanúsítványban szereplő címmel

en: The servname parameter is not supported for ai_socktype
hu_HU: A servername paraméter nem támogatott az ai_socktype típushoz

en: The settings have been imported. You have to restart FileZilla for all settings to have effect.
hu_HU: A beállítások beimportálásra kerültek. Az összes beállítás érvénybe lépéséhez a FileZilla újraindítása szükséges.

en: The specified address family is not supported
hu_HU: A megadott cím típus nem támogatott

en: The specified network name is no longer available
hu_HU: A megadott hálózati név már nem érvényes

en: The system will soon reboot unless you click Cancel.
hu_HU: A rendszer hamarosan újraindítja magát, kivéve ha a Mégse gombra kattint.

en: The system will soon shut down unless you click Cancel.
hu_HU: A rendszer hamarosan leállítja magát, kivéve ha a Mégse gombra kattint.

en: The target file already exists.
    Please choose an action.
hu_HU: A célfájl már létezik.
    Válassza ki az alkalmazandó műveletet.

en: The test did not succeed. Do you really want to save the settings?
hu_HU: A teszt nem sikerült. Biztosan menteni szeretné a beállításokat?

en: The valid backup file %s could not be restored
hu_HU: Nem állítható helyre a következő biztonsági másolat fájl: %s

en: Themes
hu_HU: Témák

en: This filter set cannot be removed.
hu_HU: Ez a szűrőkészlet nem távolítható el.

en: This filter set cannot be renamed.
hu_HU: Ez a szűrőkészlet nem nevezhető át.

en: This means that some router and/or firewall is still interfering with FileZilla.
hu_HU: Ez azt jelenti, hogy valamely router vagy tűzfal továbbra is gátolja a FileZilla működését.

en: This only works if you are not behind a router, else your system would just return your internal address.
hu_HU: Ez csak akkor működik, ha a számítógép nincs egy router mögött, különben az operációs rendszer csak a belső címet fogja visszaadni a programnak.

en: This wizard will help you to properly configure any routers and firewalls you have and tests your configuration.
hu_HU: A varázsló a hálózati beállítások megfelelő kialakításában és tesztelésében segít, különösen ha router vagy tűzfal is található a hálózaton.

en: Time
hu_HU: Idő

en: Time formatting
hu_HU: Idő formátuma

en: Time&out in seconds:
hu_HU: Időtúllépés beállítása másodpercben:

en: Timeout
hu_HU: Időtúllépés

en: Title:
hu_HU: Beosztás:

en: To compare directories quick search must be closed.
hu_HU: A könyvtárak összehasonlításához a gyors keresést be kell zárni.

en: To compare directories, both file lists have to be aligned.
hu_HU: A könyvtárak összehasonlításához, mindkét fájllistát egy vonalba kell igazítani.

en: To do this, the directory trees need to be both shown or both hidden.
hu_HU: Ehhez, egyszerre kell megjeleníteni vagy elrejteni mindkét könyvtárfát.

en: To support public key authentication, FileZilla needs to know the private keys to use.
hu_HU: A nyilvános kulcsú hitelesítés működéséhez szükség van a használni kívánt titkos személyes kulcsokra is.

en: Toggle directory comparison. Right-click to change comparison mode.
    
    Colors:
    Yellow: File only exists on one side
    Green: File is newer than the unmarked file on other side
    Red: File sizes different
hu_HU: Könyvtárak összehasonlítása. Jobb kattintás az összehasonlítási mód váltásához.
    
    A színek jelentései:
    Sárga: A fájl csak az egyik oldalon létezik.
    Zöld: A fájl újabb mint a másik oldalon lévő fájl.
    Piros: A fájlméretek különböznek.

en: Toggle synchronized browsing.
    If enabled, navigating the local directory hierarchy will also change the directory on the server accordingly and vice versa.
hu_HU: Szinkronizált böngészés be- és kikapcsolása.
    Ha engedélyezve van, az egyik oldali mapparendszerben való navigálás a másik oldalon is megfelelően változtatja a mappát.

en: Toggles processing of the transfer queue
hu_HU: A várólista végrehajtása

en: Toggles the display of the local directory tree
hu_HU: A helyi könyvtárfa megjelenítése vagy elrejtése

en: Toggles the display of the message log
hu_HU: Az üzenet napló megjelenítése vagy elrejtése

en: Toggles the display of the remote directory tree
hu_HU: A távoli könyvtárfa megjelenítése vagy elrejtése

en: Toggles the display of the transfer queue
hu_HU: A várólista megjelenítése vagy elrejtése

en: Too long header line
hu_HU: Túl sok fejléc sor

en: Too many redirects
hu_HU: Túl sok átirányítás

en: Trace:
hu_HU: Részlet:

en: Transfer
hu_HU: Átvitel

en: Transfer &direction
hu_HU: Átvitel iránya

en: Transfer &type
hu_HU: Átvitel típusa

en: Transfer Mode
hu_HU: Átviteli mód

en: Transfer Queue
hu_HU: Várólista

en: Transfer Settings
hu_HU: Átviteli beállítások

en: Transfer connection interrupted: %s
hu_HU: Az átviteli kapcsolat megszakadt: %s

en: Transferred data got tainted.
hu_HU: Az átvitt adatfolyam sérült.

en: Transferring
hu_HU: Átvitel folyamatban

en: Transfers
hu_HU: Átvitel

en: Transfers finished
hu_HU: Befejezett átvitelek

en: Treat files &without extension as ASCII file
hu_HU: A kiterjesztés nélküli fájlok kezelése ASCII fájlokként történjen

en: Treat the &following filetypes as ASCII files:
hu_HU: Az alábbi fájltípusok kezelése ASCII fájlokként történjen:

en: Trust changed Hostkey:
hu_HU: Módosított címkulcs elfogadása:

en: Trust new Hostkey:
hu_HU: Új címkulcs elfogadása:

en: Trust the new key and carry on connecting?
hu_HU: Megbízik az új címkulcsban, és folytatni szeretné a csatlakozást?

en: Trust this certificate and carry on connecting?
hu_HU: Elfogadja a tanúsítványt, és folytatni szeretné a csatlakozást?

en: Trust this host and carry on connecting?
hu_HU: Megbízik a címkulcsban, és folytatni szeretné a csatlakozást?

en: Try again
hu_HU: Próbálja újra

en: Type
hu_HU: Típus

en: Type of FTP Proxy:
hu_HU: FTP Proxy típusa:

en: Type of generic proxy:
hu_HU: Általános proxy típusa:

en: U&pload
hu_HU: Feltöltés

en: U&pload limit:
hu_HU: Feltöltés korlátozása:

en: U&se filetype associations if available
hu_HU: Fájltípus társítások használata amennyiben elérhető

en: U&se system defaults for current language
hu_HU: Alapértelmezett rendszerbeállítás ehhez a nyelvhez

en: Unassigned error code %d
hu_HU: Nem ismert hibakód %d

en: Unit:
hu_HU: Egység:

en: Unknown
hu_HU: Ismeretlen

en: Unknown FTP proxy type, cannot generate login sequence.
hu_HU: A proxy típusa ismeretlen, a bejelentkezési parancssorozat létrehozása nem lehetséges.

en: Unknown SOCKS protocol version: %d
hu_HU: Ismeretlen SOCKS protokoll verzió: %d

en: Unknown certificate
hu_HU: Ismeretlen tanúsítvány

en: Unknown error %d
hu_HU: Ismeretlen hiba %d

en: Unknown error %u
hu_HU: Ismeretlen hiba %u

en: Unknown host key
hu_HU: Ismeretlen címkulcs

en: Unknown protocol version of SOCKS Username/Password Authentication subnegotiation: %d
hu_HU: Ismeretlen protokoll verzió a SOCKS felhasználónév/jelszó hitelesítés egyeztetése során: %d

en: Unknown root element, the file does not appear to be generated by FileZilla.
hu_HU: Ismeretlen gyökér elem, úgy tűnik, ezt a fájlt nem FileZilla generálta.

en: Unknown transfer encoding
hu_HU: Ismeretlen átviteli kódolás

en: Unless these problems get fixed, active mode FTP will not work and passive mode has to be used.
hu_HU: Amíg ezek a problémák meg nem oldódnak, az aktív módú FTP nem fog működni, és a passzív módot kell használnia.

en: Unless this problem gets fixed, active mode FTP will not work and passive mode has to be used.
hu_HU: Amíg ez a probléma meg nem oldódik, az aktív módú FTP nem fog működni, és a passzív módot kell használnia.

en: Unsupported certificate type
hu_HU: Nem támogatott tanúsítvány típus

en: Unsupported redirect
hu_HU: Nem támogatott átirányítás

en: Up&load and unedit
hu_HU: Feltöltés és a szerkesztés befejezése

en: Updates
hu_HU: Frissítések

en: Upload
hu_HU: Feltöltés

en: Upload failed
hu_HU: Sikertelen feltöltés

en: Upload limit: %s/s
hu_HU: Feltöltés korlátozása: %s/s

en: Upload limit: none
hu_HU: Feltöltés korlátozása: nincs

en: Upload search results
hu_HU: Keresési találatok feltöltése

en: Upload selected directory
hu_HU: Kijelölt mappa feltöltése

en: Upload selected files and directories
hu_HU: Kijelölt mappák és fájlok feltöltése

en: Upload this file back to the server?
hu_HU: Szeretné a fájlt visszatölteni a szerverre?

en: Upload this file to the server?
hu_HU: Szeretné a fájlt feltölteni a szerverre?

en: Uploading
hu_HU: Feltöltés

en: Uploading and pending removal
hu_HU: Feltöltés és eltávolítás függőben

en: Uploading and unediting
hu_HU: Feltöltés és befejezés

en: Use &custom charset
hu_HU: Egyéni karakterkészlet használata

en: Use &custom editor:
hu_HU: Egyéni szerkesztő használata:

en: Use &default editor for text files
hu_HU: Az alapértelmezett szöveges fájl szerkesztő használata

en: Use &synchronized browsing
hu_HU: Szinkronizált böngészés használata

en: Use Regular Expressions
hu_HU: Reguláris kifejezés használata

en: Use UTF-8 if the server supports it, else use local charset.
hu_HU: Amennyiben a kiszolgáló támogatja, akkor UTF-8 használata, egyébként a helyi karakterkészlet használata.

en: Use default action
hu_HU: Alapértelmezett művelet használata

en: Use explicit FTP over TLS if available
hu_HU: TLS fölötti explicit FTP, ha elérhető

en: Use server currently connected to
hu_HU: Jelenleg csatlakozott szerveren

en: Use server from site manager
hu_HU: Kedvenc állomás használata

en: Use system &defaults for current language
hu_HU: Alapértelmezett rendszerbeállítás ehhez a nyelvhez

en: Use the following IP address:
hu_HU: A következő IP cím használata:

en: Use the following port range:
hu_HU: Az alábbi port tartomány használata:

en: Use the server's external IP address instead
hu_HU: Ehelyett, a kiszolgáló külső IP címének használata

en: Use this if you're behind a router and have a static external IP address.
hu_HU: Ezt használja, ha egy router mögött van, és a külső IP címe statikus.

en: Use this option if you have a dynamic IP address. FileZilla will contact the above server once each session as soon as you use active mode for the first time. Only the version of FileZilla you're using is submitted to the server.
hu_HU: Ezt az opciót használja, ha dinamikus IP címmel rendelkezik. A FileZilla a fent megadott című szerverre csatlakozik munkamenetenként egy alkalommal, amikor az aktív módot először használja. Az IP cím lekérdezésekor csak a FileZilla verziószáma továbbítódik a kiszolgálóra.

en: User:
hu_HU: Felhasználónév:

en: Username cannot be a series of spaces
hu_HU: A felhasználónév nem állhat csupa szóközből

en: Using the wrong charset can result in filenames not displaying properly.
hu_HU: A nem megfelelő karakterkészlet használata a fájlnevek helytelen megjelenését eredményezheti.

en: Valid from:
hu_HU: Érvényesség kezdete:

en: Valid to:
hu_HU: Érvényesség vége:

en: Verbose log messages from wxWidgets
hu_HU: Részletes naplóüzenetek a wxWidgets-től

en: Verifying certificate...
hu_HU: Tanúsítvány ellenőrzése...

en: Very high
hu_HU: Nagyon magas

en: View hidden option set, but unsupported by server
hu_HU: Rejtett fájlok megjelenítése opció bekapcsolva, azonban a kiszolgáló nem támogatja

en: View/Edit
hu_HU: Megnyitás / Szerkesztés

en: Visible columns
hu_HU: Megjelenített oszlopok

en: W&rite
hu_HU: Írás

en: Waiting for browsing connection
hu_HU: Várakozás a böngésző kapcsolatra

en: Waiting for password
hu_HU: Várakozás a jelszóra

en: Waiting for transfer to be cancelled
hu_HU: Várakozás az átvitel megszakítására

en: Waiting to retry...
hu_HU: Várakozás az újracsatlakozásra...

en: Warning, ignoring data connection from wrong IP.
hu_HU: Figyelem, adatkapcsolat figyelmen kívül hagyása a rossz IP címről.

en: Warning, use nightly builds at your own risk.
    No support is given for nightly builds.
    Nightly builds may not work as expected and might even damage your system.
    
    Do you really want to check for nightly builds?
hu_HU: Figyelem, a napi programváltozatokat csak saját felelősségére használja.
    A napi változatokhoz nincsen támogatás.
    Ezek nem biztos hogy az elvárt módon működnek, és esetleg még a rendszert károsíthatják.
    
    Biztosan szeretne frissítést keresni a napi programváltozatok között is?

en: Warning: Potential security breach!
hu_HU: Vigyázat: Lehetséges, hogy a biztonság sérül!

en: Welcome to FileZilla
hu_HU: FileZilla Üdvözlő

en: What's new
hu_HU: Újdonságok

en: What's new:
hu_HU: Újdonságok:

en: When enabled, characters that are not supported by the local operating system in filenames are replaced if downloading such a file.
hu_HU: Engedélyezés esetén, a fájlnevekben előforduló, helyi operációs rendszer által nem támogatott karaktereket a program lecseréli, amennyiben a fájl letöltésre kerül.

en: When st&arting a new connection while already connected:
hu_HU: Művelet új kapcsolat indításakor, ha már csatlakoztunk:

en: Widescreen
hu_HU: Szélesképernyős

en: Would you like FileZilla to remember passwords?
hu_HU: Szeretné, hogy a FileZilla emlékezzen a jelszavakra?

en: Wr&ite
hu_HU: Írás

en: Wrong external IP address
hu_HU: Rosszul megadott külső IP cím

en: Wrong line endings
hu_HU: Rossz sorvégződések

en: Wrong master password entered, it cannot be used to decrypt the stored passwords.
hu_HU: A mesterjelszó nem megfelelő, a tárolt jelszavak feloldásához nem használható.

en: Wrong master password entered, it cannot be used to decrypt this item.
hu_HU: A mesterjelszó nem megfelelő, az elem feloldásához nem használható.

en: Yellow
hu_HU: Sárga

en: Yes
hu_HU: Igen

en: You appear to be using an IPv6-only host. This wizard does not support this environment.
hu_HU: Úgy tűnik, csak IPv6 elérhető ezen a rendszeren. A varázsló nem támogatja ezt a környezetet.

en: You are using the latest version of FileZilla.
hu_HU: A FileZilla legújabb verzióját használja.

en: You can always open this dialog again through the help menu.
hu_HU: Ez az ablak a Súgó menüből bármikor újra megnyitható.

en: You can download the latest version from the FileZilla website:
hu_HU: A legújabb verzió letölthető a FileZilla holnapjáról:

en: You can leave the port field empty to use the default port.
hu_HU: A port mező üresen hagyható az alapértelmezett port használatához.

en: You can use an x at any position to keep the permission the original files have.
hu_HU: Az 'x'-et bármely pozícióban használhatja a fájlok eredeti engedélyeinek megtartására.

en: You cannot change password and encryption key individually if using a master password.
hu_HU: Jelszó és titkosító kulcs egyénileg nem módosítható, ha mesterjelszót használ.

en: You cannot import settings from FileZilla's own settings directory.
hu_HU: A beállítások a FileZilla saját beállítások mappájából nem importálhatóak.

en: You cannot replace an invalid character with another invalid character. Please enter a character that is allowed in filenames.
hu_HU: Érvénytelen karakter másik érvénytelen karakterre nem cserélhető le. Olyan karaktert adjon meg, mely a fájlnevekben engedélyezett.

en: You cannot upload files into the root directory.
hu_HU: A gyökér mappába nem tölthetőek fel a fájlok.

en: You did not enter a new name for the file. Overwrite the file instead?
hu_HU: Nem adott meg új nevet a fájlhoz. Felülírja inkább a fájlt?

en: You have selected at least one symbolic link.
hu_HU: Kijelölt legalább egy szimbolikus linket.

en: You have selected more than 10 files for editing, do you really want to continue?
hu_HU: Több mint 10 fájlt választott ki szerkesztésre. Biztosan folytatni szeretné?

en: You have selected more than 10 files or directories to open, do you really want to continue?
hu_HU: Több mint 10 fájlt vagy könyvtárat választott ki megnyitásra. Biztosan folytatni szeretné?

en: You have to enter a hostname.
hu_HU: Meg kell adnia egy címet.

en: You have to enter a key file path
hu_HU: Adjon meg egy elérési utat a hitelesítő kulcshoz

en: You have to enter a local directory.
hu_HU: Adjon meg egy helyi könyvtárat.

en: You have to enter a remote directory.
hu_HU: Adjon meg egy távoli mappát.

en: You have to enter a valid IPv4 address.
hu_HU: Érvényes IPv4 címet adjon meg.

en: You have to enter a valid encryption key
hu_HU: Érvényes titkosító kulcsot adjon meg

en: You have to enter a writable local directory.
hu_HU: Írásjoggal rendelkező helyi könyvtárat adjon meg.

en: You have to enter an account name
hu_HU: Adjon meg egy fiók nevet

en: You have to specify a user name
hu_HU: Adjon meg egy felhasználónevet

en: You likely have a router or firewall which erroneously modified the transferred data.
hu_HU: Valószínűleg egy olyan router-t vagy tűzfalat használ, amely tévesen módosítja az átvitt adatokat.

en: You need to enter a master password.
hu_HU: Adja meg a mesterjelszót.

en: You need to enter a name for the bookmark.
hu_HU: Meg kell adnia egy nevet a kedvenc könyvtárhoz.

en: You need to enter a name for the log file.
hu_HU: Meg kell adnia a naplófájl nevét és elérési útját.

en: You need to enter a properly quoted command.
hu_HU: Megfelelően idézőjelezett parancsot adjon meg.

en: You need to enter a proxy host.
hu_HU: Meg kell adnia a proxy címét.

en: You need to enter a proxy port in the range from 1 to 65535
hu_HU: A proxy porthoz 1 és 65535 közötti értéket adjon meg

en: You need to enter at least one path, empty bookmarks are not supported.
hu_HU: Adja meg legalább az egyik elérési utat, mindkét kedvenc könyvtár nem lehet üres.

en: You need to enter both a local and a remote path to enable synchronized browsing for this bookmark.
hu_HU: A szinkronizált böngészés használatához meg kell adnia a helyi és a távoli mappát is ehhez a kedvenc mappához.

en: You need to enter both a local and a remote path to enable synchronized browsing for this site.
hu_HU: A szinkronizált böngészés használatához meg kell adnia a helyi és a távoli mappát is ehhez az állomáshoz.

en: You need to grant FileZilla access to the directories you want to download files into or to upload files from.
hu_HU: Engedélyt kell adnia a FileZilla számára azokhoz a mappákhoz, amelyekbe letölt vagy ahonnan feltölt.

en: You need to specify a local file.
hu_HU: Meg kell adnia a helyi fájlt.

en: You need to specify a remote file.
hu_HU: Meg kell adnia a távoli fájlnevet.

en: You need to specify a remote path.
hu_HU: Meg kell adnia a távoli könyvtárat.

en: You need to specify a server.
hu_HU: Válassza ki a használni kívánt kedvenc állomást.

en: You should have no problems connecting to other servers, file transfers should work properly.
hu_HU: Tudnia kell csatlakoznia más kiszolgálókhoz, és a fájl átvitelnek megfelelően kell működnie.

en: Your computer will suspend unless you click Cancel.
hu_HU: A rendszer hamarosan alvó állapotra vált, kivéve ha a Mégse gombra kattint.

en: after
hu_HU: újabb, mint

en: before
hu_HU: korábbi, mint

en: begins with
hu_HU: kezdete

en: bytes
hu_HU: byte

en: contains
hu_HU: tartalmazza

en: custom
hu_HU: egyéni

en: does not contain
hu_HU: nem tartalmazza

en: does not equal
hu_HU: nem egyenlő

en: ends with
hu_HU: vége

en: equals
hu_HU: egyenlő

en: file
hu_HU: fájl

en: fzputtygen could not be started.
    Please make sure this executable exists in the same directory as the main FileZilla executable.
hu_HU: Az 'fzputtygen' nem indítható.
    Ellenőrizze, hogy ez a futtatható program ugyanabban a mappában létezik, mint a FileZilla főprogram.

en: fzsftp belongs to a different version of FileZilla
hu_HU: Az fzsftp a FileZilla egy másik verziójához tartozik

en: fzsftp could not be started
hu_HU: Az fzsftp nem indítható el

en: fzstorj belongs to a different version of FileZilla
hu_HU: Az fzstorj a FileZilla egy másik verziójához tartozik

en: fzstorj could not be started
hu_HU: Az fzstorj nem indítható el

en: fzstorj could not be started.
    Please make sure this executable exists in the same directory as the main FileZilla executable.
hu_HU: Az fzstorj nem indítható el.
    Ellenőrizze, hogy ez a futtatható program ugyanabban a mappában létezik, mint a FileZilla főprogram.

en: gnutls_certificate_get_peers returned no certificates
hu_HU: gnutls_certificate_get_peers nem adott vissza tanúsítványt

en: gnutls_pem_base64_encode2 failed
hu_HU: gnutls_pem_base64_encode2 nem sikerült

en: greater than
hu_HU: nagyobb, mint

en: group executable
hu_HU: csoport által futtatható

en: group readable
hu_HU: csoport által olvasható

en: group writeable
hu_HU: csoport által írható

en: is equal to
hu_HU: egyenlő

en: is set
hu_HU: bekapcsolt

en: is unset
hu_HU: kikapcsolt

en: less than
hu_HU: kisebb, mint

en: matches regex
hu_HU: mintaillesztése

en: new name
hu_HU: új név

en: owner executable
hu_HU: tulajdonos által futtatható

en: owner readable
hu_HU: tulajdonos által olvasható

en: owner writeable
hu_HU: tulajdonos által írható

en: unknown
hu_HU: ismeretlen

en: world executable
hu_HU: mindenki által futtatható

en: world readable
hu_HU: mindenki által olvasható

en: world writeable
hu_HU: mindenki által írható
